Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok hozzá...

Hogyan szoktattátok hozzá nagyobb babátokat, hogy megegye a darabos ételt? Mennyi idő volt, amíg rendes adagot megevett belőle?

Figyelt kérdés
9,5 hónapos és még pépesen (turmixolva) eszi az ételeket. Próbálgattam, hogy a pépes ételben hagytam meg egy evőkanálnyi darabosat, de az összes darabot kiköpte, sőt a pépesben is megrengett a bizalma... Félek, hogy ha így folytatjuk, nem eszi meg a pépeset sem, mert "fél", hogy darabok vannak benne. Ti hogy csináltátok? Mennyi idő volt, míg megette? És a fő kérdés: amíg nem ette meg darabosan, addig mit adtatok hogy jóllakjon? (Pépeset?)
2009. febr. 4. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én babám 10hónapos és csak két foga van,de nagyon változó mikor fogadják el,az enyém rendszerint fullákolt aztán nem eröltettem egy ideig,amivel talán rátudtam venni a darabosra ha a babánt vagy a sajtot a kezemmel pici falatkába adtam,most már megeszi a darabost is de még nem pakoltam el a mixert.Nekem azt tanácsolták ne erőltessem,volt akinél vissza fele sült el a dolog és annyira megmakacsolta magát, hogy bölcsisen is a pépest volt hajlandó megenni.
2009. febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Utolsóra nem válaszoltam,tehát mindent amit főztem neki ill.magunknak leturmixoltam,és azt ette.Reggel este meg táp.
2009. febr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A keresztfiammal ugyanez volt a helyzet.

A sógornőm úgy csinálta, hogy alapból pépeset adott neki enni(amit ők ettek csak turmixolva), de a gyerek ott volt, mikor ők is ettek az asztalnál, és mindig kikészített neki valami kis darabokat, lehetőleg többfélét, színeset.

pl: borsót, répakarikákat, krumplit stb, és hagyta, hogy fogdossa meg turkáljon benne. ÉS mivel a gyerek látta hogy a felnőttek is ezt eszik jóízűen, ezért persze ő is kipróbálta. Eleinte sokat kiköpdösött, de aztán rájött hogy ez sokkal jobb móka mint a trutyikat szürcsölni.

2009. febr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igaz, az én picurkám még csak 7 hónapos lesz, de már próbálgattam vele a pépeset.Én úgy szoktatom, hogy adok a kezébe banánt egy gerezd narancsot és hadd csámcsogjon rajta.Odafigyelek persze, hogy ne harapjon nagyot belőle, de nagyon élvezi.Ti már "nassolhattok" kifli csücsköt is, az is nagyon jó gyakorlási lehetőség.
2009. febr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kislányom 8 hónapos koráig pépeset kapott enni, majd egy héttel később vettünk korának megfelelő kaját abba pedig már darabos van és megeszi semmi baja sincs, igaz van már 4 foga és már előtte is utánozta a rágást, ha látta, hogy mi rágcsálunk valamit!

Próbáld ki azokat a bolti kajcsikat, hátha az másképpen van elkészítve, egy próbát megér!

Boldog babázást kíván 8 hónapos anyuka!

2009. febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor nekem szerencsém van,amikor 8 hós lett-már majdnem 9-babakekszet adtam neki,h mit szól hozzá.Boldog arccal elcsócsálta(2 foga van alul).Másnap darabos kajával is kínáltam(üveges bébiételt eszik)és öklendezés,grimaszolás nélkül elfogadta...na,azóta ha én főzök csak villával töröm össze,üvegesből csak darabosat veszek,és a banánt,babakekszet egy az egyben a kezébe adom.Pépesen uazt ette,mint darabos formában,persze az életkornak megfelelő hozzávalókból.Pár nap kellett a kis gyomrának,amíg átállt,mert az első pár napban "visszaköszönt"a kaiban a
2009. febr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs,véletlen elküldtem(előző vok),szóval visszaköszönt a kakiban az aznap evett kaja darabos formában(gondolom nem rágta meg)Ma már ez a dolog is a múlté.2 gyerekes anyuka
2009. febr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!