Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második (v. Többedik) babátok...

Második (v. Többedik) babátok születése előtt egyértelműbbek voltak a szülés megindulásának jelei?

Figyelt kérdés
Mikor a kislányomat vártam, egyik este hőemelkedésem lett és rettenetesen fájt a derekam. Kicsit meleg vízben fürdőztem, és elmúlt a fájdalom. Éjjel viszont egyértelműen jelentkeztek a szülési fájdalmak, reggelre meg is volt a kicsi. Szóval utólag belegondolva szerintem volt összefüggés az esti tünetek és a konkrét esemény között. Most arra vagyok kíváncsi, hogy vajon a második gyerkőc születését megelőzően vajon lesznek-e olyan tünetek, amiből bizton tudni fogom: hamarosan megindul? Nektek milyen tapasztalataitok vannak?
2011. jan. 24. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, én már jobban tudtam hogy mire számíthatok. (az elsőnél nem is volt semmilyen fájásom az elején pedig megrepedt a burok csak nagyon felül, majdnem elzavartak)


De a szülésznő azt mondta több a "vaklárma" a második gyereknél, viszont tapasztalata szerint gyorsabban bujnak ki, ezért jobb félni mint megijedni... Mikorra várod?

2011. jan. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az eslő nem idult meg magától, 6 nap után indították, másodikat meg a kiírt napon.

De egyiknél sem voltak még jóslófájásaim sem, semmi előjel.

2011. jan. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

El kell, hogy keserítselek, mert én az első gyerekemmel fokozatosan, már hetekkel korábban éreztem, hogy fá a derekam, és egyre erőteljesebben jöttek a jelek, a végén (utolsó 1-2 napon) már szinte szenvedtem. És szülés előtt biztosan tudtam, hogy holnap szülni fogok, mondtam is mindenkinek, de nem hitték el,hogy ennyire biztos vagyok benne, hisz ez az első gyerek volt.

Másodikkal semmit nem éreztem még kicsi fájdalmat sem, egyszerűen, utolsó pillanatig még egy kis fájásom sem volt (pedig vártam, hogy na,mikor érzem meg azokat a jeleket, de semmi). Aztán végül szombaton este 10-kor elkezdtem érezni a fájásokat, éjfélre bementem a kórházba, és 2-re már meg is született a kislányom. S

2011. jan. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elsőnél egyértelmű volt, beindultak jó erős fájások éjjel és reggelre megszületett.

A másodiknál hetek óta tágulgattam, igazából a szülés napján SE éreztem úgy semmi konkrétat. Aznap 14 kor mondtam a férjemnek hogy szerintem menjünk be a kórházba, bár úgyis vaklárma és majd jól körberöhögnek hogy második baba és nem tudok különbséget tenni a szülés meg a jóslók között:)

Bementünk, 4 ujjnyi voltam addigra (és nem fájt semmim...) és másfél óra múlva a kezemben volt a 4 kilós lányom :)

Úgyhogy én ellenpélda vagyok.

2011. jan. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:) Olyan jó olvasni ezeket a történeteket! :) Egyébként február közepére várom a kicsit. És nagyon izgulok! :)
2011. jan. 25. 13:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is február közepére vagyok kiírva:-) Én is kicsit tartok most, mert az elsővel a magzatvize folyt el és mentünk is a kórházba előtte jóslófájásaim sem voltak. Most pedig már egyre gyakrabban vannak fájásaim, de mindig lepihenek és egy idő után csökkennek majd el is múlnak. Én is ettől félek, hogy nem fogom tudni, ha fájásokkal indul be a szülés , hogy mikor induljunk el. + még az, hogy az első szülésem is 2 óra alatt megvolt, és mindenhol azt olvasom, hogy általában a második még gyorsabb. Szurkolok neked is!
2011. jan. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, nemtudom olvasod e még, eszembe jutott hogy a doki azt mondta hogyha pihenésre elmúlik akkor az még nem AZ. Ha meleg fürdőt veszek és erősődni kezd tőle, na akkor már mehetek.
2011. jan. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!