Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3napja délután nyugtalan a baba?

3napja délután nyugtalan a baba?

Figyelt kérdés
10hetes a baba délelött olyan szépen alszik de délután csak 10percet és fent van estig este is olyan nyugtalan lehet az idö miatt.mit lehet ekkora babával játszani tipek.
2011. jan. 15. 07:34
 1/2 anonim ***** válasza:
épp azért nyugtalan, mert túl sok inger éri. 10 hetessel még nem kell játszani. Próbáld ki, hogy nyugodt körülmények között tartod délután is.
2011. jan. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

egyetértek az előttem szólóval. Igazból nem kell vele játszani, hagyni kell, hogy nézelődjön, de ha már elfordítja a fejét, ásítozik, mehet aludni.

ekkora babának a legjobb játék a babaszőnyeg, az klassz színes, lógnak rajta a figurák, azokat lehet mozgatni, azokat figyeli, később majd próbálja el is érni, ütögetni. a másik, amit szeretnek, azok a hangok. beszélj hozzá sokat, akár énekelgethetsz is neki. lehetőleg ne legyen kézben, szépen feküdjön a nagyágyon, telepedj mellé, beszélj hozzá, és kész.

teheted a hordozóba, pihenőszékbe egy kis időre, kiviheted magaddal a konyhába, ő ott is elnézelődik.

fordítsd hasra, tegyél a közelébe egy színes figurát, ő majd emelgeti a fejét, úgy nézegeti.

az én lányom nagyon szerette a babaszőnyeget, egy ideig a pihenőszéket is, abban mindig elaludt. feltettem az étkezőasztalra, közben sürögtem-forogtam a konyhába, ő pedig figyelt egy darabig, majd elaludt.

sétáljatok sokat a friss levegőn, akár ott is aludhat jól bebugyolálva, most éppen nincs is túl hideg, lehet kimenni akár 2 órára is.

a lányom sokat aludt ennyi idősen a babakocsiban, igaz hason, de így lehetett vele órákig sétálni.

szerintem fontos, hogy egy rugalmas napirend legyen, így megszokja, hogy mikor mi következik, ami nagy biztonságot ad a számukra. persze ez folyamatosan változik, ahogy változnak az igények, egyre többet lesz ébren. szóval próbáld viszonylag azonos időnként etetni, ha esetleg nagyon bealudna, azaz 3 óránál többet aludna egyfolytában nappal, akkor szolídan ébresztd fel, hogy egyen és legyen ébren egy kicsit. kb. azonos időben fürdetsd, a ceremónia legyen mindig ugyanaz, ez is biztonságérzetet ad számára, ugyanígy az altatás is. persze vannak és lesznek kivételek, egy-egy betegség, vendégség, front, fogzás, hasfájás, mozgásfejlődés...stb. miatt, de ezek csak átmenetiek.

semmiképpen nem szabad túlpörgetni, a túl sok arc, a túl sok hang és játék nyugtalanná teszi. A lányom pl. ordított, mikor 2 hós korában beállítottak a rokonok 4-en, itt volt anyám is, így voltunk körülötte 7-en. Túl sok volt neki az inger.

2011. jan. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!