Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám a korai...

8 hónapos babám a korai éjszakai órákban 22-tól hajnali 3. ig 3-4x ébred fel, baj, hogy ilyenkor adok neki tápszert? Rá lehet szoktatni arra, hogy nappal egyen többet?

Figyelt kérdés
Számunkra nem fárasztó a dolog, csak vajon egészséges a babának? Nappal nagyon keveset eszik, és a tápszert is csak akkor fogadja el, ha aludni akar. Cumi nem kell neki. Éjszaka meg olyan 500ml tejcsi fogy el.
2010. dec. 29. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ez szerintem nem jó út amin elindultatok! Át kellene szoktatni, hogy nappal egyen és most már jobban bébiételt, püréket, ne a tápszer legyen a fő kaja amitől jóllakik! Át kéne gondolnod miért eszik nappal keveset? Mik az étkezési szokásaitok, mi volt az amit szívesebben fogadott, lehet változtatni kéne egy-két dolgon!
2010. dec. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
rá lehet szoktatni, hogy nappal többet egyen de nálunk úgy sikerült, hogy éjjel "éheztettük". amíg nem tettük meg, nem evett többet nappal. csak pár éjszaka volt rossz, aztán jól belakott este :)
2010. dec. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Estére próbáld ki,hogy tejpépet adsz neki (6hós kortól bőven lehet), van mindenféle, gyümölcsös, egyéb ízesített (milupa, humana, stb.), 5-6 étkezés /doboz /6-700 ft. Nálunk bevált, illetve még az is,hogy Sinlacot kevertem az esti tápba (ez a szentjánoskenyérmag por változata, piciknek, tejérzékenyeknek is adható, sűríti, édesíti a tápot,mert mézédes és nagyon finom). A másik ötletem,hogy próbáld ki az ú.n. "álometetést", amikor 23 óra körül kiveszed ha felébred,ha nem,és "megtömöd", cumisüveggel persze. Enni fog,mert ha a szájába kerül, eszik.. :) Suttogó módszer, nekem ez is bevált sokáig, bár a fogzás rendesen bezavart... az megint más tészta.

N/32 (1,5éves kisfiú anyukája)

2010. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az álometetésről bővebben itt olvashatsz,ha nem ismered a módszert (ha igen,akkor elnézést)

[link]

2010. dec. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az előző kettő válasz vagyok, az jutott még eszembe,h valóban napközben meg kéne próbálni táplálóbbat adni neki, az enyém pl úgy evett csak jódarabig,h konzervet feleztem,és felháziasítottam krumplival, répával,meg amit ehetett azzal,de 8hósan már egész sokmindent evett.

remélem segítettem (nehéz időszak ez).

2010. dec. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az az érzésem, hogy éjszakai megtömés az is amit csinálok. Talán az éjszajai "éheztetés" volna célravezető. A sinlancot nem ismerem, de ki fogjuk próbálni. Sajnos tejpépből sem fogad el, csak 60ml-t (jó esetben). Főzelékből, ha szereti, 1/4-1/3 üvegnyit, banánból max. 1/3-ot. Gyümiléből pár korty, vizből 1-2 korty.

5 hetes korától 5 hónapos koráig többnyire átaludta az éjszakát.

Mindig nagyon keveset evett, csak akkor még volt anyatej és a doki azt mondta, hogy abban minden van amire szüksége van.

2010. dec. 29. 22:10
 7/9 anonim ***** válasza:
A suttogo titkai az tényleg nagyon jo. Sokminden le van benne irva. probáld meg beszerezni, késöbbiekben is hasznos lehet.
2010. dec. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem tudom mit iszik a babád teát vagy vizet,de én úgy csináltam hogy amikor felébredt teát adtam neki,és rájött hogy nem kap enni,csak teát és azóta 1x kel fel akkor kér teát olyan 2-3 körül és aztán fél hét körül,akkor kéri a tápit.nem mondom hogy hamar ment,de bevált.
2010. dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Üveges cuccal eteted? Próbálj főzni neki, már zöldfűszereket adhatsz neki. Ízesítsd meg neki, egy kis husit bele, szerintem jobban fog ízleni neki.

Lehet, hogy kevés folyadékot adsz neki. Megkérdeztem a dokit, egy babának a folyadékigénye kilónként 100 ml. Ez megvan?

Rá kell szoktatni, hogy nappal van az evés, éjjel alvás. Én drasztikus módszerrel csinálnám. Hagynám sírni. De közben be-bemennék és megkínálnám vízzel. Először csak 15 perc múlva, aztán fél óra múlva stb. adnék neki tápszert. Hidd el 1 hét alatt jelentősen javulna a helyzet.

2010. dec. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!