Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 honaposan, ha elkezdtuk a...

4 honaposan, ha elkezdtuk a hozzataplalast, zoldseggel, mikor adhatok fozeleket es mikor tejtermeket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 11:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%

Sztem ezzel a kérdéssel itt nagy vihart fogsz keverni :)

Mi is 4 hósan kezdtük, 5 hósan bejött a hús+glutén (pld. lisztes rántás, tészta), rá kb. 2 hétre sajt, majd kis idő múlva: túró+joghurt, majd hetente: tojássárga, máj, hal

Most 10 hós, tehéntejen kívül igazából mindent eszik (nem a mi kajánkat, én külön készítek neki minden nap, hogy elegendő zöldséget, vitamint, sószegény étkezést tudjak biztosítani neki, ameddig csak tudok)

Sztem a dokidat kérdezd meg (én csak rá hallgatok), valamilyen szinten csak Ő tartozik "felelősséggel"...

2011. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%

Első, a gyerekedért te vagy a felelős és nem az orvos...

Táplálási kérdésekben az orvosok is eltérőek, lehet hogy azt mondja 8 hónaposan adhatsz joghurtot, te adsz, kiderül, hogy a baba allergiás rá. Akkor a doki a felelős??? Ez nem így működik...

2011. jan. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
51%
Első vagyok, bocsánat, azt elfelejtettem, hogy természetesen ha valamivel szemben volt allergia/túlérzékenység a családban, akkor arról szólni kell a dokinak-vigyázni kell vele.
2011. jan. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%

Másodiknak: akkor szerinted hogyan működik? Menjen mindenki a saját feje után?

Én úgy gondolom, hogy a dokink így 80 és a h... közt valamelyest jobban ért a HT-hez, mint én, vagy a netes anyukák többsége... Ezért feltétel nélkül bízok benne, nem mellesleg felnőttem én és a hugom is a keze alatt+jelenleg a kisfiam is ott nő...

2011. jan. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
74%

De nem az orvos a felelős a gyerekedért, hanem te.

Ő csak tanácsokat ad, de te nem vagy köteles azt megfogadni. Te pedig nem vádolhatod meg, hogy ő a hibás valamiért, ami nem úgy jött össze nálatok, mint azt te vártad volna. Én így értettem. Minden gyerek másként reagál a hozzátáplálásra. Nálunk amikor 5-6 hónaposan mondta doki, hogy lehet adni a barackot, adtam, a fiam mindig kihányta, de mégsem az orvost hibáztattam érte. Egyszerűen nem bírta a gyerek gyomra egészen 8 hónapos koráig és ezért nem az orvosunk volt a felelős!

2011. jan. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem nem így értette a felelősséget kedves utolsó.

Nem kell mindjárt kiforgatni a másik szavait és vitán szítani.:S egyértelmű, hogy inkább az orvosra hallgat egy anyuka és nem az okoskodó netes anyukákra. Igenis is felelősséggel tartozik az orvos, hisz nem mondhat hülyeségeket, nem írhat fel olyan gyógyszert ami a gyereknek árt stb. És nem azért kell felelősségre vonni, mert allergiás lett valamire a gyerek, azt senki nem tudhatja előre, hogy mire lesz érzékeny:S

Kérdésre.

Én anno úgy csináltam, hogy először végig kóstoltuk a zöldségeket. Kb úgy 7-8 hós koráig krumplival sűrítettem mindent főzit. Aztán joghurtos lisztes habarással. 8 hónapos kora körül adtam neki joghurtot, kefirt. 1,5 évesen kapott először tejet.

2011. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Tejterméket 8 hós kora után, főzeléket 6.

azért olvasd el:

[link]

2011. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
71%

De, hogy a kérdésre is válaszoljak, mi 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást almával, barackkal (bár ezt mint írtam nem bírta), aztán jött a krumpli, répa, anyatejjel nem ette, így maradt a vízzel való hígítás. Aztán 6 hónaposa már kapott kis olajat, vajat a főzelékbe, két hét múlva már rántással készítettem. Csirkemellet, rizst is ekkortól kapott. Emellett vettem néha bébiételt is, főleg gyümölcsöt, hogy ne almán éljen hetekig. 8 hónaposan vezettem be a joghurtot, majd a tejfölt is ezzel egy időben (bár ezért biztos lepontoznak majd), a sajtot is. Innentől már egyszerűbb volt a főzés, mert már kaphatott tököt is, borsót, zöldbabot, ezeket már tejfölös habarással készítettem, egyik nap hússal, másik nap sajttal. 10 hónapos korától eszi azt, amit mi, persze ami zsíros, abból nem, akkor összedobok neki valamit (tészta hallal vagy tészta sajttal+tejföllel)

Tejet egy éves kora után kapott, de nem nagyon issza, viszont ha tejbedarának van készítve, azt nagyon szereti.

2011. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

előz

ilyen lisztes olajos rántás teljesen felesleges, ott krumpli sűríteni

2011. jan. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
azért csináltam rántással, mert mi is így esszük, mert az adja az ízét, a krumpli nem ad semmi plusz ízt. Egyébként én ebben a védőnőmre hallgattam, hogy így jobban szeretik a babák, mintha mindent krumplival rontanánk el. Például a zöldbabfőzelékhez vagy a tökfőzelékhez egyáltalán nem illik a krumpli (szerintem), legalábbis én nem enném meg, és a gyerekemnek csak olyat adok enni, amit én is megennék.
2011. jan. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!