Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtam egy pofont 21hónaposomna...

Adtam egy pofont 21hónaposomnak:- ( ( Nagyon bánt a dolog, mit kelett volna tennem, ti mit tettetek volna, történt veletek hasonló?

Figyelt kérdés
Mostanában ütöget és csapkod,egyébként nem féltékeny a 4 hónapos hugicára,de ha csak 3an vagyunk itthon akkor nem lehet vele birni.Etetni akartam a babát,a nagy meg szokás szerint tépte ki az üveget a kezemből,huzott,stb,elmagyaráztam neki már most is mint sokszor,hogy meg kelle etetni a babát,segitsen ő is,stb,de egyszer csak 2x fejbe vágta őt.Már nem ez volt az első eset.Nekem meg elszállt az agyam és adtam neki egy pofont...pedig nem vagyok a pofoszkodás hive,nagyon kivagyok.
2011. jan. 18. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy elfogy néha a türelmed két kicsi mellett (kinek nem), de gondolom, tudod, nem ez a megoldás. Én így csináltam, mikor 3 kicsivel voltam itthon: Mikor közeledett az etetésidő, előre szóltam a nagyoknak, hogy meg fogon szoptatni a tesót. Olyankor ők is hozták a babájukat és mellénk ültek... Így volt ez az első itthon töltött naptól... Ugyanúgy, mikor mást csináltam a kicsivel... bevontam őket is a gondozásába. Így együtt voltunk, ők is hasznosnak érezték magukat és nem kirekesztettnek. Próbáld meg a "nagyot" bevonni mindenbe! Ne kelljen neki kívülállóként végignéznie, hogy a picit "kényezteted", míg ő lemarad valamiről!
2011. jan. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! A nagyobb gyereked is még pici,kevés a korkülönbség, és még nehezen szokja, hogy már nem csak Ő van. Én totál megértem az ilyen gyerekeket, hogy néha nem bírnak magukkal, az én kisebb fiam is két éves, furcsa lenne, ha lenne egy pici mellette, mert ő még olyan kicsi nekem, olyan anyás, bújós. Próbáld vidáman, optimistán kezelni a dolgokat, ha a kicsi elvan, akkor szeretgesd sokat a nagyot!
2011. jan. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Hát megütninem sok értelme volt, abból semmit nem tanul. Vegyél neki egy újszülött méretű játékbabát és mondd, hogy az az ő gyereke. Ugyanúgy etesse, pelenkázza, fürdesse mint te a testvérét. Amikor a kicsivel foglalkozol, mindig beszélj a nagyhoz, hogy amikor ő ilyen kicsi volt ugyanígy csináltál mindent, milyen jó hogy ő már megtanította neked mit hogy kell, stb. Amikor a játékbabával foglalkozik, mondd neki hogy ügyes, jól csinálja, mondd hogy milyen jó a kistestvérének hogy van egy ilyen okos ügyes nagytesója. Néha legyen olyan, hogy hosszabb időt csak vele kettesben töltesz, a kicsivel addig törődjön valaki más.
2011. jan. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már sokszior igy is töredékét foglalkozom a kicsivel ugy érzem,mint ahogy kéne.Etetem,pelenkázom,néha mosolygok neki kicsit,aztán annyi.Szerencsére nagyon jó baba.A nagy mindenbe be van vonva,neki is van babája,aminek ad nyamm-nyammot,de egy idő után a megunja,akkor nagyon rámenős tud lenni.Nincsenek lekötve a felesleges energiái,ugyérzem őt meg többet kéne kivinni,társaságba,gyerekek közé,de ilyenkor télen a kettővel nem igen megy...
2011. jan. 18. 09:33
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Nincs játszócsoportos bölcsöde a környéken?
2011. jan. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Pedig ez szerintem nagyon úgy hangzik, hogy féltékeny a kicsire. Ha a kicsi elvan pl. egy pihenőszékben, üljetek köré, olvass a nagynak, vetíts neki, bábozzatok együtt, ezeket a pici is tudja figyelni. Hiába ő a nagyobb, neki most nagyobb figyelemre van szüksége.
2011. jan. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnos végképp semilyen bölcsöde nincs a környéken!Pedig gondolkoztam rajta hogy legalább napi pár órát,vagy max.eti egy-két napot beadni valahova,de semmi nincs itt!!
2011. jan. 18. 09:42
 8/13 anonim ***** válasza:
Családi napközi sincs? Vagy egy bébiszitter napi pár órára.
2011. jan. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Baby sitteren én is gondolkodtam,vagy olyat aki eljön és segit nekem pár órát,vagy esetleg hogy elvigye a nagyot egy kicsit de ahoz olyan valakit szerenék találni akivel jól kijön,és aki van olyan lelkiismeretes hogy azt a pár órát tényleg játékkal,sétával,meg azzal töltsék hogy más gyerekek társaságában vannak,csak ilyet nem tudom hol találok.
2011. jan. 18. 10:09
 10/13 anonim ***** válasza:

Biztos féltékeny a kistesóra! Nekem ugyan csak egy kisfiam van de elég sok helyen olvastam hogy ameddig a második baba még kicsi addig a naggyal kell foglalkozni minél többet hogy ne érezze el van hanyagolva!

Nem egyszerű velük nekem 20 hónapos a kisfiam és igen csak próbára teszi az én türelmemet is!

De ilyenkor elszámolok 10ig :)

Tudom hogy nem azért rosszalkodik hogy engem idegesitsen!


Kitartás neked :D

2011. jan. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!