Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezeljem ha egyre inkább...

Hogy kezeljem ha egyre inkább akaratos, de érzékeny is?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hónapos, 3 hete önállóan jár. Azóta övé a lakás, rohangálok folyton, mert veszélyhelyzetet teremt mindenütt. Ha rászólok, h nem szabad, meg sem hallja, ha erélyesebben szólok, akkor egy időre abbahagyja, majd mint aki nem felejt, újra és újra bepróbálkozik. Ha rácsapok a kezére, van, hogy megszeppen, van, hogy akkor odébáll, de tegnap annyira elkezdett sírni, és bepörgette magát, hogy elfelejtett levegőt venni. El is ájult a sokktól, persze én meg majd szívinfarktust kaptam, mert a hideg vízzel sem tudtam magához téríteni, csak egy kis idő elteltével. Kegyetlen látvány volt. Eddig nem nagyon hagytam sírni, mert lelkiismeretfurdalást okoz. Most pedig rettegek, hogy ez újra előjön. Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Még szopizik, és nagyon függ tőlem, mindig ott van, ahol én is. Mit tegyek, hogy ne ő legyen az úr, de ne is bántsam meg?
2009. jan. 28. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonló a helyzet nálunk is, csak még eddig nem készült ennyire ki a sírástól, egyelőre csak teljesen elvörösödve ordít a kisfiam. Ő 9 hónapos, még megkapaszkodik a járás közben, de nálunk is közeleg a vég, mert mindenhol elesik, amikor elengedi a kapaszkodót és villámgyorsan halad. Ez a sírás szerintem már a hiszti kategória náluk. Szerintem próbáld meg, hogy nem tiltasz neki túl sokat, csak amit muszáj és akkor nem készül ki annyira. Mi már ott tartunk, hogy a tisztítószeres szekrényt is kipakolja mellettem, és csak akkor szólok rá, vagy kapom föl onnan, ha a Domestos súrolószer kupakját nyitogatja. Lehet, hogy hibát követek el, de nem mondhatom mindenre, hogy nem. Ha többször újra próbálkozik, és nem bírok vele, berakom az etetőszékbe, vagy a járókába és ott kuksolhat egy helyben. Persze nem sokáig, mert ordít. Ráadásul ő is cicifüggő, egész nap rajtam csüng(ene). Hát, nem egyszerű. Még egy dolog. szerintem jelöld ki a napnak egy részét, amikor szabadon garázdálkodhat és ott lehetsz egyfolytában mellette, csak vele foglalkozol. Amikor dolgod van, pedig tedd az etetőszékébe, vagy járókába játékokkal.
2009. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Tényleg nem egyszerű. A járókában abszolút nem marad meg, de néha kénytelen vagyok vagy oda, vagy az etetőszékbe tenni. Amúgy egész nap pörög, egyszer alszik. Jár kel, és eddig nagyjából engedékeny is voltam, de mostanság már a mosószert öntötte a nadrágjára, belenyúlt a WCkagylóba és hasonlók....Szóval kell a fegyelmezés, de ekkora hiszti árán??? Jaj, mi lesz még később.
2009. jan. 28. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!