Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig lehet adni? Nem baj ha...

Meddig lehet adni? Nem baj ha adok neki esténként még nyűglődik? Vagy van rá jobb megoldás is?

Figyelt kérdés
Kislányomnak jön a foga, egyik már kibújt a másik készülődik, nem lázas, kicsit megy a hasa és nagyon nyűgös, ezért éjjel többet felkel és keservesen sír, gondolom fáj neki. 3 napja lefekvés előtt adok neki Nurofent, de csak lefekvés előtt. 6 hónapos.
2011. jan. 3. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Hosszútávon ne add ,inkább valami homeósszert !
2011. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pár napig nyugodtan lehet neki adni, de 5 napnál tovább nem merném. Én is adtam pár napig, amikor már nagyon nyűgös volt, hogy legalább este tudjon aludni.
2011. jan. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, igaz 16 hónapos és a rágófogai jönnek. Az áttörés előtti néhány napban csak Nurofennel alszik, és azzal is keservesen. Csak két órán át hat... :o(

Nekem azt mondta a doki, hogy nyugodtan adjam.

2011. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nálunk az egyik már átszakadt, és eddig nem is volt gond, nem nyűglődött, de a másikat is látom az ínye alatt pár nap és az is kint van szerintem. De most nagyon durva...

Akkor holnap elmegyek a patikába valami homeósért, remélem az segít neki, mert kenem Dentinox-al is de azt is csak 3x lehet és kevésnek bizonyul, de annyira sajnálom már :(

2011. jan. 3. 21:06
 5/10 anonim ***** válasza:
van dentinox oldat,azzal annyiszor kened amennyiszer akarod,mert nincs benne lidocain.
2011. jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Dentinox-al kenem és lidokainos... Vagy van olyan is amiben nincs ezt nem tudtam...
2011. jan. 3. 21:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk az ujjra húzható szilikonos kefe segített, masszíroztam vele. Nagyon bevált a dologél, annyiszor kenheted, ahányszor akarod, vanília ízű és illatú. Amikor kenem neki, már látja a tubust, és tátog:) Most elsején jött ki az első fogunk, tegnap a második.

Még nem adtam neki fájdalom csillapítót, de nekem a védőnőm tanácsolta, ha kellene, akkor:

legyen otthon legalább 2 féle (nálunk Mexalen kúp, és Panadol baby van), és ha kell, 3-4 naponta feltétlenül váltogassam, mert úgy hatásosabb.

Panadolt 4 óránként, nurofent 6 óránként lehet adni, de a kúp a legjobb, mert a leggyorsabban az szívódik fel. Remélem tudtam segíteni.

2011. jan. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt nem írtam, 15 nap múlva leszünk 6 hónaposak:)
2011. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Venni akartam Dologélt de nem volt rendelnek a hétvégére... Viszont ujjra húzható fogkefénk nekünk a mam-os van gondolom ez is van olyan jó, majd ha felkel megpróbálom masszírozni vele.
2011. jan. 4. 16:25
 10/10 anonim ***** válasza:
21:15-ös vagyok.Van dentinox gél,és dentinox oldat,ez két különböző.A gélben van lidocain,ezt tényleg 3-szor lehet használni emiatt,viszont az oldatban nincs,és azt annyiszor kened neki vele amennyiszer akarod,mert nincs benne lidocain.
2011. jan. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!