Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 napos fiacskám csuklására...

5 napos fiacskám csuklására (szoptatás után) szeretnék tanácsot kérni . Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. febr. 4. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Én egy kiskanál citromlevet szoktam megitatni vele. Sógornőm viszont nem szokott vele foglalkozni, ő azt mondta,majd elmúlik.

Engem viszont nagyon zavart, és szerintem a babámnak sem esett jól. A citromlétől baja nem lesz, savat meg még ilyen pici korban nem csinál. Annó anyáink is így vették el a mi csuklásunkat.

Lehet, hogy most páran lepontoztok, de a kisfiam makk egészséges. Most leszünk 7 hónaposak.

2009. febr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

A kislányom 2 hetes és minden evés után csuklik.....

Én visszateszem cicire úgy álltalában elmúlik....ha nem, hát hagyom h magától megszűnjön.

Boldog babázást

2009. febr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Kinövik.És szerintem ne adj neki citromlevet.Egy ilyen kicsi babának igenis árt.Citrusokat csak egyéves kortól adhatunk.Egyébként régen azt is gondolták, hogy a Föld lapos.:)
2009. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A babát nem zavarja, hogy csuklik. Ha zavarja, úgyis elkezd sírni, és a sírástól abbamarad.

Én hagyom csuklani a babámat. Citromlevet szerintem se adj neki 5 naposan.

2009. febr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2009. febr. 4. 09:46
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Hát nekem Dr. Mészáros József (gyerekorvos, AEK) mondta, hogy igenis adhatok 1-2 csepp citromlevet csuklásra. 5 hetes volt a babám mikor ezt ajánlotta. Na most én is le leszek pontozva mint az első válaszoló. :D
2009. febr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért csuklik evés után mert a pocak tele hamival nyomja a rekeszizmot. Kicsit paradox ilyenkor még megitatni, hisz akkor még jobban nyomja, de nekünk bevált. Szoptasd meg még kicsit, vagy adj pár korty vizet. A citromlével meg az a gond, hogy allergiás lehet rá. Gondolom annyit nem adsz neki, hogy az emésztését megzavarja, csak pár cseppről lenne szó. Az a pár csepp is elég az allergiához, szóval ha már adtál neki és nem volt baja, akkor adhatsz legközelebb is, ha meg még nem ekkor figyeld a babódat ha kapna citromlevet. Én úgy tudom, hogy a citrus allergia ritka. Én is adtam anno a babámnak. Most ha tehetem hagyom csuklani- nevetés után csuklik.:)
2009. febr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönjük (Apa vagyok) Anya megszopiztatta és láss csodát elmúlt! Annyira csodálatosak vagytok Ti ANYUKÁK! Mi férfiak meg...csak főt hajthatunk előttetek!!! Egyébként az Ákosunk 50-60-at szopizik. Nem sok kicsit?! Bár 4kg-os a kislegény.
2009. febr. 4. 10:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Anyatejből annyit eszik amennyit akar, ő tudja mi a jó neki, ha a többi babához képest kérdezed: nem sok, van aki ebben a korba még többet eszik, szerintem ez a mennyiség kb átlagos. Jó babázást nektek!
2009. febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!