Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meglilulhat a baba ínye...

Meglilulhat a baba ínye közvetlenül a fog kibújása előtt?

Figyelt kérdés

Bal alsó 4-es fogacskáról van szó. Valójában egyszerre jön mind a négy 4-es foga a kisfiamnak. A többi rendben is van, de ma megláttam ebéd közben, hogy a bal alsó 4-esnél az íny lila. Nem az egész, csak a felső része. Találkoztatok már ilyennel? Lehet, hogy a fogacska megsértett egy hajszáleret? (Azért gondoltam, mert egyszer röplabda ütésétől volt ilyen lilás folt a kezemen, amikor egy kisebb véna eldurrant.)


Egyébként nem tűnik gyulladtnak, ugyanolyan tapintásra, mint normálisan, vagyis kemény, érezhető benne a fogacska. És a kisfiam is ugyanúgy rág, gyötri a rágókákat, az ujját, úgy látom nem fáj neki.


Ti találkoztatok már ilyennel?


2011. jan. 31. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanez van, csak a felső 4-essel. A dokinéni azt mondta, hogy jön a foga és megüthette. Kb. két hete tényleg beütötte véletlenül a felső fogát....

Egyébként meg én is olvastam itt ezt a hajszáleres dolgot.

2011. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a kisfiamnak is volt lila amikor törte át az ínyét. Sőt, volt hogy vérzett is szegénynek:-(

Úgyhogy ne aggódj, ez normális:-)

2011. jan. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiamnak is mos jön a negyedik négyes foga, a bal felső. Szintén lila az ínye, olyan vérömlenyes. Sajna ez természetes. És bár csúnya nagyon, de nem tudsz vele csinálni semmit. Majd ha kibújik a fogacska, elmúlik.
2011. jan. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon megnyugtattatok!

Az a lényeg, hogy ez természetes és nincs gond! Csak nekem mindig is olyan problémásak voltak a fogaim, ezért kicsit talán jobban aggódok a kelleténél, ha a fogairól van szó. Remélem, az apukája erős fogait örökölte.

Még egyszer köszi!

2011. jan. 31. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!