Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet ez a változás?

Mitől lehet ez a változás?

Figyelt kérdés
A kisfiam most lesz 7 hetes és múlt héten vasárnap megjött a vérzésem,akkor nem igen volt hajlandó elfogadni a tejet de nagy nehezen azért megette akkor abból a "rossz" tejből megevett 100-120-at alkalmanként most viszont, hogy elmúlt a vérzésem alig lehet vele megitatni a 80-90-et.Az első büfiztetés után már nem lehet visszatenni a szájába cumisüveget mert vagy nem kell neki vagy elalszik.Az elmúlt 1 hétben nagyon sokat sírt fáj a hasa, most viszont alig van fenn evés után rögtön alszik pedig mindig fenn szokott lenni 2-3 órán keresztül.Mitől lehet ez?Más is volt már így?
2011. jan. 16. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

most akkor mivel eteted?cumisüvegből adod neki az anyatejet?

mert ha igen, akkor lehet változott a tej összetétele, lehet sűrűbb, és így kevesebbel is jóllakik.

mindig változik a tej állaga, minősége, ezért változó, mennyit esznek.

Az én babám van hogy 110 ml-vel 4-5 órát alszik este, van hogy 270-et eszik, és alig alszik 1 órát.

Én méricskézem, onnan tudom mennyit eszik, 3 hónapos

2011. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen anyatejet kap cumisüvegből mert nem hajlandó szopizni.Fejem neki 2 óránként.Hogy tudom zsírosabbá tenni a tejem?
2011. jan. 16. 12:17
 3/11 A kérdező kommentje:
valami baj biztos van a tejemmel mert tiszt kis pötty az arca olyan mintha pattanásos lenne.
2011. jan. 16. 12:18
 4/11 anonim ***** válasza:
semmi baja a tejednek, a pattanásszerű kiütések minden anyatejes babónál kijönnek. Ha megjött a vérzésed, akkor megváltozott az anyatej íze.
2011. jan. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amikor fejsz várd meg a második tejleadó reflexet is. Akkor már nem a bent lévő tej ürül, hanem termelődik a zsírosabb tej.
2011. jan. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a pöttyök normálisak.

De hogy hogy nem akar szopizni??ez hogy lehet?és akkor éjszakai is előre fejsz?

Azt nem tudom, hogy lehet zsírosabbá tenni...biztos összefüggésben van azzal mit eszel.

2011. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem lehet. hogy valami allergizálot ettél?

Kisfiam a tejet nem birja, ha iszok. Hasa is fáj, pöttyös is. Na meg a mogyorotol is.


Ha csokit eszem, rengeteget bukik.

Ha narancsot eszem 12 orán belül van kaka! :-)

Utobbiakra nem rég jöttem rá! :-)

10 hetes

2011. jan. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Úgy alakult, hogy a kórházban kapásból betápszerezték és itthon 2 nap szenvedés árán állt vissza anyatejre de csak üvegből igaz, hogy a 36.hét végén született meg sárga is volt így nem csodálom, hogy nem ment neki.Azóta folyamatosan próbálkoztunk de nem volt hajlandó csak mind a ketten nagyon idegesek lettünk így úgy döntöttem nem érdekel az a lényeg, hogy anyatejet kap.Éjjel is fejem neki tele van a hűtő hála Isten de ez a nem evés nagyon nem tetszik.Eddig nappal 3 óránként evett éjjel meg egyszer kelt most viszont percre pontosan 2 óra.Amit meg megeszik azt meg vissza bukja szóval nem tudom mit csináljak.Nem ettem semmi olyat erre nagyon figyelek.
2011. jan. 16. 12:39
 9/11 anonim ***** válasza:

12:28as vagyok, nagyon sajnálom, megkérdezhetem melyik kórházban szültél?


Amúgy ne ijedj meg nagyon!3 hónapos a kisfiam, én elég sokat eszik, de múlt héten úgy éreztem kevesebb a tejem és jóval kevesebbeket evett, de sűrűbben és elvolt.Most már visszaálltunk.Szóval lehetnek ilyen átmeneti változások.Azért a 80-90 nem rossz, főleg ha sűrűbben eszik.Figyelgesd még pár napig.Ha a kedélyállapota jó, nem különösebben nyűgös, vagy semmi szokatlant nem veszel észre rajta, akkor nincs semmi gond.De tényleg ne erőltess bele többet, mert tényleg változó az anyatej összetétele, nem olyan mint a tápszer!

A bukizás is normális!Akkor hívd szerintem a védőnőt vagy a dokit, ha minden evés után extrém sokat bukizik, és láthatóan nem is érzi jól magát!

nekem volt, hogy 8szor öltöztettem át egymás után annyit bukott, de nem volt semmi baja, csak kicsit túlette magát...De a bukizás is sok mindentől lehet!

2011. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást rám fér!Szombathelyen szültem és sajna kifogtam az éppen kevésbé lelkes személyzetet a csecsemőosztályon!Haza is jöttem 2.nap után.Mennyit kell várni fejésnél a 2.tejleadó reflexre?
2011. jan. 16. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!