Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemők, kisgyerekek anyukái...

Csecsemők, kisgyerekek anyukái ne lehurrogjatok a véleményeteket kérhetem?

Figyelt kérdés

3,5 hós kisbabám van. Van két nagy tesó. 3 ill 11évesek.

Akinél több gyerek van beoltatjátok magatokat és őket h1n1 ellen?

Nekünk egyik doki ezt mond a másik azt.

2009 novemberében oltva lettünk, de a kicsi miatt tanácstalan vagyok:(


2011. jan. 17. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Lányom 16 hós, mi az Urammal beoltattuk magunkat. Ő egy multinál dolgozik (én is uott), nem kell, hogy hazahozzon vmit. Amúgy ingyenes volt.

A babádat is beoltatod mindenféle dolog ellen (tudom, nem lehet a "hini"-hez hasonlítani), így sztem az a minimum, hogy magadat is véded!

2011. jan. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Nekem egy 1éves és egy 3 éves lányom van. Az egész csaléd be lett oltva ( a pici is)

Mivel a te picid még nagyon kicsi, így őt a legnagyobb eséllyel úgy tudod védeni, hogy mindenkit beoltatsz körülötte. A mi családunk még október végén megkapta az oltásokat, mi minden évben oltatjuk magunkat. Nélunk ez nem kérdés. Éppolyan, minthogy bárányhimlő ellen be vannak oltva.

Valaki ez ellen sem oltat. Ahogy a barátaim mondták, tőlem ilyet felesleges kérdezni, hisz nálunk mindig mindenki be van oltva minden ellen :-D

Szerintem vannak oltáspárti és oltásellenes orvosok. mi pont ezért váltottunk gyerekorvost. A szülők között is találsz ilyet és olyat is. De ez a ti döntésetek.

2011. jan. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Én sosem oltattam... 4 gyerekünk van. Nem igazán bízom az influenza-oltásokban, sajnos én egyszer nagyon megjártam vele ( kötelezően megkaptam, utána nagyon csúnyán lebetegedtem ...influenzában, majd 40 fokos láz, stb...). Inkább a sok zöldség, gyümölcs, a picinek anyatej és sok-sok friss levegő... Nálunk ez eddig bejött.
2011. jan. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Biztos nem oltatjuk be. Tavaly született a babánk és akkor a párom beoltatta magát, én nem, pedig nagyon javasolta az orvos és a párom is, én nem mertem. Nem régen olvastam az amerikai "eredményeket": x10-re!! nőtt a vetélések száma azon kismamák körében, akik kombinált oltást kaptak (tehát szokásos influenza+h1n1) azért ez szerintem elgondolkodtató. Persze aki kórházba kerül h1n1 miatt, annak ez szerény vigasz.
2011. jan. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi nem oltatjuk, 3 kicsi gyerek. A virus egyébként egyértelműen nem rájuk veszélyes...
2011. jan. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%
Nem mindig az oltás a legkézenfekvöbb megoldás, most már szoktathatod a gyümölcsökre, napi egy alkalommal. Misem oltatunk pedig az iskolák kötelezöen oltatnak, a nagylányok iskolatársai mind megbetegedtek oltás után,(18 és 17 évesek)és van egy 3hónapos babánk. A doki szerint nem rájuk veszélyes inkább a nagyokra.Velük meg szedess immunerősítöt.
2011. jan. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Nekem 4 gyerekem van. A 17, 13, 12 évesek a Fluval AB-t kapták, a 1,5 éves a Vaxigripet. Apa szintén a Fluval-t, én most szaladgálok a Begrivac után, mert 16 hetes terhes vagyok. Soha eszembe nem jutott nem oltatni.

A te babád még nagyon kicsi, tavaly az enyém sem kaphatott még, de ha a környezete oltva van, az már nagyon jó, az meg pláne, ha még anyatejes.

2011. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
09:02-es! a h1n1 az pont a fiatalokra és a kicsikre veszélyes, és nem az öregekre......amúgy én sem tudom eldönteni. tavaly kapott, 1 évesen, most 2 múlt, nem tudom....én meg terhes is vagyok. nem merem magam oltatni, pedig tudom, hogy az oltásnak kisebb a kockázata mintha elkapom a vírust. :(
2011. jan. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13.52-es, a H1N1 pont nem veszélyes a kicsikre. De sebaj. A fiatal felnőttekre veszélyes (25-30). Azért te fújjad csak a magadét...
2011. jan. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ezt nem én mondom, hanem az országos tisztifőorvos. de azért te fújjad csak a magadét.....

nem tudom, miért kell gunyoroskodni? én nem voltam gúnyos veled......

2011. jan. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!