Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik szoptatást cseréljem/pó...

Melyik szoptatást cseréljem/pótoljam tápszeresre? Vagy több gyümölcsöt, főzeléket adjak? Több tejalapú étkezésre is szüksége lenne, nem? .

Figyelt kérdés

Azt tudnotok kell, hogy napi 7/!/ liter folyadékot iszom annak érdekében, hogy szoptatni tudjam 6 és fél hónapos kisfiamat. Viszont ennek ellenére a tejem mennyisége elkezdett csökkenni /törvényszerű, nem?/ és a sok folyadéktól megcsömörlöttem. Segítségképpen a napi étrend: reggel 7-8: Anyatej

11-12: Anyatej+gyümölcs

14-15: Főzelék

17-18: Anyatej

21-22: Tejpép/Rizspép+anyatej.

Ahogy mérem mostanában, változó, de van, hogy már a 17-18 órai evéskor nincs elég tejem, ma pl. 110 ml volt és még evett volna, így ki kellett egészítenem. A 11-12 órai gyümölcs előtti anyatej pedig még kevés neki, mert reggel csontra kieszik mindent. Hogyan csináljam, hogy egyik étkezésre teltebb legyen a mellem tejjel? Ezért kérdeztem a cserét. Irjatok is legyetek kedvesek mennyiségeket, hogy mennyit "illik", kéne legalább, vagy ténylegesen elfogyasztania anyatejből, tápszerből, főziből, gyümiből. Nagyon jól evő baba, ha van mit. Most majdnem 10 kg, emiatt is érdekes a dolog. Köszönöm Nektek a válaszokat előre is!


2011. jan. 16. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
én a 17-18 as etetést is másra váltanám. Szerintem az esti szopizás jo dolog. Amugy meg nagyon jol csinálod! Aztán már csak reggel este adnék neki cicit, ha nem lenne tejed akkor még tápszert. De lehet hogy 1-2 honap mulva már nem is nagyon fog kelleni neki a tejféle folyadék.
2011. jan. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ÉN úgy csinálnám, hogy a 17-18 órai evéskor adnák neki tejpépet és estére lehet lenne elég tejed. Magamból indulok ki ,mert nálunk amikor csak szopott a kislányom estére nem volt mindig elég tejem és pótolni kellett. Doktornénik javaslatára az délután 5 óra körüli szopit felváltottuk teljesen tápszerre és estére így lett elég tejem.
2011. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz4 a túl sok folyadék fogyasztása épp ellenkező hatással lesz a tejelválasztásra! Szoptatás alatt sem kell túlzásba vinni az ivást, evést! Vedd vissza normális, 3-4 literre a folyadékfogyasztást és meglátod, neked is jobb lesz!
2011. jan. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én azt javasolnám, hogy a tízórai gyümölcshoz keverj gabonapépet (pl DM-es bio 3féle gabonából,vagy van Milupa is), és akkor nem kell tízóraira anyatej. Az 6 hónapos kortól adható. Úgy kell, hogy 1 dl vízhez keversz kb 2 kanál pépet, és kb 1 dl gyümölccsel elkevered.De a gyümölcs mennyiség lehet több. És így ki fogja simán bírni a következő kajáig. Ha amúgy még van anyatejed, én nem adnék tápszert. És ha így sem érzed, hogy elég a tejed, akkor utána én az uzsit váltanám ki főzelékre, és a reggeli és esti szopizást hagynám meg.

A napi 7 l vizet pedig felezd meg nyugodtan, nem lesz annyival több tejed. A lényeg, hogy ne szomjazz, legyen elegendő (2-3liter) folyadékbevitel.

2011. jan. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kisnita ***** válasza:

Szia!

Én is úgy csinálnám mint a 2. válaszoló. Így lehet, hogy estére több tejed lenne. 17-18 órakor adj tejpépet és estére tedd cicire ha kevesli akkor még adhatsz tejpépet. Tápszert én azért nem adnék (még) mert akkor meg van esélye, hogy leszokik a ciciről. Így is kevés tejed van és meg kell neki küzdeni érte hogy kiszívja. Ha a cumiból ömlene neki a kaja akkor nem lenne már kedve cicizni.

Ez a 7 liter folyadék miből áll? Csak víz? Ha magamból indulok ki akkor ez nem is olyan sok mert én is megiszok 4-5 litert egy nap pedig én nem is szoptatok :D Próbálj ki valami tejserkentőt Laktoherb teát vagy homeopátiás bogyót hátha használ. Ha nem esik jó ennyit inni akkor inkább igyál kevesebbet, mondjuk 4 litert, tejelválasztás szempontjából az szerintem pont elég mennyiség. Ha végképp nem akar több tejed lenni akkor nincs más lehetőség csak a tápszer, de amíg tudsz szoptass.

A mennyiségeket csak kb-re írom:

-anyatej egy evésre ha nem kap mellé semmi mást akkor 200 ml

-tejpép/rizspép 150-200 ml

-gyümi 150 ml

-főzi 200-250ml kb

Az én kisfiam kb így evett annyi különbséggel, hogy ő anyatej helyett 7 hósan sajnos már tápszert kapott és mellé megivott kb 3x 200 ml vizet is.

2011. jan. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Így van ahogy az előttem válaszolók írták,hogy a nagyon sok folyadék sem jó mert pont az ellenekzőjét éred el vele!Szerintem is elég a 3-4 liter!

Én a következőket használtam tejszaporításra(vmelyik bevált,vmelyik nem de azért leírom mindet hátha neked beválik vmelyik):

-MoreMilk Plus tabletta

-Karamalz maláta ital

-Tejszaporító teák(Laktoherb,Fitolac,Naturlandos tejszaporító,kecskeruta tea,Milupa granulátumos tea)

-homeos bogyók

-rostos gyümilé

-szopi után fejés

-két szopi között horrorfejés(7-7-5-5-3-3-1-1 percig fejni felváltva a melled)


Huhh most hirtelen ennyi jutott eszembe,remélem tudtam segíteni!

2011. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A 17-18 órás szoptatás helyett adj mást, és az utolsó szoptatásra hátha lesz elég tejed. Állítólag az a legtáplálóbb.
2011. jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, hogy segítettetek! Az a helyzet, hogy azért tartok már 7 liternél, mert amikor kevesebbet ittam 2 literrel, elkezdett apadni a tejem és ezzel most úgy, ahogy elvagyok, de borzasztó. Nagyon undorodom már a folyadéktól. Ebből a 7 literből 1.5 liter Laktoherb, a többi víz. Tejet meg havi 3-4x iszom, pedig imádom. A 17-18 órai etetést kipróbáltam úgy, ahogy az egyik kedves válaszolónak is javasolta az orvos, hogy helyettesítettem tápszerrel /200 ml/ és tisztán látszik a kisbabámon, hogy sokkal boldogabb, mert tele a hasa. Ezután pedig estére a pé után elég sok tejem összegyűlik, amit ki is szív, másnap reggelre pedig sokkal több a tejem, mint eddig. Szóval lehet ez volt a megoldás? Persze később az első az lesz, hogy a tápszeres étkezést hagyom el és váltom át valami másra. De most még szerintem szüksége van arra a 4 tejalapú étkezésre.
2011. jan. 19. 09:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Örülök, hogy tudtam segíteni. Minden jót nektek!
2011. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!