Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkázási technikai kérdésem...

Pelenkázási technikai kérdésem: elég sokszor lepisil vagy kakil kisfiam pelenkázás közben, te ezt hogy véded ki?

Figyelt kérdés

kezdő vagyok, bocs a buta kérdésért. szóval leveszem a teli pelust és egyből tegyem alá az újat, vagy a telit hagyjam még alatta amíg tisztogatom a fenekét?

és a textilpelenkára szoktál még tenni valamit, ha véletlenül mégis pisi vagy kaki baleset történik?


2011. jan. 24. 13:00
 1/8 anonim válasza:
a telit hagyd alatta, míg tölrlöd a popsiját.
2011. jan. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Várj egy kicsit több időt az etetés után, hogy ne pont pelenkázáskor pisiljen vagy kakiljon. Érdemesebb a pelust addig rajta hagyni, amíg tisztítod a babádat, s ha akkor történik "baleset", akkor a régi pelusba tudja intézni a dolgát. (Gyorsan kihajtod addig a pelust.) Az újat csak akkor tedd alá, amikor már rögtön fel is adod rá, vagyis miután teljesen letisztítottad és bekrémezted. Nálam bejött az, hogy tovább vártam etetés után, akkor már nem pelenkázáskor történtek ilyen esetek, hanem a pelusba. :)
2011. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom még nagyon pici a babád, olyankor van ez az időszak (kislányokkal is :o)

Tehetsz alá pelenkázó alátétet (ez attól is függ, hogy min pelenkázol, és ha mellé megy, mi lesz olyan...)


Én úgy vettem észre, hogy a hideg levegő miatt pisilnek, esetleg intenzív lábmozgatás hatására kakilnak. (olyan picik a belek, hogy ha feltolod a lábát, akkor kijön alul a tartalom...)


Ezért én kicsomagoláskor mindig vártam egy picit, és még nem vettem le a régi pelust, illetve nem pelusoztam közvetlenül etetés után.


Jó babázást!

(Mindenki kezdő egyszer, és a haladókat is éri baleset :o)

2011. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. jan. 24. 13:09
 5/8 anonim ***** válasza:

én is jártam úgy, hogy lepisilt és lekakilt a lányom. ha kaki van, akkor az van alatta, amíg szépen kitörlöm, persze nem akkor, amikor nyakig kakis..., gyors mozdulatokkal történik a törlés, a teli peleka felső részét ráhajtom az alsó részre, majd törlök, rádobom a törlőkendőt, kiveszem, és nem csomagolgatom, hanem gyorsan aláteszem a tisztát, tehát a popsikenőcsöt már akkor kenem, amikor a tiszta van alatta. fiú esetében, mivel felfelé pisil, érdemes a tiszta pelenka felső részét ráhajtani addig, amíg a kenőcs tetejét lecsavarod, vagy éppen félrenézel, mert egy pillanat alatt megtörténik a baleset:-)

a textil pelus alá szerintem nem kell semmi, illetve nem tudom, hogy van-e pelenkázód, azon van-e olyan felfújhatós, műanyagborítású feltét. illetve lehet kapni olyat is, amit nem kell felfújni, hanem úgy árulják, de én az IKEA-ban vettem a pelenkázóra való műanyagot, annak kettesével vannak lehúzható és mosható puha huzatai, így ha baleset van, meg egyébként is időszakonként lecserélem.

ha ilyened nincs, és nem is akarsz, egy egyszerű gumis lepedő is megteszi, amit aláraksz, így nem ázik az ágy, ahol tisztába teszed.

2011. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

:)

mikor leveszem a pelust csak félbehajtom, így van alatta pelus de nem a piszkos fel :) szépen megtisztítom a fenekét majd kidobom a pelust és kapja a tisztát.

pelenkázón volt alátét és azon textilpelus.

2011. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk van "pisifelfogó" szinte mindig bekészítve :-DDDD kisfiú és szanaszét tud pisilni :-D de legalább szűkülete tuti nincs, mert akár egy méterre is visz a locsolócső :-) a felfogó pedig egy textilpelus, ami már használtabb (pl feje alól vagy a kicsöpögő tejet fogta fel ekőtte és megszáradt, stb.) amúgy az új pelust előte kihajtogatjuk, hogy csak alá kelljen tenni, a popsikrém és a törlőkendő teteje nyitva, mielőtt lekerül a régi pelus. a régi felső része az alsóra van hajtva, de a kis kalimpálóművész így is képes kakis lenni sarokügyileg :-D
2011. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ne állj vele szemben, hanem fektesd oldalt, átlós helyzetben a pelenkázón.
2011. jan. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!