Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Mit tegyek, ha...

Segítség! Mit tegyek, ha anyósom nem ért a szép szóból?

Figyelt kérdés

Már-már teljes mértékben át akarja venni a 2 hónapos kisbabám "nevelését" gondozását... Igazság szerint, semmi sem jó, amit én csinálok. Én mindig meghallgatom a tanácsát, de ő rám akarja erőszakolni. Kiveszi kezemből a picit, hogy na majd ő megmutatja hogy kell. Már a férjem is rászólt párszor (egyszer-kétszer elég durván) így legtöbbször akkor jön át, ha a férjem dolgozik. Tudja, hogy én úgysem merek rákiabálni, vagy elzavarni. Sajnos ha szépen mondom neki, akkor arra nem hallgat, csak lecsitteg.. Ha erélyesebben, arra se igazán figyel. Mégsem ordíthatok vele... Kérlek, segítsetek.. :( Mit tegyek? Mindenbe beleköt, abba, hogy mit főzök, mit adok rá, hogy hogyan fogom, hogy pelenkázom... Mindenbe... Anyukám 3 gyereket nevelt fel, és szerinte mindent jól csinálok... (Anyósom csak egy gyereket.)


23 éves anyuka


2011. febr. 2. 20:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez volt/van nálunk még egy kicsit durvább felállásban, már ott járunk hogy nem bírtam tovább és összevesztem vele, a párommal együtt most mi vagyunk a rosszak és nem szólunk egymáshoz (az anyóssal) a gond ott kezdődik hogy náluk lakunk, de most próbáljuk a hitelt intézni és tűnni innen a fenébe...


Nem tudsz mit tenni ha nem akarsz hasonló helyzetet mint a miénk, elviseled vagy elköltöztök, ha ott laktok, ha nem akkor nem engeded be!

2011. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mese, gondolkodjatok el a költözésen(ha jól értem egy háztartásban éltek), mert erre hosszú távon rámehet az idegrendszered, sőt a kapcsolatotok is. Láttam már nem egy ilyen esetet, sőt nekem is van anyósom...
2011. febr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Állj a sarkadra. Ne jöjjön mindig. Mondd meg ha menni akar hogy nem lesztek otthon.

Mi az hogy kiveszi a kezedből a gyereket? Ne add oda. Mondd meg neki kerek perec, hogy ha nem áll le, akkor ne is jöjjön. Fú de útálom az erőszakos embereket!

Tényleg ne legyél nyuszi és állj ki magadért és a gyerekedért! És ha megsértődik az az ő baja ha ennyire tapintatlan okoskodó.

Mondd meg azt is hogy ha majd kíváncsi leszel a véleményére megkérdezed, azon kívül meg legyen kedven NEM BELESZÓLNI a gyereknevelési elveidbe.

Másképp nem fog menni. Ha meg nem állsz a sarkadra, akkor ez csak rosszabb lesz.

2011. febr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%

Ajtó belülről bezár, nem kinyit, mikor jönne. Jöjjön akkor, ha ti épp ráértek, és férjed is otthon van. Ennyi. Épp zuhanyoztál, kakiltál, sajnos nem tudtad kinyitni. Egy alkalommal se.

Szerintem tök egyszerű.

Mondjuk én úgy leoltanám, ha ki akarja venni a kezemből a gyereket, hogy nem állna meg a lábán... Ha meg beleköt bármibe, akkor simán, nyugodtan közölném, hogy hát én pedig igy látom jónak, tehát igy lesz :-) és mosolyognák mellé. Aztán ezt eméssze meg..

Te nem lehetsz valami határozott egyéniség, ezt használja ki. egyszer állnál ki határozottan, de udvariasan magadért, majd abbahagyná, ne aggódj!

2011. febr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyit hogy nem tudom szoptatsz-e, de nekem a sok idegeskedésre ráment a tejem, így ha jót akarsz, akkor ne légy mulya. A babád is megérzi ha feszült, ideges vagy és akkor Ő is az lesz. Egy anyós, egy ember sem ér ennyit.
2011. febr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%
egyszerű a képlet. Ne engedd be!!!!!!!!!!
2011. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Nem élünk egy háztartásban...sőt, egy városban se. De majdnem minden nap felül a vonatra és jön. (nyugdíjas..így ingyen utazik) Ő elég későn szült, és mivel a férjem már 35 éves, így nagyon régóta várt az unokára... De nagyon csúnyán túlzásokba esik. :(
2011. febr. 2. 20:20
 8/29 A kérdező kommentje:
Igen, szoptatok... Még véletlen se szeretném, hogy emiatt elapadjon a tejem... Azt hiszem, tényleg nem fogom beengedni. A múltkor már megfordult a fejemben... Elég későn is nyitottam ajtót. Akkor nekem esett, hogy jó lenne, ha adnék neki kulcsot a kapuhoz illetve a házhoz, hogy bármikor be tudjon jönni...Borzasztó, hova gondol??
2011. febr. 2. 20:23
 9/29 anonim ***** válasza:
69%
Akkor tényleg egyszerű: nem engeded be. Csak csengessen nyugodtan, ne nyisd ki. Legközelebb majd megkérdezi, ráértek-e, vagy mi a szösz.
2011. febr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%

Te jó ég!!! Nehogy kulcsot adjatok neki, mert soha többé az életben ki nem tudjátok rakni a szűrét!

Ha nem ért a szép szóból mondd neki csúnyán. Legfeljebb megsértődik és nem megy egy pár napig. Majd megbékél, és talán elgondolkodik a dolgon. Neked meg lesz egy pár nyugis napod.

2011. febr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!