Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az autósülést/hordozót/babakoc...

Az autósülést/hordozót/babakocsit is át kell fertőtleníteni, mielőtt beletesszük az újszülöttet?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Én extra óvatos voltam, de nem jutott eszembe fertőtleníteni ezeket. Áttöröltem, átmostam, de fertőtleníteni túlzásnak tartanám.
2011. jan. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! És hogy mostad át?
2011. jan. 2. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk lehúzható volt a huzata, beletettem a mosógépbe és kimostam, amit csak tudtam. Szerintem folyékonyszappanos vízel a többi felületet elég áttörölni, legfeljebb még tisztavizes ruhával még egyszer. Bár lehet én is túl óvatos voltam. De ha még most van időd, belefér. Később már nem lesz, szinte még hajatmosni sem. :)
2011. jan. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha használt akkor mindenképpen,de ha új, szerintem nem szükséges. ha aggódsz tedd ki egy éjszakára a balkonra, vagy az udvarra, olyan hideg most éjszaka, hogy az összes baci kimegy belőle az éjszaka alatt. persze, ha udvarra teszed, takard le, ne másszon bele semmi.
2011. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes áttörölni a műanyag vagy fém részeket, és ha levehető, legalább átöblíteni a huzatokat. Az újat is nagy valószínűséggel raktárban tárolták, a használtat pedig garázsban, pincében, padláson.. bármelyiknél előfordulhatott egér, doh, vagy, hogy pl.macska belemászott. Ezek nem extrém dolgok, de én újszülöttet nem tennék ilyenbe.


Mosógépbe nem tenném, mert hallottunk már olyat, hogy elszineződött, jobb a kádban lezuhanyoztatni.

Ha nagyon biztosra akarsz menni, bababoltban lehet kapni fertötlenítő folyadékot vagy sprayt (csak ezt szintén próbáld ki először az anyag egy kevésbé látható részén).

2015. dec. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!