Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha felébred éjjel a babád, és...

Ha felébred éjjel a babád, és esetleg órákig nem alszik vissza, mit csinálsz vele?

Figyelt kérdés
15 hónapos kisfiam néha van, hogy felébred, mint aki kialudta magát, és előfordult, hogy 2 órán keresztül nem tudtam visszaaltatni. Ilyenkor menne játszani, de persze nem engedem, csak fogom az ölemben az ágyon, dúdolok neki és várom, hogy elaludjon. Kiságyban ilyenkor nem marad el, ha magam mellé fektetem, rögtön felkel, nem tudja, hogy aludni kéne, mert sosem aludtunk együtt. Szóval csak így üldögélni órákon át elég fárasztó és bosszantó, de nem tudok mást csinálni. Nálatok van ilyen?
2011. jan. 26. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
én beleraknám a kiságyba és kimennék, pár perc hiszti után szerintem elaludna.
2011. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

14:51

Vagy nem...

Én is ugyan ezt csinálom, szerintem ki kell bekkelni.

Mennyi idős? Nem alszik túl sokat napközben? Nem cserélődött fel neki a nappal és az éjszaka?

2011. jan. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Van....


19 hónapos a lányom. Kicsi korától átaludta az éjszakákat, álombaba volt ebből a szempontból. De az utóbbi 2-3 hétben valami oknál fogva minden éjjel éjfél és 1 óra között megébred.


Melléfekszem (nem rácsosban alszik már) és dúdolok neki. Nem akar kiszállni vagy játszani, csak simogatja a kezem és bújik. Nem tudom miért van, talán valami ugrás megint. :( Én is csak reménykedem, hogy túllesünk rajta.


Reggel fél 6-kor kelek, mert akkor meg követeli a kakaót-tejet mikor mit adok neki...így fárasztó egy kicsit.

2011. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én semmit nem csinálok. mert ő olyankor hanyatt fekszik, dumál, kalimpál, játszik a cumijával. Ha bemegyek hozzá, azonnal felugrik. Ha nem, akkor szépen visszaalszik. Eddig a leghosszabb fentléte, 4 óra hossza volt.
2011. jan. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
én befektetem ilyenkor magunk mellé. Ilyenkor ált visszaalszik. Ha nem akkor egy ideig szenvedek vele ágyban aztán mondom neki, hogy akkor maradhat, ha szépen alszik. Ez nem szokott beválni, mert ugyanúgy nem akar aludni, így aztán visszateszem az ágyába és kijövök a szobából. Ilyenkor max 2 percet sír, aztán visszaalszik. Szerencsére ez elég ritka nálunk, havonta max 1szer fordul elő, de pont tegnap volt egy ilyen. Én a frontra meg a hóesésre fogom.
2011. jan. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk heti 1-2 alkalommal előfordul ilyen. 20 hónapos kislány.

Mi ilyenkor olvasunk egy kis mesét, csendben lehet játszani, majd vissza az ágyunkba, ott lassan elalszik. De ezek az ébrenlétek általában 2 órásak. :(

A lányom nem aludna vissza a kiságyában, az biztos. Meg sem kísérlem berakni és sírni hagyni.

2011. jan. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Az én kislányom tegnap pont ezt csinálta. Egyébként jó alvó, de az utóbbi időben éjfél körül felébred, akármit csinálok nem segít, csak sír. Ha felveszem, megnyugtatom, akkor meg játszani akar, nem engedem, visszarakom a kiságyba, és újra torka szakadtából vigasztalhatatlanul sír. Nem jó neki se a cumi, se a cumisüveg, se a cici. Tegnap este 2 és fél órát " harcoltunk ". Próbáltam hagyni hogy sírjon, mert már nem tudtam mit csinálni vele, de nagyon kitartó. Én is örülnék valami jó tippnek, hogyan lehet ezt kezelni, mert nagyon kiborító.

11 hónapos kislány

2011. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem túl gyakran van ez, és nincs összefüggésben a nappali alvásával, esetleg a fogát érzi ilyenkor jobban. Én ordítani nem tudom hagyni, és szerintem el sem aludna, hiszen nem álmos. Végülis ha belegondolok, velem is előforul, hogy csak forgolódok az ágyban és nem tudok aludni, miért ne lehetne ez egy gyerekkel is? Csak én nem szólok senkinek, hogy üljön mellém és dúdoljon:)
2011. jan. 26. 15:07
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát így hogy olvasom a válaszokat, valami lehet a levegőben.Nekem 2 és fél éves a kisfiam és 2hete ős sajnos minden áldott nap fent van éjjel.Nem hagyom aludni napközben mégis fent van.Ő nem hogy felkel, el sem alszik 1ig 2ig. Tegnap kilenckor elaludt, de éjfélkor már fent is volt egészen 3ig.

Nem tudok vele mit csinálni.Ha ráparancsolunk hogy aludjon, akkor sem alszik, ha úgy csinálunk mintha mi aludnánk, akkor is ugrál rajtunk.

2011. jan. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én ugyanazt csinálom a 14 hónaposommal, mint te. Ha nem veszem ki a kiságyból ordít (nem 1-2 percig :), ha magam mellé veszem nem alszik, mert mi sem szoktunk együtt aludni. Fogom az ölemben, ő meg nem alszik :( Én sem tudom rá a megoldást.
2011. jan. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!