Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy pótoljam a folyadékot...

Hogy pótoljam a folyadékot 2,5 hónapos tápszeres fiamnak, ha sem a vizet, sem a teát nem fogadja el?

Figyelt kérdés
Próbáltam melegen is, langyosan is, de nem megy, kiköpi. A teából a Mecsek Baby teát szoktam adni. Ha teszek bele néhány szem cukrot, úgy meginná, de nem akarok neki cukrot adni. Azt hallottam, hogy tápszeres babának kell plusz folyadék. Vagy lehet, hogy nem is szomjas?
2009. jan. 27. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen kelene neki folyadék..

ha szomjas lenne biztosan inna...Nyáron leýegesebb a melegben.

Próbáld lehütött forralt vízzel kínálni többször.

2009. jan. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azzal is próbálom!
2009. jan. 27. 09:18
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem is azt mondták, hogy kell innia. persze csak a teát itta, mert az édes volt. aztán 1 másik gyermekorvos, akiben még meg is bízom azt mondta, h minek itatom? a tápszer vízből van, és ki tudja vonni a szervezete a megfelelő mennyiségű folyadékot belőle. ő azt tanácsolta, hogy akkor itassam, amikor mi felnőttek is többet innánk. pl. nyáron, a melegben, vagy ha pára van...

én ezt is csináltam, egész addig, amíg nem kezdett el a manó szilárdat enni. és láss csodát, semmi baja nem lett. ha szomjas lenne, hidd el elfogadná a vizet is.

2009. jan. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Ha szted szüksége van a plussz folyadékra, akkor hígitsd fel neki a tápszert jobban. A megfelelő tápláló tápszert követően kínáld egy vizesebb formával.
2009. jan. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne higgísd a tápszert semmi esetre sem.
2009. jan. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Előttem szólónak igaza van, tápszer nem szabad higítani. Csak orvosi tanácsra. Rá is van írva... Nekem is ez a gondom, az én babám sűrű tápszer eszik, és mivel nem akar inni mellé mindig székrekedése van. :(

2009. jan. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyan miért ne lehetne hígitani a tápszert! Egy kicsit gondolkozni kéne csak!

A dobozra azért van ráírva hogy milyen a pontos adagolása, hogy a baba szervezete megkapja a megfelelő napi táplálékot, de ezen felül olyan arányba készíthető és adható a babának amennyire a folyadék pótlása azt megkönnyíti. Ha nem csak olvasni tudnátok hanem gondolkodni is, akkor nem kéne ilyenen kiakadni! Ha nem fogadja el sem a vizet sem az egyéb folyadékot akkor miért is ártana ez neki? Napi étkezésekre a megfelelő adagolású tápszert add, a köztes időben amikor egyébként csak itatnád kapja a hígabbat, hisz az anyatej összetétele sem egyforma, ha a babának több kalóriára, zsírra van szüksége akkor táplálóbb, ha pedig nagy a hőség és inkább a innia kéne akkor az anya szervezete is hígabb összetételű tejet termel! Szerintem abszolút logikus is!


Minden jót!

2009. febr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!