Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkeszititek a babatok kajajat...

Elkeszititek a babatok kajajat vagy megveszitek?

Figyelt kérdés
gondolok itt az uveges bebietelekre.
2009. jan. 30. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én készítem, mert elég "finnyás" a gyerek, nem hajlandó pépeset enni, így mindent csak villával török össze neki, ill. már kis falatokban maga eszik (10 hónapos). Azért van mindig egy pár üveg itthon vésztartaléknak, de eddig még egyet sem volt hajlandó megenni, inkább kivárta, míg megfőzöm a főzeléket és a husit. A gyümölcspépek közül néhányat megeszik, azt néha adok neki uzsira, ha változatosságot szeretnék. De legtöbbször a gyümölcsöt is én csinálom, végülis pillanatok alatt megvan.
2009. jan. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy álltam neki, hogy mindent csinálok majd neki. De mivel nem gondolkodtam előre, későn jutott eszembe, hogy télen lesz a hozzátáplálás, nem tettem el semmit a hűtőbe.

Amit tudok, csinálok neki, de nem mindent éri meg.

Pl krumplit főzök minden nap, ahhoz teszek répát, céklát, salátát, spenótot, sóskát, délután meg kap almát, banánt.

De barackot nem lehet kapni, azt üvegeset veszek neki. Meggyet és szilvát kaptunk, de azt lehet fagyasztottat venni.

De multkor vettem pl 4 körtét, több mint 800 ft volt, na azt nem éri meg. Meg sütőtököt sem, és cukkinit sem. Drágább, vagy ugyanannyi, mnt az üveges, és pepecs van vele. Ezeket üvegesben veszem, meg a zöldborsót is.

Borkkolit, karfiolt megint lehet venni, (fagyasztva), azokat csinálom majd, meg ha jön a tészta.

Én ezt tapasztaltam, és erre álltam be.

2009. jan. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Hát én nagyon sokat készítgettem neki, mert biza a bébiételeknek nem olyan az ízük, mint amit te főzöl.Egy idő után ugyanazt ette a babónk a mit mi, csak turmixolva.Volt benne rántott hús krumplipürével, de még sült csülköt is leturmixoltam neki sült krumplival forralt vízzel, vagy leves levével hígítottam.Úgy vélem az a tuti amit én főzök, ki tudja miket kotyvasztottak bele azokba a babakonzervekbe.Annyi előnyöm volt, hogy nekünk saját kert van és tényleg odafigyeltünk, hogy pl. a répa ne legyen nitrites, meg a krumplit sem növényvédőszereztük agyon, mint ahogy egyébként mindenki szokta
2009. jan. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Én veszem,nagyon szereti.Bár én is főzök neki,azt annyira nem szereti,ráadásul az üvegesek nem olyan egyhangúak.Az üveges desszerteket is nagyon szereti,de friss gyümit is adok neki.2 gyerekes anyuka
2009. jan. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én veszek is és főzök is neki. 9,5hós. Mindkét félét nagyon szereti. Amit nem éri meg megfőzni pl gesztenyés, sárgabarackos, őszibarackos, májjas kaják azt veszem. Az egyszerűbb variációkat pl sütőtök, sárgarépa, krumpli, alma, banán, csirke ezekből én főzök neki
2009. jan. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem attól függ hogy én mit szeretnék hanem hogy ő mit fogad el. Az én lányom 9 hónapos és két hete értem el nála, hogy az általam készített gyümit megegye. A főzeléket még mindíg nem fogadja el. Úgyhogy vennem kell az üveges bébiételt mert ő így döntött. Ez van sajnos. Pedig jobb szeretném ha az én főztömet enné mert az tudom hogy miből van stb....
2009. jan. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

én veszem neki... egyszer megpróbáltam az anya főztjét, hát öklendezett rendesen. nem kínzom, az üvegeset szereti nagyon. és annyira van turmixolva, amennyire kell.

szépen lassan megtanítja őket rágni.

2009. jan. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Én főztem neki eleinte,meg is ette.De amióta folyton nyüglődik a fogacskái miatt=,5 hónapos és 8 foga van már) azóta csak üveges kajcsikat veszek,mert a drága csirke és pulyka húsit, zöldségeket dobhatom ki,mert kis mennyiségben nem éri meg kidobni.Fagyasztottam is de lehet,hogy később azokat sem eszi meg. Ilyenkor még a kanál látványától is sírni kezd.Így az üveges kajcsi csak 2-3 száz Ft és nem ezer Ft-ok.

Néha azért próbálkozom hátha visszajön az étvágya ilyenkor 2-3 napig tuti jól eszik aztán megint nulla. :(

De a babád majd úgyis mondja mit szeret és mit nem.

Boldog babázást!

7,5 hónapos kislány anyukája

2009. jan. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!