Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött kenguru télen,...

Újszülött kenguru télen, másfél éves mellé? Ti mennétek így BKV, utca stb felé. A nagy nagyon bír sétálni.

Figyelt kérdés

A babakocsival nem tudunk közlekedni, nagyon nehéz, a boltba sem nagyon tudok bemenni vele, hacsak nem nyitják ki az ajtót nekem(mármint a másik szárnyat), max az udvaron alvásra jó(kaptuk, ne firtassuk)

A fiammal 4hónapos kora körül kezdtünk kenguruzni, szerette. Viszont amíg kicsi a tesó, nem tudom betenni a kenguruba, addig max annyi programot tudok szervezni a gyereknek, hogy sétálunk két utcát és kifújt(itt semmi élet sincs, séta fontos az megvan, de télen gyerektársaságunk nincs és igényli, a legközelebbi játszóház is 30perc tömegközlekedés)

Mivel rengeteget bír sétálni, amíg utazunk arra gondoltam beruházok egy fektethető kenguruba a kicsinek, hogy tudjunk menni bárhová, dédit látogatni is pl.


Szerintetek megéri, pláne télre? Bírom cipelni, nekem sose volt gondom, a fiamnak sem lett gerinc illetve csípő problémája.

Hordozókendőt nem tudom megkötni, egyszer sem sikerült, és ha 200szor nem próbáltam, ráadásul gyakorlott segítővel...:S szóval azt ne is ajánlgassátok.


2011. jan. 8. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
huhh, egy kicsit kriksz-kraksz fogalmaztál, de ha jól értem van egy újszülött kisfiad, és egy másfél éves is))) Sztem te már eldöntötted, h veszel egy fekvő-kengurut, mivel a szavaidból ítélve más megoldást te sem nagyon találsz, csak szeretnéd, h mi biztassunk egy kicsit))) Én mindenképp megpróbálnám a babakocsit, de ha te nem, akkor hajrá, vegyél egy fekvő-kengurut, sztem ki tudod mad használni! A legfontosabb, h a gyerekek legyenek kint a friss levegőn eleget!
2011. jan. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyanígy voltam a kendő dologgal, muszáj volt kengurut venni, idegbajt kaptam tőle, hogy nem sikerült megkötni. Én olyan kengurut vettem, aminek van újszülött szűkítőbetétje, nekem a fektethetőt nem ajánlották, kipróbáltam, nem tetszett. 4 hetesen raktam bele elöször, imádjuk! Igaz, nem volt olcsó, de megérte!

Az enyém ilyen:

[link]

Szerintem nyugodtan vegyél kengut, mindenkinek kényelmesebb lesz!

2011. jan. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk chicco kengurunk van, bele lehet tenni az újszülöttet is. Kb egy-másfél hónapos koráig úgy sétáltunk: pici a kenguruban, nagy gyalog, azóta inkább babakocsizunk.

Nyugodtan belerakhatod kenguruba, nem lesz semmi baja.

Másik, amit az ismerős anyukák nagyon szeretnek, a meitai, ők abban hurcolták az újszülött kistesókat.

2011. jan. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A kocsit tavaly próbáltam télen, agyhalál volt:( mire a kapuhoz értünk megvolt a levegőzés, elég egy pici hóbucka és elakad, pedig állítólag terepjáró batár, meg széles, nehéz, pl trolira(régi típus) feltenni nem is nagyon lehet, mert beszorul.

És ha feljutottam a dédihez Pestre, akkor is 40percig toltam a kocsit, mert nem tudtam feltenni a trolira(15perc), és ez télen a hidegben nem kellemes

Nekem csak annyi a bajom, h a fekvő mennyire akadályozna, mert hallottam hideget meg meleget arról, hogy a szimpla szűkítős az nem jó a kicsiknek, meg mondhatnak rá bármit árt.

Mai taion én is gondolkoztam, de azt hiszem pont a liliputon olvastam, hogy igazán 3hótól ajánlják a használatát... bár lehet félre olvastam.

2011. jan. 8. 17:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább vennék egy kisebb kocsit,max.használtan.Szerintem nem túl kényelmes a babának sokat a kenguruban nyomorogni,pláne tél is van,hideg is.A kocsiban azért jobban be tudod bugyolálni.
2011. jan. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ami ide kicsi és praktikus az megfizethetetlen használtan is.

Vagy a kerekei túl kicsik ehhez a terephez, vagy a váz nem bírja a strapát, vagy én nem bírom el, vagy nem jó újszülöttnek, és akkor megette a fene.

Ha ilyen egyszerű lenne, akkor már régebben megoldódott volna a gondunk kocsi ügyben. Már az első séta óta kivágnám a francba a kocsit, de az itteni kismamák sem tudnak jobbat, mint az ilyen és ehhez hasonló batár, annyi hogy nekünk nincs kocsink(én utálok vezetni), nekik van, így egyszerűbb "élő" helyre menni nekik.

Mindenki a kertben ilyen időben, és a játszóteres időkig sokat kell várni, a Törpe meg unatkozik csak velem, meg a Picivel, menne a saját kortársaival, a már kialakult klikkekbe meg a szupermamik agyonóvott gyerekei közé nem megyünk(sem a kicsi sem én nem éreztük magunkat jól, mikor a fiam csak hozzáért a másik vele egykorú kicsi kezéhez és máris kéz-fertőtlenítőzték a babát, mert még túl pici nehogy beteg legyen 9hónaposan, és jószerivel csak voltak a kicsik az anyukák ölében, engem meg oktattak, hogy mennyi betegséget összeszedhet a gyerekem ha hagyom homokozni.


Plusz a kenguru, ha jó a szűkítős, megkérdem a védőnénit is, megy a kabátom alá, és azért az overál, anya kabát, alatta ruha, és még az én testem hője nem hiszem, hogy fázna a kicsi, mint ahogy a fiam sem fázott anno...

2011. jan. 8. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!