Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem 19 hónapos...

Hogyan kezeljem 19 hónapos gyermekem agresszív viselkedését?

Figyelt kérdés

Üt, karmol, harap és én teljesen tehetetlennek érzem magam.

Hiába szóltam rá szépen és magyaráztam el, hogy miért nem szabad, hiába szóltam rá erélyesen, semmi..., mint ha a falnak beszélnék. Én meg teljesen ki vagyok borulva tőle. Ma már kisírtam magam.

Már ott tartok, hogy félve veszem fel, mert az az első, hogy ad egy pofont :((


2011. febr. 1. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szia, sztem ha megüt, akkor fogd meg a kezét nem erősen de határozottan, nézz a szemébe, ez fontos, és szigorúan, de nyugodtan mondd neki, hogy ezt nem, mert ez anyának fáj. csak simisimi van, ütni nem szabad. ha még egyszer megüt, otthagyod. az nagyon fontos, hogy ilyenkor ne lamentálj, ne panaszos hangon mondd, ne könyörögj, hanem közölj tényeket szilárdan, nem durván, de olyan hangon, amit megrovónak lehet nevezni. legyen következménye, ha üt, tehát mondom, anya szomorú legyen, és ha megint üt, tedd le, és mondd neki, hogy anya nem játszik veled, mert bántod, és ezt anya nem szereti. azt hangsúlyozd, hogy ez neked rossz, és nem szabad. és mutasd meg, hogy tud simogatni a kis kezével. az én barátnőm kisfia nagyon verekedős, ő is egyből pofozza az anyját, ha eléri. a barátnőm meg sopánkodik blabla. engem egyszer próbált csak megütni a kisfiú, és a fentit alkalmaztam, azóta se próbál. néha látom rajta, hogy jön és ütne, akkor csak ránézek komolyan, és máris meggondolja magát. a sajátomnál is ezt alkalmaztam. amúgy sokat nevetünk, ált. vidámak vagyunk, kiabálni meg nem szoktam, de pontosan tudja, ha anya ilyen hangot használ, azt komolyan kell venni.

2 éves múlt a kislányom

2011. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül ezzel a problémával. Minél többet utánaolvasol, annál több anyukánál olvashatsz erről.

A mi kisfiúnk - 16hós -, ha dühös, mérges, akkor jön csípni,karmolni.

Én is nehezen viselem ezt a problémát, de igyekszem ezt lekezelni. A fenti hozzászóló által írtakat alkalmazom én is, illetve, mutatom neki, hogy simogatunk és nem bántunk senkit sem.

2011. febr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kezét megfogni,nevén szólítani,szemébe nézni,határozott nemet mondani,és elvinni a színhelyről.

3 gyerekes óvónéni

2011. febr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fiam 18 hónapos, Ő is beszokott néha próbálkozni a gonoszkodással. Amit az első írt nagyon jó módszer. Nálunk a férjem szigorú, és bizony, ha látja, hogy a kérés nem segít, rácsap a gyerek kezére, vagy csúnyán nézz, és a fiam tudja, hogy rosszat csinált:-)Ez így durván hangozhat(pedig nem egy agresszív állat, nagyon nyugodt ember), de a fiam mégis imádja az apját, és ha szól neki hogy este van pakoljunk össze, a fiam szó nélkül megy és segít:-) Légy következetes, és szigorú(nem kell rácsapni a kezére), ha agyerek látja, hogy komolyan mondod akkor abbahagyja.
2011. febr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!