Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etetőszékben játszani akar...

Etetőszékben játszani akar evés közben, baj, ha engedek neki?

Figyelt kérdés
10 hós babámmal kezdetben nagyon jól ment az evés, szépen megette a főzelékeket, miközben beszéltem, énekelgettem neki. Mostanában viszont evés közben mindenre mutogat, kezébe kér ezt azt, adok másik kanalat, egy ideig leköti és szépen nyitja a száját, aztán eldobálja és más dolgokat kér, hütőmágnes, flakon stb. ,amit lát. Próbáltam már, hogy nem adok a keze ügyébe semmit, de akkor erőteljesen sír és lőttek az evésnek. Mindig vmi újat szeretne. Zenét is hallgatnk közben, az is leköti, de csak rövid ideig. Kezdetben 15-20 perc alatt megettük a főziket, most már 3/4 óra is olykor, mert minden más érdekli, tartja a szájában a főzit, nem nyeli le, csak ha rászólok. Ezt is játéknak veszi.Kínlódás így, szinte könyörgök, hogy rám figyeljen. Amúgy jóevő, nem ez a gond, csak folyamatos foglalkozást igényel, játékot. Lehet elrontottam ezzel, hogy engedtem és rossz szokást alakítottam ki az evésnél? Mi a véleményetek? Tanácsok?
2011. jan. 26. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam meg mesekönyvet nézeget evés közben. De legalább eszik.
2011. jan. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban elrontottad. Evés közben nincs játék. Ha nem eszik,akkor vidd el az asztaltól,és a következő evésig ne kapjon semmit. Még nasit sem. Eleinte lehet,hogy hisztizik majd,de rövidesen tudomásul veszi a rendet. Ha engeded játszani.akkor csak rosszabb lesz a helyzet.
2011. jan. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem baj. Én nem hagynám és nem is hagytam a gyerekeimnek. Ha már nem eszik, vedd inkább ki az etetőszékből. Tanulja meg azt, hogy az asztalnál eszünk és nem játszunk! Ha éhes, enni fog!!! Ha pedig játszik, valószínűleg már nem éhes. 3 gyerekes anyuka
2011. jan. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dehogy baj! Hisz nem katonákat nevelünk. A gyerek hadd legyen egy picit még gyerek, nem csak azt kell folyton hallania, hogy 'nem szabad', 'így nem jó', stb. Nyugodtan játszhat.
2011. jan. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Most még nem baj! Hagyd nyugodtan. Amikor már nagyobb lesz és "értelemmel bír" - ezt úgy értem hogy el lehet neki magyarázni dolgokat mert megérti - akkor majd szépen leszoktatpd róla, úgy, hogy elmondod neki kedvesen hogy már nagyfiú/nagylány vagy és evés közben enni kell, látod anya sem játszik evés közben.


Ne aggódj, ha a nevelést akkor kezded amikor már az okár is érti nem csak magát a tiltást, bőven jó lesz :)

2011. jan. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eléggé megoszlanak a vélemények.:)) Napközben is sokat ül benne, mikor főzök, nem tdok járókát a konyhába tenni, így akkor is játszik ezzel-azzal. A keménytáblás mesekönyv tegnap nekem is bevált, a tálcájára tettem, meséltem neki, hogy mit lát rajta, nézegette, és végre nem nyüszögött kül.tárgyakért,amit a konyhában lát, hanem szépen nyugodtan megette a vacsoráját. Én is azt hiszem, hogy idővel megértethetem vele, főleg, ha majd önállóan csipeget, kanalaz, akkor talán az fogja lekötni. Nem akarom siratni, még a végén elmegy a kedve az evéstől, hallottam már olyat, hogy van gyerek, aki meglátja az etetőszéket már üvölt, és "utál" beleülni. Nem akarom ez érni el nála.
2011. jan. 26. 12:04
 7/8 anonim ***** válasza:
11.45. vagyok, szerintem igazad van, én is hallottam olyanról! Fontos hogy nem szabad megutáltatni a gyerekekkel olyan dolgokat amiket később majd szabályok szerint kell csinálnia, és magukat a szabályokat akkor tudjuk csak megértetni velük szerintem amikor már el tudjuk magyarázni. egy kicsi babának még maximum szokást lehet megtanítani, de nem mindegyik fogékony rá, hiszen nem egyformák, és ez fontos!
2011. jan. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én kezdettől fogva tartottam magam ahhoz az alapelvhez, hogy evés közben nem játszunk, játék közben nem eszünk. Amikor az etetőszékben van és evésidő van, akkor minden játékot elpakolok a látóteréből, csak mi ketten vagyunk, és a kaja. Ha el kell bolondítani, hogy kinyissa a száját, arra ott vagyok én: énekelek neki, kázom, de ennyi a maximum. Ha nem eszik így se, akkor belátom, hogy nem éhes, és nem erőltetem.


Előfordul, hogy nem evésidőben teszem az etetőszékbe, amikor pl dolgom van a konyhában, vagy családi étkezés van, de a fiam épp nem éhes. Ilyenkor kaphat játékokat is. 10 hónapos múlt egyébként.

2011. jan. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!