Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy amelyik baba...

Igaz az, hogy amelyik baba sok időt tölt a kiságyban nem lesz olyan okos, mint aki sokat kézben van?

Figyelt kérdés
A nagyobb gyerkőcöm nem sokat volt a kiságyban, mert az első nyikra kikapkodtam. Elfogultság nélkül állíthatom, hogy tényleg okos lett. A kicsit szeretném beszoktatni a kiságyba, de az egyik ismerősöm, azt mondta, hogy akkor a második gyerkőcöm közel se lesz olyan okos, mint a nagy. Szerintetek van ebben valami igazság?
2011. jan. 15. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem az okossága, hanem az érzelmi biztonsága a kérdés tárgya. Amelyik gyerek sokat van kézben és ha sír, azonnal reagálnak rá, az biztos lehet a szülei szeretetében, abban, hogy ő fontos. Ebből a biztonságból nagyobb magabiztossággal lép ki a világba, mint az a baba, aki azt szokta meg, hogy hiába sír, az anyja a füle botját se mozdítja.


Nézz utána a kötődés-elméletnek.

[link]

[link]

[link]

2011. jan. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Hát, én ezt nem hallottam, de szerintem ez egy oltári nagy baromság! :)nem attól függ hol van a gyerek hanem hogy mennyit és hogyan foglalkozunk vele, illetve milyen genetikai hajlama van a tudásra.


úgyhogy szerintem nyugodtan lehet abban a kiságyban a baba. a miénk csak akkor van mikor aolszik, így nagyon okosnak kell(ene) majd lennie. :)

2011. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon nagy butaság. Az okosság ettől nem függ, max tényleg a kötödés függ tőle.
2011. jan. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hülyeség,nem ezen múlik.Max annyi összefüggést látok,hogy amelyik sokat van a kiságyban,azzal nem foglalkoznak annyit,mint amelyik nincs.A fiam 16 hónapos,soha nem volt a kiságyban,csak ha aludt.Aludni viszont csak a kiságyban.Amíg nem mozgott,addig a mi ágyunk napközben,amikor elkezdett forgolódni,le a földre a játszószőnyegre,habtapira.így jobban is lehet foglalkozni vele,mint rácson keresztül
2011. jan. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 15. 12:24
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Csak egy példa: ismerősömnek 2 éves a gyereke. állandóan a kiságyban volt, hagyta egyedül sírni órákon át az üres szobában, már pár hetes korától. a gyerek nem tud úgy elaludni, ha mellette van az anyja!!!! Sosem aludt el kézben, vagy a szőnyegen, vagy a kiságyban. Eredménye: sötétedéskor az utcán a gyerek hisztirohamot kap! Hosszú órákig bárkivel elvan, nem ragaszkodik különösebben az anyjához, mindegy ki vigyáz rá. Az anyja szerint a kis Ákos a legjobban nevelt gyerek a világon, és ő csinálja a legjobban a gyereknevelést, mert ezt így kell. Butának nem mondanám a kisfiút, viszont sivár érzelmi téren. Ezzel csak azt akartam leírni, hogy ez egy nagyon rossz példa, nyilván te nem hagynád így el a gyereket, csak leírtam, hogy sajna ilyen is van. Szóval, hogy érzelmileg sivár lesz a gyerek amelyik hiába sír az biztos, buta nem hiszem. Legalábbis ettől nem.
2011. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, ha úgy nézed, okosabb lesz. Bizonyított tény, mert az agyban a testi érintkezés hatására, felszabadul valami hormon, ami az okosságért felel. Illetve sokkal magabiztosabb és önállóbb az ilyen gyerek. Bármily furcsa is.

Nem baromság, számtalan példa van rá. És itt az képességet értjük okosság alatt, mert lehet két gyerek egyformán okos, csak amíg az egyik beleszakad a tanulásba és úgy éri el, a másiknál ez jön. Én kitűnő tanuló voltam mindig, és tudom nem fogjátok elhinni, de volt nem egy olyan tankönyvem, hogy az év végén vágtam szét a lapokat. Én még soha életemben nem tanultam. És nyelveket beszélek és jó eredménnyel szereztem már 2 diplomát. És döbbenten hallgatom, hogy valaki már hetek óta készül egy vizsgára, tanul, készül és vagy megbukik vagy kap jó esetben egy kettest, én meg a buszon vizsgára menet átolvastam a tételeket és 5-öst kaptam. És ugyanígy az életben is, van, aki könnyedén végigszáguld rajta, van aki, megfeszül és depressziós meg olyanokból gondot csinál.

2011. jan. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet benne valami.De inkább olyan összefüggésben, hogy amelyik gyerek sokat van kiságyban, valószínű azzal az idő alatt nem nagyon "foglalkoznak", mint aki kézben van.Mert pl. az én fiam szinte egyáltalán nem volt el a kiságyban, inkább az emberek társaságában, kézben.És ilyenkor mindig beszéltem hozzá, mondókáztam,mondtam hogy mit lát, azzal mit lehet csinálni stb....tehát nem hagytam magára.Így szerintem nagyon kis érdeklődő, okos, mindent megvizsgál, mindenre kíváncsi.De van a környezetemben o lyan gyerek is akit sokat hagytak magára kicsinek is, az anyja nem ringatta, letette az ágyra és kész, na meg is látszik mindkét gyerekén.Ahogy az előttem szóló írta, érzelmileg sívár a kisgyerek, és a tesója is az lesz.CSak magukban játszanak a gyerkek, pedig egy lassan iskolás korúval azért lehetne már társasjátékot is játszni.Na de biztos nem csak ezen múlik,de a kérdésedben van azért valami véleményem szerint.
2011. jan. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, hogy akkor miért nem a roma gyerekek a legokosabbak? Ők egész nap ölben vannak, állandóan szophatnak, éjszaka sem rakják külön őket.
2011. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem se igaz. De szerintem ez gyerekfüggö dolog. Az én kisfiam nagyon szivesen eljátszott egyedül a kiságyban sirás nélkül, eddig. Most már nem mert fel akarja fedezni a világot. Gondolom eröszakkal te se fogod beletenni a kiságyba és orákhosszig sirattatni. na egyszer egy héten elöfordul, hogy akarata ellenére beteszem egy 10percre mert éppen olajban sütök és nemszeretnék balesetet,vagy wc-re kell mennem stb. akkor sir, de nem hinném hogy butább lesz. Ja és ha szivesen elvan a kiságyban akkor nem szoktatnám ki onnan. :) Önállo játék is fejlesztö hatású.
2011. jan. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!