Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen agresszív 11...

Miért ilyen agresszív 11 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Minden ok nélkül már pár hete elkezdett ütni, harapni, csapkodni. De nagyon erősen, nem is tudom ilyen kis emberben, hogy van ekkora erő. Harapni is mindig a cicimbe, a hasamba, már zöld, lila foltos vagyok, meg akkora taslikat ad, hogy majdnem hogy megfájdul a fejem. Soha nem kapott ki, nem volt vele eddig ilyen probléma, és hiába szólok rá nap mint nap, nem használ. És az a szomorú, hogy nem csak engem bánt, hanem a nagyiját, a keresztanyját, szóval így a közeli családtagokat. Nem értem a viselkedését, nem láthatót verekedést sehol.

Próbálom, hogy elkapom a kezét, és puszilgatom neki, de elkapja, és durr nekem jön. Ja és még le is fejel!

És ez most komoly, egyszerűen nem értem mi történt vele, teljesen el vagyok keseredve.


2011. jan. 3. 22:18
 1/7 anonim válasza:
0%
lehet, hogy indigó.
2011. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hm... ez tényleg érdekes, elhiszem hogy aggódsz. A barátaink kislánya dettó ugyanez, nála kicsit korábban kezdődött, és őt sem bántották soha... Ők le sem sz.rták a gyerek támadásait, meg azt se ha minket vendégeket támadott meg a gyerek, szóval ezt te ne tedd! Mindenképpen reagáld le a gyerek viselkedését, és mivel kicsi még, nagyon nem tudod még megbüntetni, max annyi, hogy ilyenkor beteszed a kiságyba, és megvárod míg lenyugszik. Ha ez első alkalommal 1 óra akkor annyi, (persze azért figyelni kell rá 10 percenként), többedik alkalommal ez lerövidül, megtanulja a gyerek, hogy csak akkor jöhet ki, ha abbahagyta ezt a viselkedést. Én ezt hisztire alkalmaztam 9 hónapos kora óta a kislányomnál, kb. 4-5 alkalommal, nálunk segített. Csírájában fojtottam el a hisztirohamait, azóta mintagyerek de komolyan! Vagy elviszed pszichológushoz... Sok sikert kívánok, és ha nem gond, érdekelne hogy használ-e nálatok is ez a módszer.
2011. jan. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
majd kinövi
2011. jan. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nigra ***** válasza:
Ez nem majd kinövi kérdése. Az én lányom is próbálkozott. Egyszerűen megfogtam a kezét és megmondtam, hogy nem szabad, ha kellett akkor 300X. Amit nagy korában nem szabad azt kicsinek se, mert később baj lesz abból hogy "eddig lehetett most már nem?" A nevelés a pólyában kezdődik...ezt sok anya elfelejti...
2011. jan. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Indigó? Biztos nem!

A második válaszolónak: köszönöm a segítséget, kipróbálom!

Jó lenne a kinőné, talán az idő segít, remélem.

2011. jan. 4. 12:15
 6/7 A kérdező kommentje:

Megfogni a kezét én is megszoktam, és el is magyarázom neki miért nem szabad, én nem is bántam vele soha úgy, hogy gügyögve meg ilyenek, hanem felnőtt értelmes szavakkal mondok neki mindent, talán ha beszélni kezd jobb lesz. Vagy nem tudom.

Köszönöm a válaszokat

2011. jan. 4. 12:18
 7/7 anonim ***** válasza:

09:33-nak

az enyém kinőtte 11 éves és kicsi sem annyira az, mint pl egy fél éve volt

2011. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!