Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan legyen így kistesó?

Hogyan legyen így kistesó?

Figyelt kérdés
Kislányom 14 hónapos lesz és mindig is akartam tesót neki, de mostanában olyan nehéz vele, hogy el se tudom képzelni hogyan bírnám a kettőt idegekkel. Abszolút nulla segítségem van, tényleg senkire sem számíthatok, a párom is ha megjön a munkából ő is fáradt és csak tv-t néz meg vacsizik... anyagilag megengedhetném egy külsős segítségét, de nem azért akarok gyerekeket, hogy másra legyek aztán utalva. Másban is voltak ilyen félelmek, hogy idegiösszeroppanástól tart ha lesz még egy gyereke? Furcsán hangzik tudom, de nem akarok egyke gyereket, az idegeim viszont gyengék...
2011. jan. 19. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:

szia! várj még én úgy vállatam a másodikat hogy 3-év legyen köztük akkor a naggyal már jóval könnyebb lesz és oviba is mehet így azért jóval könnyebb mert napkközben csak 1.gyerek idegel :-)

és egy 3-4-éves már nem hiszits és dacos annyira hogy ne értené meg mikor a kicsivel is foglalkoznod kell!

nálunk működik a dolog

2011. jan. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hasonló okok miatt várunk mi is. A "nagy" már ovis legyen, így könnyebb a kicsivel. Nem muszáj mindenkinél kis korkülönbségnek lennie. Van, aki bírja, van, aki nem. 0 segítségem van nekem is, úgyhogy biztos, még várat magára a tesó. :D
2011. jan. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Osztom az előzőek véleményát, várj még. Kislányom már 2 éves, de Én még mindig várni akarok ezzel. Minimum, amíg ovis lesz, és akkor majd rágyúrunk. Lesz vagy 4-5 éves mire tesója lesz. Nem kockáztatom meg, hogy a gyerekeim kárára menjen, hogy Én nem bírom idegekkel.
2011. jan. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Várj még...

19 hónapos a kislányom, és kb. 14 hónapos volt, amikor elkezdődött ez nálam.

Én, aki most aztán szül vagy 4 gyereket - gondoltam anno - most szóltam, hogy megyek vissza dolgozni, gyerek megy szeptembertől bölcsibe, és nincs most kistesó.

Nagyon befordulnék, z meg senkinek nem lenne jó.

Mondjuk nálunk anyagilag is jobb lenne, ha dolgoznék megint, plusz a munkahelyemen is most van olyan helyzet, amit érdemes lenne kihasználnom.

Ja, a külsős segítségről. Szerintem ne így fogd fel. Nem másra vagy utalva, hanem

1. valakinek munkát, pénzt önbecsülést adsz,

2. Te segítséget kapsz, ami révén több időt tölthetsz a gyereke(i)ddel,

3. nem stresszelsz annyit, boldogabb vagy, a gyerekek és férj is kiegyensúlyozottabb lesz.

2011. jan. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szia! Én is ezen filóztam, hogy hogyan legyen tovább az életünk? Kisfiam jövő hónapban lesz egy éves, és én minél hamarabb akartam a második babát. Segítség nálunk is nulla, mamák 20-30 km-re laknak, nem a szomszédban. Az eleje nagyon nehéz volt pici babával, talán már könnyebb. Most jött egy lehetőség, mehetnék vissza dolgozni. Forog az agyam, hogy legyen, de egyre kevésbé merem "bevállalni" hamar a második babát. Férjem nekem is este 7-kor ha hazaesik épp fürdetésre.
2011. jan. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat mindenkinek! Igen az lenne a legjobb ha várnánk még, de sajnos már idén leszek 34 :-( és ha mág 2 évet várni kellene, hát ez is aggaszt kicsit.
2011. jan. 20. 12:47
 7/8 anonim ***** válasza:
7:56-os válaszoló vagyok, én is idén töltöm a 34-et :), tegnap beszélgettem erről a témáról a védőnőmmel, szerinte vágjak bele nyugodtan...
2011. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én meg pont úgy érzem, hogy egy éves koráig nagyon könnyű volt a babámmal, pedig 7 hónapig éjszaka is szoptattam és nem éreztem megterhelőnek semmit sem. Az anyu 1000km-re él tőlünk ez viszont borzalmasan rossz. Most 14 hónapos korára kezd el furcsán viselkedni, hisztis meg akaratos... remélem ez is csak egy korszak és hamar vége lesz
2011. jan. 21. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!