Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Körömvágás, hogyan? Jó ez...

Körömvágás, hogyan? Jó ez így? Ti hogy szoktátok?

Figyelt kérdés
6 hónapos babámnak éles körmei vannak, állandóan megkarmolja magát, Eddig úgy vágtam gyerekollóval hogy a fehér részből egy kicsi kb fél mm maradt, most a férjem úgy vágta, hogy egészen levágta ezt és nem karmol. A későbbi szép körömformát ez nem ronthatja el?
2011. jan. 7. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem ronthatja el, csak akkor ha rágja a körmét ha nagyobb lesz.
2011. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is mindég tövig vágtam neki. Magamnak is úgy vágom.
2011. jan. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fehér részt hagyni,a férjed csinálta jól.
2011. jan. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy vágom, ahogy a férjed. Miért rontaná el a formát? Ez genetikailag adott.
2011. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én csak a sarkánál nem vágom ki teljesen, mert egyszer begyulladt picit ott, elkezdett belenőni a kis húsos ujjába. Persze nem volt vészes, 2 nap múlva semmi nem látszott.
2011. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én se hagyok fehér részt, semmit se ér ha hagyok mindennap vághatnám úgy, mert akár milyen pici a körme akkor is karmol. Semmit nem befolyásol a későbbiekre nézve!
2011. jan. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2 éves múlt a lányom, soha nem hagyok/hagytam fehér részt. Nem rontotta el a körme formáját, ha picit hosszabb neki, mert éppen nem kerül sor a körömvágásra, látszik, hogy szépek, formásak a körmei.

Egyébként én kb. fél éve a fürdőkádban vágom neki, sokkal egyszerűbb levágni, gyorsabban is megy (mivel felpuhul), és nem hisztizik miatta.

2011. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
en koromvagoval vagom, egyenesre, nem hagyok feher reszt.
2011. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én csak akkor tudom amikor alszik, babáknak való ollóval. Pici fehér részt hagyok neki, de csak azért mert egyszer amikor vágtam, álmában felemelte a kezét s picit belevágtam a hirtelen mozdulatától a bőrébe, vérzett picit és nagy ordítás lett belőle :( Azóta inkább hagyok egy kis fehér részt a körmén, mint hogy újra belevágjak véletlenül.

7 hónapos a kislányunk.

2011. jan. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én sem hagyok fehér részt, tiszta karmolás lenne az egész arca. egyenesen kell levágni, nehogy a körömágy széle begyulladjon.
2011. jan. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!