Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyévesem felébred éjszaka és...

Egyévesem felébred éjszaka és nyöszörög, sír, ha testhelyzetet vált. Ez normális?

Figyelt kérdés
Eddig úgy aludt, mint a tej, háton, kicsi korától háton aludt. Pár hete csak hason vagy féloldalasan hajlandó aludni, viszont ha testhelyzetet vált, forgolódik éjszaka, maga alá húzza a térdét, az ágy egyik feléből a másikba borul, beveri a fejét a kiságyba, beleakad a hálózsákba, ráfekszik a takaróra, felébred, sír, és így én sem, ő sem alszik egész vagy fél éjszaka. Sokszor percekig simogatom a hátát, mire elszenderül. Éjszaka 5-8 alkalommal kelek mellé. Ez normális dolog, vagy valami alvászavar? Mit lehet ezzel kezdeni?
2011. jan. 28. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez normális, sajnos. Amikor a baba aktívabb lesz, éjjel felébred a saját mozgására. Én szerencsésebb vagyok, a fiam nagyon könnyen visszaalszik, de nekem is kelnem kell hozzá éjjelente 3x-4x emiatt.
2011. jan. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi. Mennyi idős a babád?
2011. jan. 28. 19:44
 3/8 A kérdező kommentje:
és mióta tart ez az áldatlan állapot?
2011. jan. 28. 19:44
 4/8 anonim ***** válasza:
10 hónapos, és amióta forog, ez van.
2011. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kíváncsi vagyok, mit írnak mások. Nekem is fiam van, azt hallottam, hogy főleg fiúknál áll fenn ez a probléma.
2011. jan. 28. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


nekem 5 hós a kiscsajom, kb. 2-3 hete forog, és azóta nekem is többször felébred éjjel, mert ahogy álmában is forogni akar:-DDD, beleakad saját kezébe. vagy pl. oldalt akar aludni, de a felül lévő kezét állandóan a levegőben tartja, és ahogy aludna el, és megy le a keze, felébred rá...szuper...

Jó kilátások, hogy még 1 évesen is csinálják...:-(

2011. jan. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 hét múlva lesz egy éves. E héten hétfőn állt fel először. Azóta borzalmasak az éjszakáink. Eddig a tegnap éjszaka volt a legdurvább. Fél 3-kor sikerült elaltatni úgy, hogy ne ébredjen azonnal fel ahogy leteszem. 4-kor megint fel kellett hozzá kelni, 6-kor cicizett, fél 8-kor apja vigasztalta, 9-ig elnyöszörgött.

Eddig 9-9:30-ig aludt a hajnali cicizés után, de lassan egy hete szinte folyamatosan fenn van éjszaka. Ha nem is kell hozzá odamennem, de hallom ahogy nyöszörög, forgolódik. Már ő is nagyon fáradt szerintem, mert napközben is kezd nyűgöske lenni. Rólam nem is beszélve... Ráadásul őt nem elég simogatni, mert akkor még jobban rázendít...

A védőnőnk azt mondta, hogy valószínű a mozgásfejlődés miatt alszik nyugtalanul. Azt is mondta, hogy lehet, hogy 2 hét alatt elmúlik, lehet, hogy tovább fog tartani.

2011. jan. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem kislányom van, 9 hónaposan kezdődött, márciusban lesz 2 éves, de még mindig ez van. 1 kezemen meg tudom számolni, hányszor aludta át az éjszakát, de akkor is forgolódott közben, csak nem ébredt fel rá. Én igen:) Mostanába is van, hogy felül, aztán eldől a másik irányba. Mondjuk azért 8-szor nem ébred, de 3-4-szer biztos. Én is várom már mikor múlik el, sajnos jó tanácsot nem tudok adni. Kitartás!
2011. jan. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!