Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan oldja meg a reggeli...

Ki hogyan oldja meg a reggeli első etetést tápszeres babánál?

Figyelt kérdés
Eddig tudtam még reggel 1-szer szoptatni,2 napja sajnos már nem elég. Ilyenkor még jót aludtunk, most meg nagyon sir amig elkészitem a tápszert reggel. Hogy kell totál álmosan gyorsnak lenni?
2009. febr. 7. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Előre felforralt vízzel csinálom, gázon gyorsan langyosra melegítem, összekutyulom, és berohanok a gyerekhez. Mást nem tudok én sem.

Max a szájába dugom a cumit addig.

2009. febr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A te babadnal vannak az ebredezesi stadiumnak elojelei?

Ha igen, akkor azokra alapozz. Az en fiam ebredes elott 5-10 perccel mar nyujtozkodik, mekeg, a popojat nyomkodja az eg fele es igen furcsa hangokat hallat. Ezekre mar ugrok, mert ha ilyenkor cumit kap es megsimogatom, akkor meg epp van nehany percem, hogy elkeszitsem a kajajat, ha magara hagyom, akkor viszont egy percen belul kipattannak a szemei es jon is az ehes siras.

En vizforralot hasznalok, kb egy perc alatt felforralja a vizet, bekeverem a tapot, hideg vizbe allitom es meg kicserelem a pelust, amig a baba meg felallomban van. Ilyenkor oltoztetem is nappali szerelesbe, mire keszen vagyunk, addigra a tapszer is megfelelo homersekletu.

Menni fog ez neked is, csak bele kell lendulni. Igaz, hogy lampat sohasem kapcsolok a konyhaba es neha meg annyira ossze vannak nove a szemeim az almossagtol, hogy fajdalmas kinyitni es szinte vakon kutyulok...

2009. febr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz:)

Mikor a lányom felébred akkor eldumálgat még magában sikitozik, mielőtt átmenne sirásba, akkor én is ugrom még visszaadom neki a cumit.Utána van egy kis időm elkésziteni a hamiját, mondjuk én már előző nap felforralom a vizét hogy azzal ne húzzam az időt, igy megcsinálom visszamegyek hozzá felöltözünk és utána mhet a hami:)

2009. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!


En nem vagyok olyan szerencses mint az elottem szolok. :)

Amint a pici fiam megehezik, kipattan a szeme es azonnal ordit, minden atmenet nelkul. :)

En termoszba rakom a felforralt vizet az meg langyos reggelre es csak gyorsan osszekeverem a szobaba, vagy lerohanok, megmikrozom a felforralt, elore kimert vizet es ugy kutyulom ossze. most mar egesz gyors vagyok. :)

2009. febr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tehát a gyorsaságon múlik a dolog, sejtettem. Ezzennel vége a lustálkodásomnak is? Hát ezt most nem tudom feldolgozni. Ezét irigykedem azokra akik tudnak szoptatni. Na, majd csak belejövök! Nem is fog visszaaludni? Vagy ez is szerencse kérdése?
2009. febr. 7. 12:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg visszaaltatni, ha később szeretnéd a kelést. Megszokja egy idő után. Ne kapcsolj villanyt és etesd úgy mintha éjszaka lenne. Babám így alszik 12-14 órát. Nappal persze kevesebbet mint a többi baba, de ez nekünk így jó.
2009. febr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki az álometetést. Nálunk az vált be. De amúgy semmi baja nem lesz ám a babának csak mert kb. négy öt percig sírdogál amíg elkészíted az ételt. És a másik hogy ha nagyobb lesz ne igen szoktasd hozzá ahhoz hogy mindent azonnal mert sok problémád lesz vele amikor bölcsibe vagy oviba kerül a gyerek. Ugyanis ott rajta kívül még lesz vagy tíz húsz másik gyerek és két ovónő akiknek összesen négy keze lesz. Tehát meg kell tanulniuk a kicsiknek is hogy türelmesen tudjank pár percet várni valamire. Persze ezt majd egy éves kora körül ráérsz bevezetni.
2009. febr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha korai ez a reggeli,akkor könnyen előfordulhat,hogy a cumisüvegen elalszik,lányom is így csinálja,ha korábban ébred,3/4 6,ez nála a korán,akkor eszik,és a végére bealszik.

Nekem is szerencsém van,mert a kislányom úgy ébred,hogy szép lassan,fokozatosan,és nem sír egyből a tápszerért,így van időm elkészíteni.Én termoszban tárolom,az előre felforralt vizet,és így csak gyors elkészítem,amikor kel.

2009. febr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Nikcsi ***** válasza:
100%
Szia! Nekem olyan 5 ora magassagaban ebred reggel, eszik es szerencsemre azonnal visszaszundizik meg 8-ig. Persze igyekszem gyors es csendes lenni. Egyszer szegeny parom bevallalta helyettem, egy oraba tellett mig visszaaltattuk. :)
2009. febr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A barátnőm babavízzel csinálta, és így nem kellett forralgatni, egyből tudta kutyulni. Bár ez nem valami költségkímélő, így válság idején! :(
2009. febr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!