Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig felveszed babádat ha...

Mindig felveszed babádat ha sír, nyöszörög?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Természetesen,ez a szeretet velejárója.Nem szabad a kisbabát sírni hagyni,de ez a téma már nagyon ki lett vesézve más oldalakon.
2011. jan. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. jan. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kisnita ***** válasza:
Nem mindig vettem fel. Már a kórházban is arra "tanítottak" minket, hogy ne kapjuk fel egyből ha megnyikkan, egy picit hagyjuk sírni. Órákat sose hagytam sírni meg egy idő után rájön azért az ember, hogy mi a sírás oka és akkor könnyebb vele boldogulni. Másképp sírt a kisfiam ha unatkozott, másképp ha éhes volt és akkor is ha fájt a pocija. Van, hogy csak azért zendített rá mert hiányzott neki a közelségem akkor csak odamentem hozzá és simogattam vagy betettem a nagyágyba és mellé feküdtem, ilyenkor abba is hagyta a sírást, megnyugodott el elaludt. Ha egyből felkapod akkor hozzászokik és később is majd mindenért ölben akar lenni.
2011. jan. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyből én sem vettem mindig fel. Először odamentem hozzá és szólongattam, simogattam. Lehet, hogy csak szimplán hiányzol neki, és nem az áll a háttérben, hogy valami baja van. Természetesen ha továbbra is nyöszörgött, akkor felvettem és próbálkoztam tovább.
2011. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mióta nyöszörög.Ha régóta, és kitartóan, akkor megnézem.Akkor se kapom fel rögtön, hanem az ágyban simogatom.Olyan is volt, hogy csak álmában nyöszörgött.Ha sír, az már más.Akkor mindig megyek, de azért várok pár percet, hátha magától abbahagyja, és visszaalszik.Megkeresem az okát.Ha sír, akkor fel szoktam venni, mert nem bírom ki.Az lenne a jó, ha néha hagynám sírni, hátha megtanulja, hogy nem ugrunk rögtön.Az apja meg tudja csinálni.Én nem.Nem bírom hallgatni, mert nagyon sajnálom.
2011. jan. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
persze
2011. jan. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, mekkora babáról van szó... 6 hónapos koráig mindig reagáltam a sírására, nyöszörgésére... amikor már ült és próbálkozott a mászással, kapaszkodással, unatkozott is sokszor, akkor sokat nyöszörgött, de ekkor már nem vettem fel azonnal, hiszen ez a frusztráció segíti őt a mozgásfejlődésben... ma napig (8 hónapos) előfordul, hogy nyöszörög, de mindig megnézem, miért teszi, mert ha pl. nem ér el valamit, vagy nem sikerül neki valami, inkább elterelem a figyelmét, de nem kapdosom fel... viszont ha tényleg sír, akár hiszti, akár nem, felveszem, de ha hiszti, azonnal elterelem a figyelmét...
2011. jan. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!