Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónapos imádnivaló kisfiam...

22 hónapos imádnivaló kisfiam mitől lett agresszív?

Figyelt kérdés

Imádnivaló de tényleg :)

A problémám az ,hogy egyre agresszívebbnek tűnik ,csapkod dobálózik ,ütöget szinte mindent :( Nem tudom ,hogy mi változott ,mi hozza ki ezt belőle ! ? Esetleg elrontottam valamit ? Hogyan kezeljem ?


2011. aug. 1. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Kislányom is ugyan ezt csinálja!Nem tudom ,hogy miért!
2011. aug. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
dackorszak miatt szerintem, én legalábbis ezzel magyarázom
2011. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyan az én kisfiam még csak 1 éves, de nála is előfordul ilyen, többnyire akkor, ha fáradt vagy éhes, tehát valami baja van. Olvastam erről egy-két könyvben, hogy a kisgyerekek akkor lesznek agresszívek, ha frusztráltak, mert nem úgy sikerül valami, vagy nem tudják szavakkal vagy máshogy kifejezni a negatív érzelmeiket, vagy hogy mit szeretnének. Ha rájössz, mi a gond, próbáld megmutatni neki, hogyan kell ilyenkor viselkedni (pl. ha mérges, toppantson a lábával, és mondja: irgum-burgum), vagy segíts neki abban, ami nem sikerül. Egyébként pedig állítsd le szép szóval vagy vidd el onnan, és ha folytatja, vidd valami unalmas, semleges "büntihelyre", amíg meg nem nyudszik. Utána magyarázd el neki, hogy nem dobálózunk stb, mert összetörik valami stb. Esetleg még működhet a figyelemmegvonás is (kimész a szobából). Jobb, ha még most reagálsz a rontom-bontomra, ne hagyd annyiban, mert ha rájön, hogy ezzel felkeltheti a figyelmedet, vagy eléri, amit akar, később elfajulhat a helyzet.
2011. aug. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Feszegetik a határaikat - még ha nem is látnak példát maguk körül a dobálásra. S nézik a reakciót. Le kell állítani, magyarázni, mi miért helytelen. De nem kinevetni, agresszióra agresszióval válaszolni.

Meg érdemes figyelni, mikor csapkod. Lehet valóban a fáradtság az oka.

2011. aug. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs kis tesó a képben?
2011. aug. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem korral jár! A 23 hónapos fiamnál is kb. egy hónapja kezdődött, de egyre rosszabb a helyzet :( . Már teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom mit csináljak vele, az egész napunk egy rémálom, mert minden ellen tiltakozik és ha valami nem úgy történik, ahogy ő gondolja, akkor agresszióval válaszol. Ja és soha nem ütöttünk a fenekére, kezére, stb... közösségbe nem jár egyelőre, úgyhogy ez nem tanult viselkedés. Mindent ezerszer elmagyarázok neki, van büntihelyünk is, de minden hiába. Tényleg nem tudom mi tévő legyek vele kapcsolatban és tudom, hogy a legfontosabb a türelem, de már úgy érzem az is fogytán van. Bocs, hogy segíteni nem tudtam, csak gondoltam leírom, hogy nem egyedi eset a tiétek és szerintem nem rontottunk el semmit (legalábbis remélem), csak a dackorszak ezzel jár! Emlékszem, amikor a barátnőm ugyanezeket mesélte az akkor két éves fiáról én milyen boldog voltam, hogy az én gyerekem milyen jó :)! Erre tessék, "elromlott"! Mi már ott tartunk, hogy a mondókáknál is ellenkezik: 1-megérett a meggy... 4-biz oda nem mégy, erre teli torokból üvölti, hogy DEEEEE!
2011. aug. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaaa...:)) Mondom neki altatáskor: a kis egér cincog...Erre ő: nincs is kis egér.

Kék-fehér autóbusz - nincs is kék-fehér autóbusz.

Holott előtte lelkesen sorolta, hogy utazott kék-fehér autóbusszal.Csípőből tagad. Én meg annyit mondok, jó, nincs kék-fehér autóbusz, akkor legyen zöld busz. :)))

2011. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló cipőben járunk. Az utolsó két hozzászóláson nagyon jót nevettem, hát másnál is van ilyen? Kitartás nektek, meg sok-sok türelmet:)
2012. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!