Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem izlik babámbak az...

Miért nem izlik babámbak az anyatej?

Figyelt kérdés
Két és fél hós babámnak két étkezése tápszer, a többi anyatej.Napközben kapja az anyatejet éjszaka és hajnalban tápszert. Napok óta alig eszik napközben. Viszont éjszaka az eddigi egyszeri kelés helyett, mostmár háromszor kel és minden alkalommal enni kér.Lehetséges, hogy nem izlik neki? És ha igen, akkor miért nem izlik? Az étkezési szokásaimon nem változtattam és menstruálni sem fogok.
2011. jan. 15. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Éjszaka is szoptasd meg. lehet bezavar neki, h egyszer ezt kap mákos meg mást.

Olyan nincs h nem ízlik neki a tej.

2011. jan. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szoptatod vagy lefejt tejet kap??
2011. jan. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Főleg lefejt tejet kap, de mindig szopizással kezdjük. Sajnos egy idő után nagyon sír és nem szopik tovább, max 30-40 ml. Utána szoktam neki cumiból adni a lefejtet.
2011. jan. 15. 15:31
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
olyan nincs, hogy nem ízlik neki. Mivel a tápszernek magasabb a kalóriatartalma, így az jobban eltelíti a kis gyomrát. Ezért érez relatív éhséget szopizáskor. Sajnos a tápszerezésnek ez egy hátulütője. Én a helyedben minden alkalommal mindkét cicire rátenném és utána adnék neki pótlást, amennyit megeszik. Persze csak ha van ezzel időd vacakolni...
2011. jan. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok de van olyan hogy nem ízlik neki az anyatej. Nálunk ugyanez volt. Elhúzódó sárgaság miatt fejtem a tejet a legelejétől, mert mérni kellett pontosan hogy mennyit eszik. Volt kb havonta 3-4 nap, amikor nem fogadta el az anyatejet. Doktornő és a védőnő is azt mondta hogy hormonális változás megy végbe az anyuka szervezetében, emiatt változik a tej íze. Sőt, egy jónevű netes doktornő is ugyanezt mondta. Nekem azt javasolták hogy ha nem fogadja el, akkor 1-2 napig kapjon csak tápszert mert ugye enni kell neki. Ezt támasztja alá a kérdező babája is, aki most többször felkel éjjel enni, tehát éhes. Nekem azt mondták hogy addig tápszer. Viszont a tejet addig is folyamatosan ( napi többször!!! ) fejni kell mert el fog apadni ha nincs fejve. A lefejt tejet érdemes lefagyasztani, későbbre a főzeléket sűríteni jó lesz.

A kislányunk most 7 hónapos, s mi így csináltuk. Ez nálunk is akkor fordult elő, amikor 3-4 hónapos volt, s nekem sem jött meg akkor a mensim. De attól még a szervezetünk "dolgozik".

Sok sikert, a fejést NE hagyd abba. És addig kapjon tápszert a baba :)

Szeretettel üdvözöllek és ne keseredj el, semmit nem csinálsz rosszul! :)

2011. jan. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A 16:59-esnek köszönöm a kedves sorokat. Igyekszem és természetesen nem adom fel. A tobbieknek is köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 15. 17:12
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

A babád teljesen általános jeleit mutatja a cumizavarnak. Egyértelmű, hogy üvegből jobban szeret enni, mert nem kell megdolgoznia érte, csak dől a szájába a tápszer, a tej. A szopi pedig kemény munka, ez nem tetszik neki. Egyszerűbb megvárni, míg jön az üveg.

Nem arról van szó, hogy nem ízlik, hanem hogy lusta kiszívni. Legközelebb a szoptatás kategóriába írd a szopival kapcsolatos kérdésed, ott van néhány szoptatási tanácsadó, akik ezt a témakört nem olvassák. Legalább szakember segít.

2011. jan. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az anyatej még üvegből sem kell neki.
2011. jan. 15. 17:58
 9/9 anonim ***** válasza:
17:13-mas:a kérdező írta,hogy főleg lefejt tejet kap..hol is van itt cumizavar?
2011. jan. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!