Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Reggel a 6 hónapos babám...

Reggel a 6 hónapos babám lázas volt! Adtam neki lázcsillapítót amitől le is ment a láza! Elvigyem ügyeletre? Vagy csak akkor ha megint felmegy? Félek ha elviszem elkap valamit! 38 volt a hője!

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Levonva ?
2011. jan. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A 38 fok nem vészes, pláne ha lázcsillapító hatására le is ment.
2011. jan. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen levonva volt ennyi!
2011. jan. 1. 12:42
 4/7 kisnita ***** válasza:
Figyelgesd, adj neki sok folyadékot ha szoptatsz még gyakran tedd cicire. Ha holnap nem lesz jobban hívd fel az ügyeletes orvost! A lázon kívül más baja nincs? Nem taknyos?
2011. jan. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha csak egyszer volt ennyi, akkor nem gáz. Az ügyeleten amúgy se csinálnak semmit, hazaküldenek simán, hogy lázcsillapítózd meg hütő fürdő nagyon magas láz esetén. Ha nincs más tünet, akkor szerintem ne vigyed az ügyeletre.
2011. jan. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

38 fokos testhőmérsékletet még nem kell csillapítani!

Azért emelkedik meg a testhőmérséklet, mert a vírusok és bacik nagy része nem bírja a magasabb hőt és elpusztul.

Tehát a szervezet tulajdonképpen gyógyítja önmagát.

Nekem azt mondta a doki és a védőnő is, hogy 38,5-ig nem kell csillapítani, hadd küzdjön a szervezete.

Persze pici babánál és lázgörcsre hajlamos gyereknél más a helyzet!

2011. jan. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok köszi a válaszokat!Azóta nincs láza!Semmi más baja nincs nem taknyos, jó kedvű van, van étvágya!
2011. jan. 1. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!