Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám a 8 hónapos...

Hogyan tudnám a 8 hónapos babámat kúszásra ösztönözni?

Figyelt kérdés
A popsiját emelgeti, szépen hasal, emeli a fejét. Forog jobbra balra, magabiztosan ül, de még nem kúszik. Aggódjak?
2011. jan. 19. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy lehet ösztönözni, elvihetnéd gyógytornára ott mutatnak majd neked feladatokat amivel át tudod mozgatni és ösztönözni a kúszásra, mászásra.


minden baba más és nem kell aggódnod de azért mutasd meg orvosnak/ gyógytornásznak mert lehet kicsit le vannak tapadva az izmai és azért nem mászik még.


egyébként mást csinál? mármint forgást, ülést?

2011. jan. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

első vagyok elnézést, szóval lehet azért nem KÚSZIK, csak elkalandoztam... :)

de az is lehet, hogy holnap el kezd mászni :)

2011. jan. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne aggodj!!!!

Nincs megadva a sorrend, mikor mit csinál. Lehet, hogy a kuszást és a mászást kihagyja majd, aztán inkább megy majd. :)

Egyébként az én fiam is 8 hos kora után kezdett el kuszni mászni, azelött semmit nem csinált forgáson kivül, és ülni se ült. Most 9 hos, és behozta 2 hét alatt a lemaradást. :)

Csak semmi aggodalom, hagyd a saját tempojában fejlödni.

2011. jan. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Szerintem sem kell aggódnod...ha szépen folyamatosan fejlődik (nem maradt le egy mozgásformánál, hanem próbálgatja a következőt...) akkor nem hiszem, hogy gond lenne...

Vannak babák, akik lassabban kezdenek el dolgokat (amúgy a kúszás 9-10 hónaposnál is még átlagosnak számít)...akkor van baj, ha nem fejlődnek, nem haladnak tovább...pl. több hónapig csak billeg, de nem fordul oldalra...vagy csak félülésben üldögél, de nem ül fel...vagy ilyenek...

remélem érthető :)

Türelem rózsát terem! ;)

2011. jan. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

hát 20:25ös veled kéne ezt csinálni....! és megnézném hogy reagálsz!


vmi játékot amit nagyon szeret tedd tőle picit messzebb, fordítsd vele szembe hason, és majd szépen lassan elkotor érte, mi is így kezdtük, h a kedvenc játéka messzebb volt, és hát meg kellett szerezni. de sztem nem kell izgulnod! nem egyformák a babák, és nincs megírva, h 7ésfél hósan már járni, meg ülni... kötelező... szóval ha neki így kényelmes, akkor majd nekikezd :)

addig jó míg nem mászkál, mert most már lehet utánna menni, és nézni h hol mit eszeget, mit talál :) (asztal lába, szék lába, asztal alja, babakocsi kereke...nem szemét) én állandóan azt figyelem h a fiatalember (7hós) merre jár, hova mijét verheti be...

2011. jan. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat, saját lelkem megnyugtatása miatt elviszem egy gyógytornászhoz. Köszönöm mindenkinek !
2011. jan. 19. 20:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!Az én lányom is 8 hós múlt,kb 2 hete kezdett kúszni,először alig alig,ma már mint a gyik úgy megy előre.

Nincs elmaradva a babád,ne aggódj.

2011. jan. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom egyáltalán nem kúszott. illetve kitalált egy technikát, kicsit vonszolta magát, majd felült, és kezdte előről. majd megtanult felállni..na ekkor aggódtam én is, hogy még a mászás is kimarad. de miután megtanult felállni, kapaszkodva már lépegetett is, egyszer csak nekifogott mászni. tepert is úgy egy bő hónapot. 10 hónapos volt, amikor megtanult mászni, 11 hós alig múlt, amikor megtette az első lépéseit. azóta egyre kevesebbet mászik, már önállóan megy.

szóval egyáltalán nem gond, ha nem kúszik 8 hónaposan, és az sem gond, ha ezt kihagyja. a Kismamablog.hu oldalon olvastam, hogy mindegy hogy kúszik vagy mászik, csak az egyik legyen. az is mindegy, hogy ezt mennyi ideig csinálja. sőt az is kúszásnak számít, ha forog a hasán körbe-körbe.

ösztönzésre jó lehet, ha távolabb teszel egy kedvenc játékot, de úgy gondolom, hogy ott is kell hagyni magára. nekem az volt eddig a tapasztalatom, hogy önállóan mindig akkor fejlődött, illetve csinált újat, ha magára hagytuk. a mászás is így volt, egyszerűen kimászott a szobájából mert nem voltunk ott, illetve a járás is így történt, egyszer csak kijött a szobájából.

2011. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem is most 8 hónapos, 5 hónapos volt amikor elkezdte a kúszást, és 7.5 hónapos kora óta mászik. Egyik napról a másikra jött.
2011. jan. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vidd el gyógytornászhoz, de szerintem semmi baj vele.

Lányom 9,5 hónapos most kezdett el forogni hátról hasra. Járunk gyógytornára, azt mondták minden rendben vele, csak lusta egy kicsit. Meg lehet, hogy genetika, mert a párom családjában mindenki csak ült, állt és elindult. A mászás csak ezután következett, szinte már nagy gyerekként. Kúszás kimaradt.

2011. jan. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!