Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt ki hogy oldana meg?

Ezt ki hogy oldana meg?

Figyelt kérdés

Van egy babas ismerosom,egy het van a gyerekek kozt(majdnem 1evesek)meg kicsik voltak surun osszejartunk dumalni,jo volt,viszont miota agyerekek kozlekednek nem igazan megyunk egymashoz,ennekaz oka a kovetkezo.

A lanyom imadja a masikat tapogatni de ha hozzaernek visit,a fiu meg rogton nyomul es tapogatja a lanyom.

Az isminek is nekem is kellemetlen a szitu,en nem szeretem mikor visit mert a kisfiut is megijeszti,o meg fel hogy a fia megkarmolja belekap a lanyom szemebe.

Nem beszeltunk errol de most hogy hozakodjak ezzel elo?hogy oldjuk ezt meg?te mit tennel?mert mi most ott tartunk hogy nem megyunk egymashoz.


2011. jan. 20. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
hát én továbbra is találkoznék. a gyerekek megtanulják majd egymást tolerálni, ha mást nem a kislányod megérti, hogy ha ő tapogat, őt is tapogatják. persze azt ne hagyjátok, hogy ebből baleset legyen, ill ha lehet előzzétek meg hogy tapicskolják egymást, de sztem emiatt nem kell nem találkozni. persze ez csak az én vélemnyem.
2011. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mondjam meg az isminek hogy hagyjuk a gyerekeket egy kicsit hagy ismerjek meg egymast?

Nem tudom o mit gondol errol mert egyikunk sem hozza fel a temat.

2011. jan. 20. 13:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is találkoznék velük továbbra is. Meg kell tanulniuk a babáknak egymás közt, együtt lenniük, játszaniuk.

Mi 5 anyukával járunk össze, gondolhatod, mi van ilyenkor... 5 fiú együtt, a 14 hónapostól a 23 hónapos korig bezárólag. Nem egyszerű, nah, de muszáj. Kell nekik a közösség!

2011. jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Emiatt én is tartanám tovább a kapcsolatot. Próbáljátok meg megmutatni a gyerekeknek, hogy hogyan kell szépen simogatni egymást. Esetleg gyakorolhattok egy nagyobb plüss állattal is, hogy szépen hozzászokjon, hogy ha ő is megérint valakit, akkor azt viszonozzák is. Inkább most szokjon hozzá, mert később az oviban még csak nagyobb problémája lesz ebből.
2011. jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy nagyobb(5eves)kislannyal is kiprobaltuk hogy arra hogyan reagal.addig okes volt meg a lanyom tapogatta de amikor a kislany akarta a lanyom kezet megsimogatni uvolteni kezdett.Vegul azt megengedte hogy hozzaerjem a sapijahoz,de a kezehet mar nem.
2011. jan. 20. 13:28
 6/9 anonim ***** válasza:
hozzá kell szoktatnod a lányodat, hogy "tapizzák". mert ilyen lesz az oviban is, és ott még nehezebb lesz neki "túlélni".
2011. jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hat azert az ovi eleg messze van,odaig csak megszokja valahogy...baris nagyon remelem.
2011. jan. 20. 13:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Te tudod, de én csak emiatt nem akarnék elveszíteni egy barátot...

A gyerekeknek szocializálódni kell, meg kell szokniuk egymást.

Én vagyok, aki írtam, hogy 5 gyereket szoktunk összehozni. Van a bandában egy kisfiú, aki ugyan 2 hónappal fiatalabb a kisfiamnál, de picit magasabb nála. Amíg nem járt, nem volt gond. De ahogy elindult, "kipécézte" magának a kisfiamat, és mindent el akar tőle venni, megy oda hozzá, ráncigálja a sapkáját, satöbbi. Kisfiam ha csak meglátta Marcikát, már üvöltött, és jött hozzám odabújni. Soha nem kapkodtam fel, hanem leguggoltam hozzá, elmagyaráztam, hogy Marcika nem bántja őt, nem akar semmi rosszat, hogy vegye vissza tőle, amit kikapott a kezéből, satöbbi. És pár napja ez a szorongás-feszültség megszűnt, kisfiam bátrabb lett, már nem parázik Marcikától.

De csak emiatt szálltam volna ki a társaságból? Ugyan már! Ez is egy akadály, amit át kell tudni lépni, egy gond, amit meg kell oldani. És mennyi ilyen lesz még.... hajjaj...

2011. jan. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én biztos, hogy rendszeresen találkoznék a barátnőmmel. ha most nem szokja meg a babád a többi gyerek társaságát, zárkózott lehet.

szoktatok járni közösségbe? játszóház, programok, csiribiri, stb?

szerintem nagyon ráférne a babádra.

mi minden héten 2x vagy 3x megyünk gyerek társaságba, nagyon jól kezeli egy évesem az ilyen helyzeteket, már olyan is volt, hogy lökdösték és visszalökött :D

nagyon cukik, kellenek nekik ezek az élmények :)

2011. jan. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!