Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 honaposan, ha elkezdtuk a...

4 honaposan, ha elkezdtuk a hozzataplalast, zoldseggel, mikor adhatok fozeleket es mikor tejtermeket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 11:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
23%
en is tettem fel egy hasonlo kerdest par hete. hat .... nem is nagyon merek se kerdezni, se kommentelni. de igaza lett vegul is az elsonek! mert mindig akad egy okosabb! bocsi az offert en sem tudom mit hogy csinaljak! :) sok sikert!!
2011. jan. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
69%

Off! ELőször is 4 hósan még korai a hozzátáplálás megkezdése, IGEN!!! Hiába, és nem szeretnék okoskodni! De kedves kérdező, gondolom, úgyis azt csinálsz, amit akarsz, és ez így van rendjén! Hogy a kérdésedre is válaszoljak: tejterméket (gondolok itt tehéntejre) 1 éves kor alatt semmiképp sem! Sztem ne liszttel készítsd a főzeléket, hanem a tejcsiddel, vagy tápszerrel, krumpliival még pluszban esetleg...

és kedves vitatkozók, bárki bárhogy írja, érti: hiába tartozik az orvos szakmai (!) felelőséggel a gyerekedért, ez nem fog segíteni akkor, ha vmi történik, nekem legalábbis nem enyhíteni a bűntudatomat!!! Egy szülő a felelős a gyermekéért egy életen át!

2011. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egyetértek az utolsó válaszolóval! Sok netes anyukának jobban adok a véleményére, mint némely orvosnak. A hozzátáplálást felesleges elsietni. Nagyon is okos dolgokat írt, mégis leszóljátok...
2011. jan. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Pontosabban a 87%-os válaszoló által írtakat osztom még!
2011. jan. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nalunk a tapszeres babakat 4 honaposan kezdik hozzataplalni, zoldseggel, nagyon szereti a repat, brokkolit spenotot, karfiolt, 5 honaposan jönnek a gyumolcsok...ezt ajanljak a dokik. Es rizsakasa, kostolgatjuk estenkent.
2011. jan. 8. 16:21
 16/25 anonim ***** válasza:
nagyon nehez megallni hogy az ember ne irjon, foleg ha az igazat erzi! szoval: mint latom tobben elunk kulfoldon ahol teljesen mas szokasok vannak mint otthon. nem azert kerdezunk mert mi annyira nem akartuk-juk szoptatni a gyereket es nem mi akarjuk elkezdeni a hozzataplalast! ezt halljuk, latjuk a kornyezetunkben ahol elunk. szerintem sokan csak azert kerdeznek, mert nem teljesen latjak jonak az adott orszag eme szemszogebol kialakult dolgokat es inkabb megkerdezi a magyar kismamakat hogy ok otthon hogy csinaljak, csinaltak. elhihetitek nem egy felemelo elmeny amikor az ember varja a "vedonot" aki hetente jon latogatni es "leszid hogy a gyerek meg ezt semeszi, meg ezt sem. azert kerdezzuk toletek mert jol akarjuk csinalni es nincs segitseg a kornyezetunkben! arra kiterve pedig hogy itt mindig van valaki aki okosabb, ez igy is van. mert az hogy mi mit teszunk a gyerekkel azt had dontsuk el mi es ha valaki nem tud vagy akar a kerdesre valaszolni akkor ne jatsza az eszet! hozzateszem NEM AKAROK VITAT SZITANI!!!
2011. jan. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
51%
13.52-es vagyok. Én sem vitát akartam, pláne nem okoskodni!!! És még valami: senkit, de senkit nem akarok (és egy embernek sem áll jogában) megfosztani másokat a döntési jogától. Azt hiszem tisztán leírták sokan mi a jó, és mi kevésbé jó a babák hozzátáplálásával kapcsolatban, ami nem hiszem, h csak Magyarországon elterjedt. Hiszen az, h a babáknak, a tápszereseknek is(!) 6 hónapos kor alatt az anyatejen, ill. a tápszeren kívűl másra nincs szükségük a világon sok helyen elterjedt tény!!!!! Ez WHO-s, UNICEF-es irányelv!!!!!! (WHO magyarul: egészségügyi világszervezet) s nem csak nálatok (ami nem tudom hol van) vannak elavult elveket követő védőnők, orvosok, akik jönnek a hülyeségeikkel! Képzeljétek el, ha én a védőnőmre hallgatok itt Bp-n már 3 hósan almát, 4 hósan pedig húst evett volna a kisfiam. Most 7 hónapos a fiam, egy hónapja eszik mást az anyatejen kívűl, szépen lassan haladunk, ahogy a WHO is ajánlja. És amúgy is, tudjátok kit érdekel, mit mond a hülye védőnő?! Max, ha nem akarnék vitatkozni vele, hát mondanám, amit hallani akar, majd ha elment, akkor azt csinálnám, amit én szeretnék...vagy kerek perec megmondanám, h képezze egy kicsit magát jobban, hiszen az egészségügyi irányelvekkel minden medikusnak haladnia kell!
2011. jan. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Nalunk nincs vedono. Itt Szlovakiaban eleg bemenni az uzletbe, bebietel a betoltott 4. Honaptol, rengeteg fajta... Es magandokihoz jarunk, itt a tapszeres babaknak igy ajanljak a hozzataplalast. En orulok, mert a baba mar nem elegszik meg a tapszerrel, 2 orankent eszunk, ejjel is, ami polyas koraban sem volt. 2 hete kezdtuk a zoldseget, nagyon izlik neki, nyugodtabb is, csak egyszer kelunk ejjel, mint regen.
2011. jan. 8. 20:45
 19/25 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Első vagyok, tudtam, hogy vita lesz... :S

Nézzétek, ahogy írták mások is, országonként eltérő a HT... OFF: Hiába WHO stb... WHO szerint ha 6 hósan kezdenél HT-t, akkor nem tudom hogyan tartod, hogy legkésőbb 6 hóig vezesd be a glutént...Márpedig ez mostani új dolog, mert sokáig mondták, hogy minél később, aztán jött a sok lisztérzékeny baba.

Gondolj bele, itthon pld. elég későn vezetik be a halat, de mondjuk egy kis halászfaluban a világ végén valószínűleg az első szilárd kaják egyike lesz... Országonként, éghajlatonként, elérhető ételek függvényében mindenhol máshogy alakul a HT...

Sztem igen, mindenki saját döntése, hogy mit hogyan csinál: A SAJÁT GYERMEKÉNEK MINDENKI A LEGJOBBAT SZERETNÉ - A SAJÁT TAPASZTALATAI, MEGSZERZETT TUDÁSA, INFORMÁCIÓ BIRTOKÁBAN HOZOTT DÖNTÉSEK ALAPJÁN.

ON: A kérdés arra vonatkozott, hogy 4 hósan elkezdte a kérdező a HT-t, és hogyan menjen tovább... Itt Pesten is 3-4hó között indítják a HT-t (legalább is a mi kerületünkben, a mi háziorvosunk), én a kérdés feltevőjének igyekeztem válaszolni, hiszen mi is így kezdtünk, leírtam, hogy mi hogyan mentünk tovább - valamint, hogy mindenképpen az orvosra (is) hallgasson...

Kedves Kérdező: Remélem sok fincsi új ízzel és élménnyel fog gazdagodni a gyermeked az evés kapcsán (is); és egészséges, jól táplált (minden szükséges tápanyagot megkapó) baba válik belőle!

2011. jan. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
off: a who nem mondja, h nem adhatsz glutént 6 hó végén, lehet adni és én adok is a babámnak zabpehelykását, hajdinakását stb pép formájában (egy kis gyümölccsel elkeverve). Senki nem vitatkozik arról, és nyilvánvaló, h mindenki a legjobbat szeretné a gyermekének, ezért is írtam a who-t, unicefet, hiszen az egy elég nagy szervezet, modern felfogású szakemberekkel. Na de mindegy, csak gondoltam, ahol internet van, az nem lehet a világ vége, tehát rá lehet keresni a neten. Ha vkit tényleg érdekel, írjon priviben, elküldöm a linkeket, amiket én találtam HT megkezdésekor. Mindenkinek nagyon boldog babázást kívánok!
2011. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!