Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok és merre mentek...

Mit csináltok és merre mentek 10-11hós babátokkal? Miket csinál, nem menés, vagy mászásra gondolok, hanm táncol, "beszél", tapsol-e?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Magyon változó. Nekem ikreim vannak és a lányom már tapsolt, zenére rázta a pipsiját, a fiam pedig gagyogott, nézelődőtt. A fiam most 21 hósan se nagyon tapsol, táncol. Beszélni a lányom most kezd talán tudatosan szavakat mondani, a fiam meg egyedül autózik, épít egész nap.
2011. jan. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11 hósan még nem tapsolt, pedig sokszor mutattam neki. Ha mondtuk neki h tánci tánci akkor rázta a popsiját. Játékokat kirámol a tárolókból.
2011. jan. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11 hónapos kislányom van. Ha neki tetsző zenét, énekszót hall, pogózik:), táncol, időnként tapsol. Kérésre-néha kérés nélkül: integet és puszit küld. Ha jó kedve van, kérésre puszit ad, megsimít, "hejtézik".Nem mondja hogy apa, anya, stb, de énekel, 'babanyelven'. :)
2011. jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sokat hintázunk és már mondja hogy híta,és ugy a maga nyelvén énekli hinta-palinta:).Tapsol,integet(7 hós kora óta),mondja hogy te ha vmit odaad(tessék),és kö(köszönöm),hihetetlen.A fiam ilyenkor meg az állatok hangját próbálgatta utánozni.lánykám is rugózik,ha tetszik a zene neki.A sudokrémre ügyesen rakja a tetejét és imád ki-be pakolni dobozokból,edényeket egybe rakni.Meg sajnos imádja a kaját ledobálni az etetőszékből.10 és fél hós csajszi.
2011. jan. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10 és fél hós baba még mindig:a labdát is imádja,egész ügyesen dobja.Persze biztos az is közrejátszik,hogy látja bátyótól(3,5 éves):).
2011. jan. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mivel hideg van, és elég sok a beteg az ismerettségi körben, most kicsit beszorultunk a lakásba, de azért megyünk levegőzni, keressük a kutyákat az utcán és a babákat, nagyon odavan értük.

Egyébként amíg nem volt ennyi taknyos gyerek, akkor vagy hozzánk jöttek, vagy mi mentünk a barátnőimhez, akiknek szintén vannak gyerekeik, kijárunk a testvéremékhez, akik a város szélén laknak, ott van kutya, macska, vagy decemberben (akkor volt a lányom 11 hós) a városközpontban lófráltunk, a fényeket néztük, meg a plázában a nagy Karácsonyfát.

Máshová nem jártunk és nem járunk.

2011. jan. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

9.-én lesz 11 hós a lányom. Mondja hogy Hámpa-lámpa és mutatja is, bárhol vagyunk kiszurja. Mondja még Apa, Pápá és integet hozzá ha valaki megy el tölünk. (legtöbbször ezt a két szót együtt használja mert apa sokat dolgozik és mikor kereste akkor mondtuk, hogy apa pápá nincs itthon. Azóta tudja apa pápá) Ha éhes akkor mondja hogy mam-mam. Most megtanulta a baba szót is. Multkor a tescoban voltunk játékokat nézegettem. és arra figyeltem, hogy nagyon mondja hogy baba baba, hát ott volt az egyik polcon egy baba (1db összesen) azt mutatta, mutatja is a dolgokat. Annyira megörültem neki, (hogy tényleg érti mit takar a szó nem csak az itthoni babához köti), hogy megvettem. Azóta is kedvence. Tapsol, ha kérjük, vagy valami tetszik neki. Ha valamit nem talál (kérjük hogy keresse meg) akkor felrakja mindkét kezét felfelé fordított tenyérre. Ha mondom neki, hogy tente, akkor lerakja a fejét egy picit. A nem szóra rázza a fejét. Múltkor talált egy 20 ft-ost kértem, hogy adja oda, hát rázta a fejét nagyon, alig tudtam elvenni tőle. Tehát tudja is mit jelent. És ha kérem ami nála van általában odaadja. Tudja mi az a labda. Időnként próbálja is kimondani, de nagyon nem sikerül még neki.

Egyébként babauszásra járunk 3 hónapos kora óta és imádja, ha nem megyünk valamiért látszik hogy nagyon hiányzik neki. Dobózából nagyon szeret kipakolni. Bepakolni még nem tud. Imádja összerombolni a tornyot amit neki építünk. És tudja, ha rosszat csinál! De azért is csinálja. De ha meghallja hogy elindulok felé, akkor eliszkol. Tegnap vasaltam és itt volt unokatesom, hogy figyeljen rá, nehogy felboritsa a deszkát. Hát mindig jött a deszkához mikor úgy érezte nem figyelünk. Amikor meghallota hogy felállt unokatesom akkor gyorsított, hogy hátha odaér előbb. Néha megdöbbenek, hogy mennyi esze van már most! Egyébként mostanában egyfolytában dumál, be nem áll a szája. Persze nagyrészt még haladzsa az egész, de azért jól elbeszélgetünk.

A te babád?

2011. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!