Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg aludni?

Hogyan tanítsam meg aludni?

Figyelt kérdés

Tényleg csak a sírni hagyás különféle módozatai lehetségesek?

10 hetes a baba és légyszi ne írjátok, hogy még testközelségre van szüksége és túl kicsi ehhez, mert őt már a ringatás, testközelség is idegesíti egy ponton túl. Mi még csak-csak bírnánk cérnával, de a kicsi nagyon szenved, mert ha el is alszik, 10-15 perc és felriad. Ez megy órákon keresztül, míg végül szinte szó szerint elájul. Nagyon felületesen alszik, a mélyalvás fázisa szinte kimarad. összesen 10 óránál nem alszik többet emiatt és ezt is nagyon sok részletben. Közben egész nap borzasztó álmos és nyűgös és ha túljut egy ponton, akkor már semmi nem nyugtatja meg, csak a végkimerülés altatja el, de sajnos pont addigra, mire újra ennie kéne, így összefüggően ritkán alszik két óránál többet is.

Alvósrongyocskához még túl kicsi...

Az már biztos, hogy napokon belül külön szobába tesszük, mert lehet, hogy mi zavarjuk, illetve amit teszünk napközben, mert éjjel viszonylag nyugodtabb, de most már éjjel is ott tartunk, hogy arra is felriad, ha egyikünk a másik oldalára fordul :-( inkább bérelünk légzésfigyelőt.

Segítsetek légyszi, mit csinálunk rosszul? hogy segíthetnénk neki?

Ki hogy szoktatta a babáját alvásra, egyedül elalvásra?


2011. jan. 19. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Hasonló volt az én kislányom is. Ő is egy ideig el volt kézben, de aztán szó szerint azt akarta, hogy tegyük le, mert már úgy sem jó neki.

És ő is ha hanyatt aludt/alszik (mert még a mai napig így van) felriad. Olyan mintha rosszat álmodna, vagy hogy is mondjam, mintha álmában zuhanna, és felriad. De nem sír, csak nem tud így pihenni, úgyhogy kb 1,5 hónapos korától hason altatjuk, és így nagyon jóízűeket tud aludni. Sosem ébred fel. Az éjszakákat is végigalussza.

Úgyhogy azért kérdeztem, hogy hogy altatjátok. Hátha a hason alvás segítene.

2011. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de a kisfiam 8 hónapos koráig ezt csinálta. Mi 3 hónapos kortól külön szobába tettük, mert felébredt rá, ha éjszaka kimentem pisilni.

Ő is csak max. 20 percet aludt nappal, majd felébredt. Éjjel is 3 óránként kelt. Majd elmúlik, beérik az idegrendszere a jó alvásra, szerintem 10 hetessel nagyon nem tudsz mit kezdeni. Nekünk ami kicsi segített, az a fehér zajok: hajszárító, porszívó. Egy idő után már felvettük cd-re a hajszárító zúgását, és az ment a szobájában. Állítólag az anyaméhben hallható hangokra emlékezteti, és megnyugszik tőle. Ha semmi mástól nem aludt el, attól azért igen.

Meg nagyon szeretett cicin aludni, én engedtem, bárki bármit mond. Nekem ez sokkal kényelmesebb volt, mint órákig hallgatni, hogy bömböl.

2011. jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy fáj a kis pocikája azért nem tud aludni? Próbálj meg neki adni édesköményteát, és infacol nevű gyógyszert, hátha segít.Vagy az is lehet hogy melege van. Egyébként az én kisfiam is jobban szeretett hason aludni, aztán négy hónapos korától háton alszik.

Próbáld meg hasra tenni és finoman ütögetni a popsiját, nálunk így egy két perc alatt elaludt.

2011. jan. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne hagyd sírni. Lehet, hogy ő egy érzékeny baba, és az használna, ha minél nyugodtabb körülményeket biztosítanál neki az alváshoz. Sötétíts be, legyen csend vagy halk, monoton zaj/zene. A ringatástól sok baba csak még jobban felébred. Ha nagyon "pörög", bugyoláld be egy takaróba (a kezét is, ha az jó neki). Esetleg próbáljátok ki a cumit - tudom, hogy sokan ellenzik a használatát, mi is kitartottunk egy pár hétig, de végül kénytelenek voltunk venni, és nagyon bevált (csak alváshoz használjuk).
2011. jan. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

nem működik az ösztön?

A bebugyolálás úgy, hogy háromszögre hajtasz egy nagy takarót és 45 fokban a mellkasára teszed a kis karjait és úgy szorosan ráhajtod a takarót, nálunk mindig beválik. Olyan mintha pólyában lenne. Nekik még szükségük van arra, hogy a kis karjaik lóbázása ne riassza fel őket.

2011. jan. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, de írjon ám még, aki tud! :-)


A hason alvás sajnos nem jön be, mert már 8 hetesem megtanult a hátára fordulni, annyira nem szeret hason lenni. iLLetve hason elvan és elnézelődik, ha éber, mert nézelődni szeret egy darabig, de folyton fenntartja a feját, ha hasrafektetjük, akkor is, ha holtfáradt és sokszor ettől pörög be igazán.


A fehér zaj valóban hoz némi megnyugvást neki, legalábbis hasfájás esetén szokott enyhíteni a gondon a hajszárító valamelyest és a porszívó sem zavarja. Pocakban meg egyenesen odavolt a varrógép hangjáért :-D lehet, mi is készítünk speciális cédét :-)) vesztenivalónk nicns vele.


Én is engedem amúgy cicin aludni, csak az a baj, hogy amint felveszem büfizni, de van, hogy csak arra, hogy kiesik a szájából a cici, felébred és utána már minden hiába. esténként a szokásos menetrend része a cicin alvás, de már odáig jutottunk, hogy tegnap este is 9szer (!)kellett cicire tennem, mire végül elaludt éjjel 11-kor és akkor sem igazán cicin, mert cici után még felébredt és a karomban ájult be. na és persze alig két óra múlva újra ébren volt. pedig kb. egy hete már csak max kétszer kelt fel szopizni is és volt olyan tényleg többször is, hogy 6-7, sőt egyszer 8 óra is eltelt már két etetés között, szóval nem hiszem, hogy mindig éhség miatt kel fel, de ugye cicin nyugszik meg. ha megnyugszik. mert már ez sem hat mindig feltétlenül.


Pocija is szokott fájni, de ez nem az a sírás. most már csak egy-két naponta fordul elő hasfájás, míg egy-két hete naponta többször is kínlódott vele szegény. és ezek a nem éppen jó szokások is akkor rögzülhettek nála valamiképpen, ha egyáltalán ennyi idős korban ez lehetséges, mert nyilván mindent bevetettünk, hogy jobb legyen. Infacolt, Espumisant és Gripe Watert is próbáltuk már. szerintem egyik sem hatott annyira, hogy igazán jobb legyen. ahogy nő, úgy ritkulnak a hasfájások is nála. talán lassan elmúlik.


érzékeny baba, az biztos, sok szempontból. de egy szobában vagyunk pillanatnyilag. konkrétan a lakásban ez az egyetlen fűtött helyiség, így ha nem akarok "megfagyni" én is itt töltöm a napom nagy részét. nem kuksolhatok a sötétben néma csendben :-( ezért is fontolgatjuk a külön szobát, mert ha ez megoldást hozna, akkor inkább fizetem a légzésfigyelőbérlést és az extra gázfogyasztást, ha külön nyugodtabban alszik.

bebugyolálás néha szokott használni, van is egy olyan altató szokása kialakulóban, hogy valami puha dologhoz (pl. pléd) dörgöli az arcát. cumival elég rapszodikus. van olyan nap, hogy kell neki és van olyan, hogy a világ minden kincséért sem és inkább öklendezik tőle, de nehogy a szájába dugjuk.


írjatok még! :-)

amúgy most alszik éppen :-) már vagy 10 perce és végül a babahordozóban jó egy óra keserves sírás után

2011. jan. 19. 17:34
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
AZÉRT SÍR MERT FÁJ A HASA!!!
2011. jan. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az édesköménytea vált be hasfájásnál. Mi egyébként írattunk fel az orvossal görcsoldót. (papaverin oldat) Én megpróbálnám, hátha tényleg a pocija fáj. A nappali alvás és az éjszakai is gond volt nálunk már 6 hetes korától. A mi kisfiúnk hason szeretett aludni, de mikor letettem 6 hetes korában ő is mindig a fejét emelgette és nem aludt, pedig fáradt volt. Este egyrészt a napirend segített (fürdés, evés, alvás), másrészt mi bizony odafigyelve persze, de hagytuk sírni. 3-4 nap alatt, 3/4 óráról 5 percre csökkent a sírási idő, 3 hónapos korára pedig teljesen elmaradt. Most olyan nyugisan le tudjuk tenni, és hatalmasakat alszik éjszaka. (6 hónapos most). A nappali alvás az már kényesebb dolog. Egy biztos, ha elaludt, ne keltsd fel. Hidd el, a pocija fel fogja ébreszteni. Ha később van egy szopi, hát később van, hagyd pihenni. A kisfiam a mai napig nem alszik el a kiságyában nappal. Mikor elvittem sétálni, végig aludta a sétát a babakocsiban. 5 hónapos koráig csak akkor aludt, amikor sétáltunk. Volt olyan nap, hogy 2-szer, 3-szor is levittem, mert olyan nyűgös volt a nem alvás miatt. Aztán beköszöntött a tél, és megpróbáltam jól beöltöztetve, (overall, bundazsák) elaltatni az erkélyen. 5 perc alatt sikerült. Most naponta 4-szer altatom kint az erkélyen. Amikor meg -5 fok alatt volt, bent a lakásban el tudtam altatni a babakocsiban. Egy kicsit énekelgetek neki, meg tologatom a kocsit és rövid idő alatt elálmosodik és alszik. A friss levegő a megoldás. Ja és tegyél be neki egy ruhadarabot, amit viseltél, hogy érezze az illatodat. Nyugtatólag hat a picire. A cumi is jó megoldás lehet, nálunk a legzizisebb időszakokban 2x2 hétig szuper volt. Most már egyáltalán nem kell neki. Tudja mi a menetrend, és ez biztonságot jelent a számára.
2011. jan. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szerencsés, ha hozzászokik a cicin elalváshoz, mert utána úgyis le kell tenned, attól pedig, mint írtad, többnyire felébred. Ha nem is ébred fel, amikor átteszed, akkor pedig amikor felébred, nem érti, hogy került oda, és hol a cici... Azt javasolnám, ha már látod, hogy majdnem elalszik a cicin, tedd be az ágyába, hogy ott aludjon el. Simogasd a hátát/hasát, susogj neki vagy dúdolj, vagy próbáld ki azt, hogy ott hagyod, és a közelben várod, hogy elaludjon, ha sírni kezd, visszamész megnyugtatni. Nálunk ezek váltak be, pl. most már sokszor csak akkor alszik el, ha nem lát engem. Tapasztald ki, neki mi a jó.
2011. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!