Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire gáz, hogy...

Tényleg ennyire gáz, hogy "csak" bevásárolni megyünk ki a gyerekkel? Ezen csámcsognak a szomszéd anyukák, már nagyon unom.

Figyelt kérdés

Kistelepülésen élünk,3 gyerekem van.Nemrég költöztünk ide (2 éve) nem vagyunk idevalósisak. A bolt(illetve a központ) a házunktól több km.-re van. A gyerekeim kicsik, 5 éves,2 éves és pici baba. A férjem rengeteget dolgozik, így az össze házban és házkörüli munka rám vár. Varrok mellette keresetkiegészítésnek.Tehát van dolog bőven.Emiatt főleg ilyenkor télen,örülök ha a boltig eljutunk bevásárolni,van hogy csak 2 naponta megyünk. Gondolom nem kell ecsetelnem 3 gyereket öltöztetni, összekészíteni mennyi idő stb. Az udvarban sok anyuka lakik jórészt 5 év alatti gyerekekkel. Játszótér nincs, igazából az udvar csak egy placc, kővel meg némi fűvel. Visszahallottam a megjegyzéseket,hogy szegény gyerekeim bent aszalódnak egész télen és a kint töltött idő fontosságát taglalták, összebeszélnek mögöttünk.

Nagyon idegesítő, miért nem foglalkoznak a maguk dolgával?

Már úgy érzem,nem is akarok jóban lenni senkivel, szinte érzem a rosszindulatot.


2011. jan. 7. 11:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
éld a saját életed úgy ahogy eddig. Tudom idegölőek az ilyenek, de ne süllyedj le a szintünkre.
2011. jan. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szóval azt akartam kihozni belőle,hogy nekem nincs időm órákat kint ácsorogni és pletykálni a többi szomszédról, gyereksétáltatás címén.
2011. jan. 7. 11:39
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem is akarok, csak én hülye azt hittem,hogy végülis mind anyukák vagyunk, hasonló gondokkal, hasonló élettel és akkor miért kell fúrkálni a másikat?? Az persze nem jut eszükbe hogy nagy részüknek a férje hétvégén mindig itthon van, és hogy egy részüknek jogsija is van szóval csak bepakolják a gyerekeket és elintézik a bevásárlást 20 perc alatt.

Ezt a rosszindulatot nem értem :(

2011. jan. 7. 11:41
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg őket vigyék le a gyerekeidet levegőzni, mert neked rengeteg a dolgod. Ha ők ennyire ráérnek még pletykálni is lesz idejük a te gyerekeidet is szellőztetni.

Egyébként ne foglalkozz az ilyen emberekkel. Gondolom egyik sem olyan helyzetben él mint ti, nem 3 gyerekesek. Ha nektek így jó, hát kinek mi köze hozzá?!?!

2011. jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozz senkivel.Ha nincs időd ne vidd ki,nem az ő életüket kell élned!
2011. jan. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
11.41 jól mondja.Szerintem a nagyobbakat nyugodtan bízd rájuk,mondd hogy mennyi dolgod van.
2011. jan. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

A vicc az hogy már mondták, hogy engedjem ki nyugodtan dehát nem is ismerik a gyerekemet, plusz kicsit furcsa egy két gyerek agresszívak stb., ha nem vagyok ott a fiam nem védi meg magát sajnos.

Egyébként az a durva hogy aki meg kihajtotta a gyerekét az udvarra azt meg szintén pellengérre állították,hogy miylen anya az ilyen hogy csak így kihajtja hogy majd figyel rá más, ha már úgyis kint van...

Hát most akkor mi a megoldás? Én azt látom,hogy mindenképp kipécéznek ezt azt és belerúgnak.

2011. jan. 7. 11:47
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Éld az életeteket úgy, ahogy Te jónak látod, és ahogy nektek jó, őket meg sz..d le.
2011. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Hát igen :( éljük is, csak néha elgondolkozom,hogy mikor még csak a legnagyobb gyerek volt egyedül, akkor tényleg napi 2x másfél órát is kint voltam vele.

Mikor megszületett a második már csak egyszer mentünk le egy nap 1,5-2 órára, most meg már erre se jut. Szóval hogy nem fognak e sérülni emiatt.

2011. jan. 7. 11:53
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Tök igazad van. Én is ritkán megyek, főleg ebben az időben. Társasházban élünk, de én nem foglalkozok a szomszédokkal, nem barátkozok, és ez direkt van. Nem érdekelnek. Vannak barátaink. Szerintem jobb is ez így.

Ha rendszeresen szellőztetsz, akkor a friss levegőt is megkapják. Semmi káruk nem származik ebből és ez a lényeg. Többen vannak, tehát a társaság is megvan. Kitartás, becsülendő, hogy ennyi mindent a válladra vettél, és csinálod!

2011. jan. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!