Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utalhat szemproblémára, ha a...

Utalhat szemproblémára, ha a kislányom pupillája a fényképeken különböző színű?

Figyelt kérdés
Az egyik pupillája mindig piros, a másik pedig fekete a képeken.
2010. dec. 30. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

és hétköznapi életben van eltérés? fehér körvonal...stb. komolyan. erről van 1 videófelvételem, de arról, h ha csak fényképen van különbség, arról nem tudok infót. nem tudom mennyi idős a pici. 1 éves korra alakul ki az igazi látás, de mi most majdnem 3 évesen voltunk a fiammal a szemdokinál. első vizsgálat alkalmával szemészeten azt mondták nincs gond. nem adtuk fel, elmentünk magánklinikára. kiderült, -10-es és -9-es a szeme. ha nagyon nyugtalanít, menj te is magánklinikára. bár tényleg 1 év felett érdemes.

ha érdekel a bajai magándoki telefonszáma, jelezz. 2 alkalommal voltunk nála, összesen 4000ft-ot fizettünk.

2010. dec. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]


Hát... Nem akarlak megijeszteni, és remélem nem erről van szó, de én utána járnék a dolognak.

2010. dec. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

én azt tanácsolom az első két válaszoló után, hogy menj el vele a dokihoz és mond el, mutasd meg, mielőtt még infarktust kapsz az újév előtt!!

ez nagyon durva, remélem a ti babátok szeme nem így néz ki a képeken.

2010. dec. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem így néz ki szerencsére, de ezt a képet látva dereng, hogy már láttam ezt vagy ehhez hasonlót pár éve, talán ezért is kezdett nyugtalanítani a dolog. Főleg az utóbbi egy-két hétben van jópár ilyen kép. Így néz ki:

[link]

[link]

[link]

Tényleg jobb lesz, ha megmutatom orvosnak.

2010. dec. 30. 23:06
 5/12 A kérdező kommentje:
És köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2010. dec. 30. 23:08
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen feltétlen mutasd meg orvosnak, mert jobb félni, mint megijedni!!!!

Én is úgy tudom, hogy ez akár rákos elváltozás is lehet!!!

2010. dec. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia, érdeklődnék, mit mondott a szemorvos? Nekünk hasonló problémánk van, abban, hogy az egyik vörös, a másik pedig vörös, de tetején kis narancssárgás rész van. Voltam vele szemorvosnál, mindent rendben talált, képeken viszont látszik az eltérés. Sok külföldi oldalt is elolvastam erről, és azt írták, hogy sokszor fénytörési különbség okoz ilyent a két szem között, lehet egyik szem jobban távollátó vagy rövidlátó mint a másik, lehet asztigmatizmus (szaruhártya görbülete más) illetve lehet egy enyhe fória (phoria) fória is. Be fogom méretni plusoptix nevű géppel, Bpesten több helyen van ilyen babaszemvizsgálat, az kimutatja számszerűen mindegyik szemnek a fénytörési "állapotát".

Hálás lennék, ha tudnál válaszolni, hogy mi volt Nálatok az oka. Köszönöm előre is.

2011. ápr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mi az sztk-ban voltunk, meséltem ezt a fényképes dolgot (amit a második linkelt). Még nem is hallott ilyenről az orvos, hogy fotó alapján észre lehet venni egy szemproblémát. Ez eléggé lehangolt, hogy én mondok újat egy orvosnak. Mindenesetre megvizsgálta, de csak lámpákkal világított a szemébe, különböző színű fényekkel, műszeres vizsgálat nem volt. Nem talált semmilyen eltérést.

Remélem, nálatok se lesz semmi baj!

2011. ápr. 3. 21:43
 9/12 A kérdező kommentje:
Amúgy elsőként a körzeti dokinak mondtam, és ő is ezt mondta erre, amit te írtál, hogy az egyik szeme "lustább" lehet. Hol van ilyen vizsgálat és mennyibe kerül?
2011. ápr. 3. 21:44
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia. Köszönöm a választ. Pupillatágítás akkor Nektek sem volt?


A műszereshez nem kell. [link]

itt van kép róla, hogy kielemzi a gyermek fénytörését, pupilla nagyságát, hogy párhuzamosak-e stb. infravörös skiaszkópiának hívják - én ilyennel szeretném megnézetni, csak messze lakunk Bpesttől, de nyáron felviszem mindenképpen Kb 9000 ft egy vizsgálat a babaszemesz.hu -n láttam, szerintem ott is ezt a gépet használják.


[link]


Sok esetben ijesztő ugye a kép (én legalábbis megijedtem, hogy miért más a két szeme a kislányomnak, rögtön pánikba estem, úgy vittem az orvoshoz, és utána sem nyugodtam meg, hogy nincs semmi gond, amikor a képeken valami látszik :( . Sok esetben ártalmatlan, legtöbbször fénytörési problémát jelent egyébként az eltérés, amit sokszor ilyen kis korban ki is nőhetnek, de azért érdemes ugye a végére járni, nehogy tompalátás alakuljon ki (lusta szem). Az főleg nagyfokú távollátásnál kockázat. Sok esetben nem kell viszont szemüveg akkor sem, ha van valamilyen fénytörési probléma. (pl rövidlátást, ha nincs 1 D különbségnél nagyobb a két szem között, nem kezelik kicsiknél, vagy enyhébb távollátást, sőt enyhébb asztigmatizmust sem - utóbbi nagyon gyakori kicsi gyermekkorban, szerintem nekünk ez van)


Érdemes egy valamit kipróbálni még, a képekkel.

A kamerát 180 fokban rendesen tartva, és 90 fokban is elforgatva is készíteni egy képet, és megnézni, hogy úgy van-e különbség a vörös-szem effektusban, vagy sem. A vertiklális és horizontális síkon is megnézni a szem fénytörését. Külföldön sem minden orvos ismeri, sokan viszont így szűrnek iskolákban, óvodákban. Photoscreening az eljárás neve.


Nektek ha jól látom, sötétbarna a szeme a kicsinek, ezért elvileg nem is "kell" erős vörös reflexet produkálnia a képnek. Szerintem mindkettőn van reflex, egyik szemén sötét lilás a vörös reflex, másikon világos pirosas. Kisebb korában mindkettő sötét volt, vagy pedig hasonló volt a helyzet? Azt kellene megnézni, melyik szeme változott. Bal szemének vörösreflexe sötétebb lett, vagy a jobb reflexe lett világosabb? Olyan képen, ami nem vakus, azon a pupilla mérete kb ugyanakkora a két szemén?


Ha rá tudsz közelíteni a piros pupillás szemére, ott azt érdemes megnézni, hogy teljesen közelről ugyanolyan színű-e végig ugyanolyan piros-e vagy pedig van narancssárgás része. Még az fontos, hogy csak szemből készülhet a kép, a picinek jó lenne a kamerába néznie pontosan, és 1-max 1.5 méterről kell készülnie. (ezek alapján elemzi a Photoscreening)

ez a mi képünk [link]

90 fokban elfordítva a gépet viszont szinte ugyanolyan a két szemén a reflex, ami a hosszas hónapos nyomozásom után valószínüleg nálunk asztigmatizmust jelent. (szaruhártya görbülete más) Csak mértékét nem tudom.


Beméretem, és kontrollra majd azzal a papírral megyek.

2011. ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!