Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás. Tényleg...

Szeparációs szorongás. Tényleg csak eddig tart?

Figyelt kérdés
A kislányom 1 héttel múlt el 7 hónapos, amikor sírni kezdett, ha kimentem a szobából, szinte minden alkalommal, amíg vissza nem jöttem és fel nem vettem. Korábban ilyet nem csinált. Az idegenektől nem fél, inkább csak hosszasan méregeti őket. Ha rajtam és az apján kívül más veszi fel sír és kéredzkedik hozzám. Egy hét múlva 8 hónapos, és két napja nem sír, ha kimegyek a szobából, de amint észreveszi, hogy egyedül van mászva elindul utánam. Kb. 2 hétig tartott, de azóta sokkal ragaszkodóbb velem szemben. Másnál is csak eddig tartott, vagy ez még nem a szep. szorongás?
2011. jan. 21. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem ez még semmi. A szeparációs szorongás általában ennél sokkal súlyosabb és jóval tovább tart.
2011. jan. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia, hullámokban elő fog még jönni később is. és kiválthatja valami akkor is, ha már élettanilag túl van azon a koron, amikor ez előjön. valami rossz élmény, sötétség stb stb. az ehogy ez mennyire erős és meddig tart, az teljesen babafüggő. nálunk pl. sokáig tartott, és korán kezdődött, nem múlt el bizony 2 hét alatt. majdnem 1 évig tartott. de az én lányom amúgy is egy kis mimóza.
2011. jan. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jobban belegondolva, már korábban is előfordult hasonló. Lehet, hogy az alvásidőbeli rendszeres felébredéseket is ez okozza? Napközben 1-szer kétszer, éjszaka sokkal többször felsír, annak ellenére, hogy fogfájásra kap fájdalom csillapítót. Kis ringatás után visszaalszik.
2011. jan. 21. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!