Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig nem gond ha nem jár...

Meddig nem gond ha nem jár egyedül?

Figyelt kérdés
Van aki szerint 16 vagy 18 hós koráig ráérnek a babák maguktól elindulni. Kisfiam 15 hós és még nem megy egyedül. :-(
2011. jan. 6. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyugi, nagyon sok anyuka van itt az oldalon, akiknek csak ezután indult el a babája.

Kisfiammal 14 hónaposan mentünk orthopédiára, és a doki rácsodálkozott: óóó, te már így mész? Hát nagyon ügyes vagy! (Szülinapja előtt kicsivel indult el egyedül.)

Saját dokink szerint is 18 hónapos koráig ráér elindulni.

2011. jan. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 18 hós korig tudom, hogy nem gond. Szerintem nincs miért aggódni, ha feláll, és legalább kapaszkodva (bútorok mentén) lépeget. Tesóm kisfia a 14.hónap legvégén indult el.
2011. jan. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek! Feláll szépen és lépeget kapaszkodva, bejárja az egész lakást. Ha fogjuk a két kezét szalad, ha csak az egyiket akkor már kicsit bizonytalanabb. De egyedül úgy érzem még nagyon soká fog elindulni, annyira óvatos mindenben és igazából mindent nagyon későn csinált (mászás, felülés, stb...).
2011. jan. 6. 14:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyugi, hamarosan elindul majd egyedül is. Viszont így biztosan kimarad nálatok az az időszak, ami nálunk volt: esés-kelés. Ment, mint az őrült, illetve csak ment volna, de úgy nézett ki, mint egy kis részeg. Jó egy hónapig ez volt - állandóan rettegtem, hogy összetöri magát.

Szóval a te babád biztosan rögtön stabilan fog járni, csak még gyűjtögeti a bátorságát.

2011. jan. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is mindent később csinál, most 13 hós és nem mászik, csak kúszik. Járunk dévényes tornára is, ott mondták, hogy elég, ha 18 hósan indul el. Ő is feláll és lépeget a bútorok mellett, ha fogjuk a kezét, ő is szalad szinte, de egyedül nem megy még. Türelem, majd elkezdik a mi babáink is!:)
2011. jan. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is azt mondta a doki, hogy 18 hós koráig ráér elindulni.

Nem mintha mi túlságosan aggódnánk emiatt, pedig a mi gyerekünk 14 hónapos, és még csak maximum 10-15 lépést megy egyedül, de azt is csak akkor, ha közben van amiben megkapaszkodhat, ha bizonytalankodik. Viszont a kezével tompítja, ha véletlenül esik és tárgyakat is hurcolász nyugodt szívvel közben. Ő mindig is ilyen "biztonsági játékos" volt, akkor kezdett el valamit, mikor már 100%-osan ment neki.

A gyerekorvos dohogott tegnap, hogy már rutinszerűen mondja a szülőknek, hogy ráér a gyerek erre meg arra,mert a legtöbb szülő azt várja el, hogy a gyerek fél évesen üljön, álljon, menjen, beszéljen és 1 évesen írjon, olvasson. :-) Volt olyan páciense, aki 7 hónapos babájának beutalót kért ortopédiára, mert még csak !!! kapaszkodva lépegetett a gyerek, nem akart úgy menni, hogy fogják a kezét!

2011. jan. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!