Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek kicsi korkülönbséggel (1.5-2 év) született a második babája? Hogyan láttátok el egyszerre mind a két babát?

Figyelt kérdés
gondolok itt a nagyobbik etetése, sétáltatás, meg közben a ott a kicsi is.magadnak is, hogy egyél. stb...(elsö idöktöl fogva). mert engem az elsö baba eleinte nagyon lefárasztott, sokszor napközben is aludtam, de ha itt a másik baba, akkor ez nem ugy van, vele is kell foglalkozni.naprol napra ez hogy ment nállatok?
2011. jan. 11. 08:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Bemásolnám egy korábbi válaszom: nekem nem egész 16 hónap van köztük. Nálunk a nagy hasam miatt kialakult már előtte, hogy apa fürdeti a lányt. Mikor megszületett a fiunk vele kezdtük a dohányzóasztalon a fürdést. Így nézhette a nagy. Néha apa odaemelte, hogy megmoshassa a lábát. Aztán míg én töröltem, pelusoztam a kicsit, apa elkezdte u.abba a vízbe fürdetni a nagyot. Ez máig így van. Amúgy nálunk nem igazán volt probléma. kb. 2-3 napig a szopinál jött a lány, és lökte ki a picit, hogy ne legyen nálam. De ennyi. Mondtam neki, hogy most ő eszik. Mindjárt végez és akkor játszunk ill fejünk. Néha húzta ő is a kézi mellszívómat. Az alvás már több problémát okozott. De csak egy irányba, ugyanis a nagyobb mindig felébrett a kicsi nyöszörgésére. Egy pár hétig kint aludt így a pici a nappaliban én meg rohantam mint az őrült, hogy mihamarabb megnyugtassam. De már ezt is megszokta, már üvölthet is akár 2-3 percig sem kel fel (egy szobában vannak). És ezeken kívül nem jelentkezett a testvérféltékenység sem. Egy hibát elkövettem: a lányomnál az evés a hami szó jelentette. És amikor mondtam a picinek, hogy na gyere megyünk hamizni (szopi) na akkor sírva fakadt a nagy és lökte el tőlem. Azóta a kicsi cicizik. Esetleg ilyenre figyelj. Ez egyébként nagyon átfogó kérdés, sok mindent tudnék még írni. Ha konkrétabb kérdésed van írhatsz privit.

Nálunk a nagyobb velem egyszerre evett egy időben velem. A sétáltatás már az 5 héttől mehet egyszerre, addig meg te sem nagyon akarsz majd kimenni, főleg ha most is lefáradsz majd. Ha meg mégis, akkor a naggyal menj ki, mikor valaki vigyáz a kicsire (etetés után). A természet nemhiába adta, hogy kb a gyermekágyas időben a pici is szinte egész nap alszik. Na mondjuk én ekkor nem tudtam aludni, mert egyedül voltam a naggyal. De ebben is segített a természet, adott erőt és nem is éreztem hogy fáradt vagyok, de mikor leraktuk őket aludni, eldőltem mint egy zsák. Viszont most már pont az a bajom, hogy nem tudom a kicsit "fejleszteni" mert mindig oda jön a nagy és ő csinálja meg amit szeretnék a kicsivel. Mindig ő játszik azzal amivel akarom a picurt fejleszteni. Szóval ez a része nekem sem megy, de mindegy is talán. Ez a rendje ennek is talán. Hátha csak ellesi a nagytól majd.

2011. jan. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
nekem 17 hónap van a gyerkőcök között. az ellátásról: 6 hónapos koruktól együtt fürdenek, aztán egymás után veszem ki őket, simán etetem mind a kettőt egyszerre, úgy, hogy közben én is eszek. A testvérkocsi tényleg nagyon praktikus, de jó az egyik kendőben, a másik babakocsiban verzió is. ÉS tényleg, ha beállítod őket arra, hogy egyszerre aludjanak, Te is tudsz pihenni. nyugi, menni fog. És nekik annyira jó, hogy összenőnek!
2011. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. én meg annyira aggodok miatta, hogy hogy lessz, mert emlékszem az elsövel is fárasztó volt az elején,nemhogy kettövel.én is tudjak napközben is pihenni. etessem a kicsit, nagyot, én is egyek, stbb. vagy a másodiknál már könnyebben mennek a dolgok?
2011. jan. 14. 13:25
 14/14 Bea24 ***** válasza:
Igen, a másodiknál könnyebben mennek a dolgok. Muszáj, hogy könnyebben menjen. :)
2011. jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!