Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tiltakozik az alvás ellen?

Tiltakozik az alvás ellen?

Figyelt kérdés
15 hónapos kisfiam eddig 1-2 perc alatt mindig elaludt, vagy a kiságyában, hogy mellette ültem, vagy az ölemben dúdoltam neki. Egy hete viszont, ha látja, hogy besötétítek és ölbe veszem, hogy énekeljek neki, egyből rájön, hogy itt alváshoz készülődünk, és egyszerűen nem marad meg ülve/fekve, egyből elmászik, akármilyen álmos. Nem akar aludni. Mást nem tudtam kitalálni, teljes világosban leültem vele a tv elé, ott pár perc alatt elaludt, mivel nem jött rá, hogy az alvásra megy ki az egész. Már napok óta így csinálom, de nem akarom, hogy rászokjon, hogy tv-n alszik el, de máshogy egyszerűen nem megy. Ez csak egy hóbort, ami elmúlik, vagy hogy szoktassam vissza az eddigi elalvásra?
2011. jan. 3. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
és ha nem tévére hanem zenére altatod?az csak jobb nem?de én ismerek olyan babát,sőt ugye még mi is akik csak akkor tudnak elaludni ha valami szól!
2011. jan. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a zenét, ez jó ötlet! Csak az az érdekes, hogy mindez egyik napról a másikra történt, eddig szépen elaludt míg dúdoltam egy altatót neki.
2011. jan. 5. 08:45
 3/8 anonim ***** válasza:
egyébként most valami lehet a levegőben is,mert itt is többet olvasom,hogy jó alvó babák nem akarnak aludni,és az én 6hós babám is nagyon nyűglődve alszik napok óta,pedig ő is elaludt 5perc alatt:(mondjuk -10fok után hétvégére +10et mond,majd megint lehűlést csoda ha megviseli őket?
2011. jan. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem a szeparációs szorongás második hulláma ért el benneteket? Attól simán lehet, hogy azért fél elaludni, nehogy ne legyél vele.
2011. jan. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
na ez is igaz:)első voltam
2011. jan. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A frontokra nem tudom fogni, már több, mint egy hete ez van. Szep. szorongásra még nem gondoltam, nekem inkább úgy tűnik, hogy sajnálja az időt az alvásra, nem akar lemaradni semmiről, mindig "dolga van".
2011. jan. 5. 09:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 15 hónapos a kisfiam. Borzasztóan rossz alvó volt, én is mindig attól tartottam, felvesz valami rossz szokást, mert már mindent bevetettem, hogy aludjon. Rájöttem, nem. Szerintem hagyjad így egy darabig, aztán 1 hét múlva(v.2)próbáld meg újra a szokásos módon, hátha akkor már újra engedi. De ez csak egy vélemény. :)
2011. jan. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2-3 hete ugyanez van nállunk is !Eddig úgy volt ha elfáradt énekeltem neki,egy picit sétáltunk a lakásba,lehúztam a redőnyt a szobájába,betettem a kiságyába és már fordult is oldalra és aludt mint a bunda!Most meg olyan nehezen alszik el de már a szemein látszik,hogy nagyon álmos,dörzsölgeti,nyűgös stb!Bár ő most lesz 8 hós úgyhogy én a szep.szorongásra tippelek meg szerintem ez a hideg idő!majd túlleszünk ezen is!Kitartás nekünk!
2011. jan. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!