Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyik kicsi, másik pici, a...

Egyik kicsi, másik pici, a nagy nem alszik el egyedül, hogy oldjátok meg az altatást (főleg nappal)?

Figyelt kérdés
Még 8 hónap, mire megszületik a második baba, de már előre félek. A kislányom nem alszik el egyedül, mellé kell feküdnöm, kb. 10-15 perc mire elalszik. Mire megszületik, talán fog ez változni? akkor lesz kicsivel több mint 2,5 éves.
2011. jan. 1. 12:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ugyanígy volt nálunk is. 2 éves volt mikor tesó megszületette, és a nálunk is úgy alszik a mai napig, hogy mellé kell feküdnöm.

eleibe semmi gond nem volt, hisz a baba eszik alszik, egyáltalán nem altatgattam a picit, hanem letettem. Persze volt azért, hogy sírt mert fájt a hasa, addig a nagynak adtam valami feladatot, míg elaltattam. Persze amíg icipici volt, akkor még az sem zavarta a kicsit, ha a bátyó ott feküdt vagy ültz mellettünk.

Igazából a nagyobb megpróbáltatás akkor jött, amikor a kicsi egyre kevesebbet aludt, amikor délelőtt még aludt, de délbe fölkelt, majd olyan 3 fele aludt vissza. Viszont a nagynak meg délbe kellett aludni, na az nehéz volt. Átmentünk másik szobába, és olyan sokszor volt, hogy már kezdett szundítani, amikor a kicsi elkezdett üvölteni. Nagyon kemény időszak volt ez. De a a nagy nem aludt, délután nem lehetett vele bírni.

Mostmár, hogy a kicsi is áttért a napi egy alvásra, hálistennek őt csak leteszem délbe, és alszik is, így van idő a másikat is álomba meríteni. Mostmár túlvagyunk e téren a nehezén.

Egyet tanácsolok, ne szoktasd még véletlen se a picit arra hogy veled aludjon, vagy ringatva , ne igényeljen alváshoz téged, mert akkor belebolondulsz.

Leakartam szoktatni hónapokon kerseztül a nagyot arról, hogy le kelljen mellé feküdnöm, de akkor inkább nem aludt, őt nem izgatta a dolog, csak velem szúrt ki akkor délutánra.

Volt, amikor a kicsi is nagyon igénylet alváshoz engem, na akkor nagy bajba voltam, mit is csináljak. De kaptam egy nagyon jó könyvet "aludj jól gyermekem" a címe. Kicsit fura körítéssel, enyhén túlozva vannak a példák írva benne, de a lényeget a módszert kiragadtam, és 2 hét alatt megtanult a kicsim egyedül aludni. Szerencsém volt, valakinek be jön ez a könyv valakinek nem. De én hajszál pontosan úgy csináltam mindent ahogy leírta, megérte a fáradságot! Neki is jobb így meg nekem is. Kár hogy a nagynál nem hallottam erről.

Jó egészséget neked is és a babának is!

2011. jan. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Tapasztalat beszél belőlem, hogy a kicsit amikor alvás van, le kell tenni az ágyába, és hagyni, hogy egyedül elaludjon!

A nagyot meg, ha addigra nem sikerül rászoktatni az egyedül alvásra, akkor addig kell ott maradni vele, míg el nem alszik!

Sajnos nálunk is ez a helyzet a mai napig, a 8 hónapos Kisfiam születése óta beteszem az ágyba és elalszik, néha van sírás, de nagyobb részben egy hang nélkül alszik el.

A majdnem 3 éves Nagylányomnál ott szúrtuk le, hogy beszoktattuk a mi ágyunkba, mert tavaly előtt elromlott a kazán és a szobájába tök hideg volt, csak a mi szobánkba volt normális fűtés, és hát a kényszer az nagy Úr!

Amúgy addig normálisan már 1 évesen nem a rácsos ágyba aludt, hanem egy 90*150-es matracos ágyon, egyedül.

Üdv egy 8 hónapos Kisfiú, és egy 2,5 éves Nagylány Anyukája.

2011. jan. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia, nekem 22 hónap van a lányaim között, a kicsi most 2 hónapos. A nagylányom sem tud egyedül elaludni, nappal az ölemben alszik el (1 perctől 20 percig terjed, változó) és utána viszem át az ágyba, este pedig mellé kell feküdni (szintén 1 - 20 percig).

Este jó dolgom van, mert apa fekszik mellé, addig én a picivel vagyok.

Nappal ha szerencsém van, akkor a pici épp alszik amikor a nagyot altatom, vagy mondjuk ébren van, de nézelődik. Párszor előfordult már, hogy sírt a pici, amíg ölben volt a nagy, olyankor őt a lábammal ringatom (pihenőszékben van), a nagyot nem zavarja a pici sírása.

Terhesség alatt én is tanakodtam ezen, hogy fogok egyszerre kettőt altatni, de igazán nincs ezzel gond szerencsére.

Próbáld majd mindig akkor altatni a nagyot, amikor a kicsi nyugiban van (alszik vagy néz, de nem sír).

2011. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

az auldj jólt a kislányomnál próbáltuk, hát nem jött be, és nem is szeretnék vele még egyszer kísérletezni, igazából anno csak kétségbeesésemben próbáltam ki....

valahogy így gondolom én is, ahogy a legutolsó válaszoló írja, hogy akkor altatni, amikor a kicsi alszik vagy nyugiban van. csak mindig az lebeg a szemem előtt, hogy a kislányom amikor ennyi idős volt ,sosem volt olyan, hogy nyugiban ellett volna magában, 2 percre sem. vagy cipelni kellett, vagy foglakozni vele vagy akármi. ha nem ,akkor 1 perc múlva nyöszögni kezdett, 2 perc múlva meg sírni....nagyon remélem, hogy a tesókája egy nyugisabb típus lesz, mert ha nem, akkor a hajam szála is kihullik majd.... :s

2011. jan. 5. 13:42
 5/16 anonim ***** válasza:

ha a kicsi elaludt majd utána fogod altatni a nagyot. Vagy nekünk volt olyan, hogy a kicsit a mellkasomra fektettem a nagy meg mellémfeküdt és egyszerre altattam. nálunk 17 hónap van a két kisfiunk között, nem egyszerű, de megoldom. :) jó gyerekek :) a kicsi 14 hónapos, a nagy 31 hónapos.

sok sikert!!

2011. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nálunk a mai napig úgy van a kicsi 9 hónapos elalszik elözször szopi közben,majd viszem a nagyot aki már 3 éves.Közöttük 25 hónap van.

A lányom sem alszik el a mai napig egyedül.......Mellette kell lenni.

Elözször aludjon el majd a pici aztán a nagyobbik......

2011. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nálunki is ekkora a korkülönbség, nagy csak velem alszik el és én is rettegtem, hogy mi lesz. Most 3 hónapos a kicsi és egy kezemen meg tudom számolni hányszor okozott ez gondot.

Én mindig megvárom, míg a kicsi elalszik és utána megyek el a naggyal. Én is alszom/fekszem mellette és ha a pici felébred, akkor szoptatom vagy kézben ringatom, amíg a nagy fel nem ébred.


Egyedül elalvás: mi is próbáltuk, nekem nem megy sajnos ez a hagyjuk sírni a gyereket módszer, egyszerűen nem ér meg nekem ennyit az egész.

Egyébként fele annyi problémát sem okoz ez, mint gondoltam.


Én most attól félek inkább, hogy mi lesz, ha a pici majd alszik 11 körül, a nagy 1 körül, majd a pici 3 körül, ahogy már itt más is írta.


Ja, és a picit mi is úgy altatjuk, hogy letesszük az ágyba és magától alszik el, próbáld meg te is így szoktatni majd, bár tudom, hogy ez sokszor nem rajtunk múlik:)

2011. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Bocs, kicsit ellentmondásosnak tűnhet, a 2. bekezdés a nagyra vonatkozik, aki már hozzá van szoktatva az altatáshoz.
2011. jan. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8 hónap az még rengeteg! másfél-két éves korban is rettentő sok minden változik akár hetek alatt nemhogy 8 hónap alatt.


Másfél év van az enyémek között és az enyém is csak úgyalusdt el ha bent maradtam vele.

Mikor a kicsi megszületett ez nem tudott működni. Egész egyszerűen nem volt rá kapacitás, alkalom, mert a kicsinek is szüksége volt rám. Egyszerűen azt mondtam egy nap: "Rendben kicsim, beteszlek, puszi, aludj jól. Anya kimegy hugihoz, mert hallod sír, ő is számít rám, de nem megyek sehova, itt leszek kint a másik szobában, jó?! Ő, meg, mint egy halál értelmes 3-4 éves: Jó ,Anya! Az ajtót mindig niytva hagyom résnyire "Tudod, itt leszek kint, nyitva hagyom az ajtót" (ez fontos, a sötétben fél nagyon)

és az első nap még óbégatott, kurjongatott, de 4-5 nap után pár percre lecsökkent az óbégatás és mostanra teljesen természetes neki, sőt ha a kicsi veszettül üvölt még úgyis elalszik a nagy, nyitott ajtó mellett, pedig régen csukott ajtó mellett ha kinyitottam a hűtőt a konyhában ő felébredt rá


Nem érdemes most előre ilyeneken agyalnod hidd el. Azért írom ezt, mert nekem is ezt tanácsolták és igaz. Majd ha ott tartasz az élet megoldja!!!


Másfél éves koráig a nagy nem aludta át az éjszakát... Mondtam a férjemnek, mikor trhes lettem, hogym i az istent fogunk csinálni. Egész éjjel két gyerekhez járunk etetni?! Ő meg: maj akkor aggódjunk ezen, jó. majd elintézi az élet. És tessék. Másfél éves lettm ire jött a tesó és este 9-reggel 9-ig durmol úgy hogy ágyút lehet sütni mellette....

2011. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Bocs a bunkónak tűnő válaszért, végülis neked ilyen szempontból már mindegy, de pontosan ezért várok a második babával minimum addig, amíg kislányom óvodás nem lesz, be nem szokik. Hétvégén meg Apa otthon van, nem leszek egyedül. Az Én megoldásom ez lesz.
2011. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!