Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Védőnő ma azt mondta kezdjek...

Védőnő ma azt mondta kezdjek a fiamnak lassan gyümölcseket adni.5hód. Nem kéne 6 hóig csak szoptatni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 27. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Ha elegendő tejed van,akkor nyugodtan várd meg amíg 6 hós lesz.Nem maradtok le semmiről.
2009. jan. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Szia! Nekem a dokinenink mondta, hogy kezdjek el leveket adni neki, hogy szokja az izeket, pedig az en fiam 4 es fel honapos. Enni nem fogok meg adni neki, de elvileg gyumolcsleveket, repalevet lehet adni nekik mar 2-3 hos koruktol...legalabb is egy oldalon ezt olvastam.

Mi elkezdtuk a repalevet, egy hetig kanalazzuk, aztan almalevet, aztan szabad egy kis banant is adnom neki.

2009. jan. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Igaza van az első válaszadónak! Várj 6 hós koráig a hozzátápival, ha van tejed. Az én kisfiam 6 és fél hónapos koráig kizárólag csak ciciből szopizott, még teát sem fogadott el. Szépen fokozatosan kezdtük a hozzátáplálást 6 és fél hónapos kora után gyümilevekkel, majd gyümölccsel, később főzelékkel. Most 10 hós, és sokmindent eszik már (Pl.: husis, tésztás bébiételeket, babakekszet, stb...)
2009. jan. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Kérdés:

Most 4 hónapos a kislányom és még csak szopik. Havonta 30-35 dkg-ot hízik. Most 7 kg. Arról szeretném kérdezni önöket, hogy tényleg lehet e várni a hozzátáplálás megkezdésével fél éves koráig. Egyébként a lányom nagyon érdeklődik más ennivalók után. Ha látja, hogy eszünk, keze - lába jár, csak hogy ő is kaphasson. Már megnyalattam vele az almát és nagyon ízlett neki.

Válasz:

Ma már az európai csecsemőtáplálási ajánlásnak megfelelően a szoptatott babáknál csak 6 hónapos korban kezdjük meg az elválasztást, vagyis a főzelék adását. Komoly és igen nagy esetszámú vizsgálatok előzték meg ennek az ajánlásnak a bevezetését. Persze a már az 5-ik hónapban célszerű elkezdeni a gyümölcslé/pép adását plusz táplálékként, tehát nem szoptatás helyett. Ezzel a baba szokja az új ízeket konzisztenciát, kanalat. Ezt a nyári időszakban, amikor sok a gyümölcs sokszor már a 4-ik hónapban elkezdik, ami nem baj. A gyümölcsöt két szoptatás között adjuk, lehetőleg ugyanabban a napszakban, naponta emelve 2-3 kiskanállal az adagot. Ez tavasztól késő őszig friss gyümölcslé legyen (alma, őszibarack narancs, répa, paradicsom), ill. ezek pépes változata.

Dr. Gömöri Ágnes


[link]

2009. jan. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kosz a lepontozast, gondolom a gyumolcslerol amit irtam, az nem tetszett, hat itt olvastam, meghozza: "Hozzataplalas -az elso het"

[link]

2009. jan. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!