Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki nem vetette le a...

Van aki nem vetette le a köldökzsinórvért?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 20:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

mi se vetettük le.

borzasztó nagy dilemma volt!!!


végül kiderült, hogy egy rokonom jó barátságban van azzal a híres genetikussal aki ezzel (is) foglalkozik, ő személy szerint nem ajánlotta mert biztos jó lesz majd egyszer de akkor majd mindenkinek ingyen leveszik és lesz, stb.


amúgy mikor én szültem akkor is volt ilyen akció, tök olcsó volt, még ki is tudtuk volna köhögni de kiderült, hogy az azért ilyen olcsó mert egyrészt nem mo.-on tárolják és sok százezerért hozzák haza, másrészt csak 6 éves korig tárolják


biztos volt más akciós is de annyira nem jártunk utána, remélem soha nem bánjuk meg :)

2011. jan. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Ha lett volna rá keret az egész hercehurcára meg az őrizgetésre szivesen levetettük volna!Tudjuk hogy az egészségnek nincs ára,de sajnos erre nincs pénzünk!
2011. jan. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Mi levetettük, sokáig dillemáztam mit is csináljunk, de végül láttam a tv-ben 2 hete egy riportot amiben a leukémiás babának a testvére őssejtje mentette meg az életét. Akkor döntöttem el, hogy legalább az első babánál levetetjük, reméljük nem lesz rá szükség, de ha véletlenül neki nem is de a tesónak majd igen akkor "lesz mihez nyúlni". De remélem arra sem kerül sor.


Egyébként MO-on csak a Kryo tároltatja MO-on a sejteket. A sejbank is külföldön tároltat és az a cég is amit mi választottunk: [link]


664EUR ~ 185000Ft határozatlan időre + évente 7000Ft tárolási díj.

2011. jan. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Mi sem vetettük le,de nem anyagi okok miatt,hanem a már említett tárolási időtartam miatt,azon kívül azt hallottam,h a mennyiség,amit levesznek,valszeg nem is elég egy pl felnőtt korú embernek.


Lehet,h ez hülyeség,de inkább nem dobtuk ki rá a pénzt.

2011. jan. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Nem vetettük le, nem az ára miatt. Ha nagyon megerőltettük volna a pénztárcát, ki tudtuk volna fizetni.

Viszont mindig úgy gondolkoztam, hogy nem lehet rá szükség! Egyszerűen NEM TÖRTÉNHET MEG, hogy szükség legyen rá. És továbbra is ebben bízok. A környezetünkben sok kisbabás, kisgyermekes él, többen tehetősek(Hévíz-Keszthely és környéke). Senkiről nem tudok, aki levetette volna.

2011. jan. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

nézd, igazándiból, ha nagyon nagy mennyiséget le tudnak venni, azt hiszem akkor is csak 2-3 adag lesz.

És egy adag annyira kis mennyiség, hogy maximum, a legjobb esetben is 15 kg-ig jó. Tehát úgy 3 éves koráig, és ennyi idő alatt a legritkább esetben jönnek elő olyan betegségek, amire használható.

És hát utána is ott a dilemma, elhasználod mondjuk egy egyébként gyógyítható betegségre (mint most a leukémiára) és akkor mit csinálsz, ha jön egy mással nem gyógyítható. Elhasználod családtagoknak vagy tartogatod a saját gyerekednek? Nincs ez még kidolgozva és kiforrva rendesen.


A riportban említett esetben már legalább 30 éve alkalmaznak őssejtterápiát, igaz nem köldökzsinórvérből, j persze megkímélték a testvért a műtéttől , de valójában nem életet mentett az őssejt. És még az sem biztos, hogy működik, hiszen egy leukémiás ember esetében minimum 5 év tünetmentesség kell, hogy szóba kerüljön gyógyult. Saját vélemény, ha ilyen súlyos beteg lenne a gyerekem, nem kísérleti kezelésben vettem volna részt, hanem a jól beváltnál, ami 30 éve működik. És nagy tapasztalat áll mögötte. De persze ez mindenkinek a saját döntése.

A másik pedig, ha ez valóban használható lesz bármire is, akkor le fogják venni midenkinek, központi tárolással és bárki kaphat belőle. Lásd Kínát. De egyelőre szerintem remény sincs arra, hogy lesz ebből valami.

2011. jan. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Kétlem hogy eljön az az idő amikor majd mindenkinek csak úgy leveszik majd az őssejtet. A gyógyszeriparban nagyon sok pénz van!!! Gondolj bele ha mindent lehet majd gyógyítani és ehhez mindenkinek le is veszik az őssejtet....!!! Sokkal többről szól ez, csak mi nem látjuk a negyedét sem. És nyilván ezért kell fizetni érte és nem is keveset. Így nem válik elérhetővé mindenki számára. Ez az Én szub.véleményem.
2011. jan. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!