Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babátoknak mit...

6 hónapos babátoknak mit adtok enni? Hogy kezditek a hozzátáplálást? Miböl áll 1 napotok? Az étkezésnél mivel kezditek? Megveszitek a boltban vagy elkészititek otthon?

Figyelt kérdés

Tudtok valami weblapot ahol recepteket tudok irni az ételek elkészitéséröl? Tehát úgy kérdezem hogy reggel tápszert kap vagy az anyatejeseknél anyatejet kap és utána dtok valamit?

Kérlek irjátok le részletesen hogy milyen ételeket kap a baba és hogy milyen sorrendben etetitek? Hányszor kap enni?

Köszi a választ előre is!


2010. júl. 3. 06:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én 6 hónaposomnak így nézett ki a napi étkeztetés: reggel 7-kor csak anyatej. 10-kor anyatej és utána fél üvegnyi házi gyümölcspép. 13 órakor házi ebédke (husi zöldséggel, vagy gyümölccsel és krumplival, vagy rizzsel) utána tea, vagy víz (szopi itt már nincs). 16 órakor anyatej és egy kis tejpép. 20 órakor csak anytej és szundi. Éjjel még felkelt egyszer, akkor szopit kap. Most már 7 és fél hónapos a fiam, annyiban változott az étkezése, hogy a tízórainál először a szilárdat kapja (tejpép, vagy gyümölcs, esetleg kombinálva a kettő), majd legurítja egy kis rostos gyümölcslével. Itt is lassan elmarad a szopi.
2010. júl. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Általában almával szokták kezdeni, vagy barack, sárgarépa. Először csak pár kanállal, másnap, ha nincs tőle baja, akkor mehet nagyobb mennyiség. A kóstoltatást mindig a tej vagy tápszer előtt add neki. Az elején még nincs szükség receptekre, reszelt alma, barack, turmixolva répa, krumpli, ezek természetesen főzve. Aztán ezeket lehet összekeverni. Én a répához és a krumplihoz szoktam egy pici olajat tenni.
2010. júl. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

Olvasd el. Szerintem nagyon jó. Én a könyv alapán kezdtem a hozzátáplálást. Az én babám 6.5 hós. 1 hónapja kezdtük a hozzátáplálást. Reggel este tápszer. Délben tejpép. Mostanában keverek hozzá gyümölcsöt. Tízórai gyümölcs. Uzsonna főzelék.

2010. júl. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!