Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes kislányomnál a légzésf...

1 hetes kislányomnál a légzésfigyelő (Angel Care) minden nap többször is besipol. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
a doktornőnk szerint nincs baj , de én aggódom.
2011. jan. 7. 23:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Jah, én épp ezért nem vettem légzésfigyelőt. (Ki is akadt minden anyuka a környezetemben). Ki kéne az elemet cserélni benne, vagy pedig egy másik légzésfigyelőt venni. Nem tudod garanciában visszacseréltetni?
2011. jan. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Fő az óvatosság, hívd fel a Heim Pál kórházat, vagy ahol laktok,és mondd el mit tapasztaltál. Nekünk is sokat riasztott, kiderült rosszul van beállítva. Viszont egyik ismerősöm barátaiknál tragédia történt...
2011. jan. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is Angel Care van, amit azóta már a barátnőmék is használnak. Egyszer sípolt be nálunk, két hetes volt a kislányom. Sajnos okkal sípolt be, valóban nem vett levegőt.

Megértem, hogy aggódsz. Két kérdés van: Hibás lehet a készülék, vagy okkal sípol be nálatok is. Próbaképpen én a helyedben nappalonként kipróbálnék egy másikat is. Kérj kölcsön vagy lehet akár kölcsönözni is. Ha az nem sípol naponta többször és nincs is baj, akkor a tiétekkel van gond.

2011. jan. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

A mienk is többször sípolt, kiderült a leányzó "lemászott" róla. A kiságy egyik sarka a kedvenc helye, oda kucorgott szinte első perctől, viszont ott már nem volt érzékelhető. Nekünk csak arrébb kellett tolni az érzékelő lapot és megoldotta a problémát.


Nem lehet, h a te babád is lecsúszott az érzékelő lapról? A matrac alatt el is mozdulhatott. Vagy az elem....

2011. jan. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
Lányok, bármi lehet, de most ijesztgetés nélkül kérdem, nem megnyugtatóbb ha elviszi orvoshoz a kislányt, minthogy a matracot toligálja ide-oda? Lehet, hogy a készülék hibás, de mi van ha nem??? Akkor ha baj történik, (nem feltétlen csecsemőhalál) akkor majd nyugodtan fekszik le, hogy odébb toltam az érzékelőt??? Az én babámról lenne szó nem gondolkodnék egy percet sem, hogy elviszem és megnézetem, hogy van-e alvásközben légzéskimaradása.
2011. jan. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nem feltétlen jelent bajt!Nekünk is volt az első hetekben sok csipogás,pár riasztás.A pici babák még nem tudnak egyenletesen lélegezni,ha megfigyeled,van hogy soká veszi a levegőt,van hogy sürün.Én megkérdeztem az orvost,pont egy riasztás után mentünk hozzá,ő mondta ezt,és tényleg igy van.Az én kislányom kb 2 hónapos volt mikor aránylag normálisan lélegzett.Nekünk volt hogy beriasztott,de már mozgott a baba.Még azt megnézheted hogy van beállitva.4 és 5 közé állitsd be,nekünk azóta nem volt riasztás.Elem miatt is jelezhet.
2011. jan. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Ja még azt is nézd meg,hogy jól van e a matrac beillesztve az ágyba.Nekünk ez is picit meg volt púposodva,emiatt is jelzett.
2011. jan. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anniebianca ***** válasza:
Nálunk is ez volt. Vagy elembaj, vagy ami nálunk: nem feküdt fel rendesen a kiságy rácsára. Pontosan úgy helyezzétek el a lapokat, ahogy a használati utasításban le van írva, mi közvetlen a takaró alá tettük, hátha jobban érzékel, és nem a matrac alá. És ez volt pont a baj.
2011. jan. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nézd meg,nincsen e túl érzékenyre állítva,mert ennél a tipusnál előfordulhat.

Nálunk meg pl a kókuszmatrac volt túl merev és nem érzékelte a figyelő,hogy mozgás van,mert odáig nem jutott már el.

Érdemes a Heim Pál-t is felhívni és tanácsot kérni.

2011. jan. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl kis súllyal született? Lehet nem érzi őt a kütyü. A barátnőm kisfia 2500-gramját nem érezte meg, kb 1 hónaposan tudták elkezdeni használni.

Amúgy szerintem állítsd érzékenyre (5-ösre), de előtte cserélj benne elemet.

2011. jan. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!