Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Végül is visszaállítják a 3...

Végül is visszaállítják a 3 éves GYES-t? (ill. gyedet, most nem ez a lényeg.

Figyelt kérdés
2010. május 6-án szültem és most számoltam ki az Adózónán, hogy ha marad a jelenlegi felállás, 560.000 Ft-ot vesznek ki a zsebemből, 18 év munkaviszony után. Azért ez nagyon kemény. A program rövidebb gyed-del számol (ami azért elég magas összeg) illetve rövidebb gyes-sel )ez ugye adott mindenkinek. Az ellátás vége ott még 24 hónap és teljesen friss a program.
2011. jan. 6. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, de már vissza is állították jan. 1.től.
2011. jan. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Visszaállították, de szigorítással. Gyesről már nem lehet elmenni teljes, 40 órás munkára, csak max 30 órásra.
2011. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát a 2. év végéig kapok gyedet, aztán gyest? Gyed alatt is mehetek már 6 órás munkára, vagy csak gyed alatt? Másfél éves lesz a pici, amikor vissza kéne mennem dolgozni, legalább 6 órában. :(
2011. jan. 6. 17:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyed alatt semmiféle munkabért nem kaphatsz, vállalkozni sem lehet ilyenkor, akkor le kell mondanod a gyedről.
2011. jan. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, értem. És ha magánbölcsibe adnám a kicsit? Mert ha maradna a pénz, beleférne a magán bölcsi, kiscsoportban és nem a 40 fős állami csoport.
2011. jan. 6. 17:52
 6/9 anonim ***** válasza:

A bölcsinek ehhez semmi köze. Váéasztanod kell: vagy gyedet kapsz, vagy dolgozol és munkabért kapsz. A kettő együtt nem lehet.


Annak esetleg még utána lehetne járni, hogy lemondva a gyedről nem járna-e neked gyes a második évben is, nem csak a harmadikban, és mellette dolgozhatnál heti 30 órában.

2011. jan. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged, utána nézek.
2011. jan. 6. 19:42
 8/9 anonim ***** válasza:

A gyedről lemondva visszamehetsz dolgozni 6 órában és kaphatod mellé a gyest.

Azt nem értme, miért számol neked a program rövidebb gyed-del, ha 18 éve dolgozol. Ha az elmúlt 2 évben dolgoztál (mármint szülés előtt), akkor a gyerek 2 éves koráig kapod a gyed-et, de ez jan. 01. előtt is igy volt, ez nem változott. Csak a 3. évre járó gyest állitották vissza (a 6 órás munka megkötéssel..)

2011. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tehát ha a második évben dolgozom 6 órában, akkor legalább a gyest megkapom. Az is valami. Neked is köszönöm!


Ja, a program azért számolt rosszul, mert a 365 napot nem állítottam át. :)

2011. jan. 7. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!