Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babám ütöget, csipked....

1 éves babám ütöget, csipked. Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon is tudja hogy rosszat csinál és hogy ez nekünk nem esik jól, de nem törődik vele. Ha rászólok határozottan hogy NEM! akkor is tovább csinálja!


Hogy értettétek meg babátokkal hogy ezt nem szabad ?

Nektek is csinálta ezt a babátok ilyen korban ?


2011. jan. 24. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem 2éves kislányom ö is jönne és megütne ha rá szolok ,

de néha csak jön és meg harap ok nélkül :)

ha rá szolok még ö van megsértődve akkor elkezd sírni mintha halálosan elvertem volna .

2011. jan. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen már nem, de 10-11 hónaposan nagyonis csinálta.

Én nem erőszakoskodtam vele, hanem szomorúan ránéztem, és mondtam hogy ne csinálja mert ez anyának/apának/akárkinek fáj.

Megfogtam a kezét (napjában kétszázszor), megsimogattam vele a saját arcát, aztán az enyémet, mondtam neki hogy simogatni, cirógatni kell mindenkit. Sokszor mondtuk neki a 'Ciróka-maróka, mit főztél ....ka' kezdetű mondókát.


Nehezen, de leszokott róla.

2011. jan. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én rászólok, hogy nem szabad, csak helyte. Amikor meg el is szomorodom, akkor megpuszil :). 1 éves kislány
2011. jan. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én babám is csinálta (csinálja), most 11 hónapos és kb. 3 hónapja kezdte. Én is megfogom a kezét, elmondom neki, hogy "nem szabad! csúnya dolog!" és mutatom neki, hogy simikézni kell (hej te, hej te). Nálunk a csípkedés mellett a hajcibálás is gyakran előfordul, ilyenkor szintén elmondom, hogy nem szabad cibálni, mert fáj és mutatom neki, hogy simogatni kell. Mostanra a csípkedés szinte teljesen megszűnt, és egyre kevesebbszer ráncigálja most már a hajunkat. Nem rosszindulatból csinálják a kis babák ezeket, ezért türelmesnek kell lenni és kitartóan mutatni a JÓ PÉLDÁT helyette.
2011. jan. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!